Oczyszczanie cery - Peeling kawitacyjny - dlaczego warto go robić ?

Peeling kawitacyjny cieszy się obecnie bardzo dużą popularnością. Dotychczas był to zabieg najczęściej wykonywany w salonach kosmetycznych, jednak obecnie uległo to dużej zmianie i wiele osób decyduje się wykonywać ten zabieg w domowym zaciszu. Jednak zanim do tego przejdę warto wyjaśnić samo pojęcie peelingu kawitacyjnego i jego działanie na naszą skórę twarzy. 


Ja sama miałam wykonywany peeling kawitacyjny u kosmetyczki raz - pisałam o nim TUTAJ, był to bardzo przyjemny zabieg, który oczyścił moją skórę. Sam peeling kawitacyjny jest  oparty na kawitacji - jest to oczyszczanie twarzy przy użyciu ultradźwięków. Robi się go przy użyciu specjalnego urządzenia do tego przeznaczonego - współpracuj z wodą, skóra podczas nabiegu musi być odpowiednio zwilżona.


Muszę się przyznać, że już jakiś czas kusi mnie  zakup urządzenia do peelingu kawitacyjnego (skin scrubber) - bo do kosmetyczki chodzę bardzo, żeby nie powiedzieć, że ostatnio wcale. Staram się dbać o moją skórę i odpowiednio ją pielęgnować, ale poza pielęgnacją równie ważne jest dokładne oczyszczanie skóry, które pozwoli nam pozbyć się zanieczyszczeń.

https://importmania.pl/

Na rynku jest dostępnych wiele urządzeń do peelingu kawitacyjnego, niektóre posiadają również dodatkowe funkcje, które pozwalają wykonywać zabiegi różnego typu. Spory wybór urządzeń znajdziemy na https://importmania.pl/pol_m_Urzadzenia-kosmetyczne_Do-domu_Oczyszczanie-cery-169.html - najbardziej ciekawi mnie ten bezprzewodowy, z pewnością jest dużo wygodniejszy w użytkowaniu.


Miałyście kiedyś robiony peeling kawitacyjny ?
A może macie takie urządzenia w domu - jak się sprawdzają ? 

Komentarze

 1. Ja miałam kiedyś robiony taki peeling u kosmetyczki i byłam mega zadowolona z efektu. :)
  Pozdrawiam ♥

  OdpowiedzUsuń
 2. pomyślę nad nim:)
  pozdrawiam cieplutko :)
  woman-with-class.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Nigdy nie miałam podobnego peelingu robionego :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam jedno z tych urządzeń i jestem zadowolona, kondycja mojej skóry zdecydowanie się poprawiła.

  OdpowiedzUsuń
 5. Z chęcią bym spróbowała :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Kiedyś miałam robiony, ale nie pamiętam jak na mnie wpłynął ;) Teraz na razie mnie nie kusi ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Peeling kawitacyjny świetnie sprawdzi się przy oczyszczaniu cer szczególnie wrazliwych i mało odpornych na wszelkiego rodzaju zabiegi inwazyjne. Dodatkowo wibracje które sa wykorzystywane w trakcie zabiegu pobudzają krążenie przez co skóra jest lepiej dotleniona.

  OdpowiedzUsuń

 8. Peeling kawitacyjny przygotowuje skórę do dalszych zabiegów kosmetologicznych. Można śmiało łączyć z jednoczesną aplikacją serum, masek i różnego rodzaju kwasów. Tak przygotowana skóra jest gotowa do lepszego wchłonięcia preparatów odżywczych, które można wprowadzić manualnie bądź aparaturowo.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka