Jak polubić sprzątanie?

Sprzątanie jest jedną z tych czynności, które dla większości z nas nie należą do ulubionych zajęć. Zresztą nie ma się co dziwić, bo przecież przyjemniej byłoby sobie usiąść przed telewizorem i obejrzeć jakiś film. Niestety nic samo się nie zrobi - no może poza bałaganem, który dziwnym trafem "sam się robi", ale co najgorsze to "sam się nie posprząta", zna to chyba każda z nas.
Dla mnie przyjemnie jest wtedy, kiedy mogę sobie spokojnie wieczorem usiąść w  posprzątanym mieszkaniu - jednak o to, aby utrzymać porządek to trzeba to robić systematycznie. W dzisiejszym wpisie chcę Wam przybliżyć kilka patentów/sposobów na to, aby  polubić sprzątanie i cieszyć się  porządkiem. Ja polubić sprzątanie ? 

Istnieje wiele "patentów" na to by ułatwić sobie życie i polubić sprzątanie. Poniżej przedstawiam kilka z nich, a dokładnie te, które sama stosuję. 

Płyny do sprzątania trzymam w wygodnych i ładnych opakowaniach, te których najczęściej używam, i są  postawione gdzieś w widocznym miejscu - przelewam do innych opakowań. Kupuję specjalne pojemniki, które sprawiają, że płyny ładnie się prezentują nawet wtedy, gdy są widocznym miejscu. 


Kolejna rzecz  - zarazem również  najważniejsza to zapachy. Lubię, gdy w mieszkaniu ładnie pachnie, istotne jest to dla mnie również podczas sprzątania. Dlatego podczas domowych porządków lubię sobie zapalić jakąś świeczkę, ale jest to tylko jedna z możliwości. Porządki to również odkurzanie, które sama praktykuję dość często, ale przy małych dzieciach nie ma nawet innej opcji. Odkurzanie równie możemy sobie umilić, a z pewnością pomogą nam w tym odpowiednie worki do odkurzacza. Warto zwrócić uwagę worki z nowej linii Anti-Odour dostępnej na https://worwo.pro/pl/- nie przepuszczają one zapachów i są antyalergiczne.  Co ważne  worki do odkurzacza są dostępne w wielu wariantach, u mnie sprawdzają się worki syntetyczne - są one dostępne na stronie https://www.worwo.com/

Ważną rzeczy, która zdecydowanie wpływa na to czy lubimy sprzątać czy nie jest to ile mamy do zrobienia, bo przecież wiadomo, że im mniej tym lepiej. Właśnie tutaj kłania się kolejna rzecz - jeśli chodzi o sprzątanie, kluczowa jest systematyczność, wyrobienie nawyku odkładania rzeczy na swoje miejsce itd.


Powyżej przytoczyłam tylko kilka rad - wskazówek związanych z domowymi porządkami.
Jestem ciekawa jakie Wy macie sposoby na to, aby polubić sprzątanie?

Komentarze

 1. Fajne porady, ja tam czasem lubię ;D

  OdpowiedzUsuń
 2. Hm, nie mam na to sposobu, po prostu wiem, że muszę posprzątać i nie ma zmiłuj :)

  OdpowiedzUsuń
 3. ja wychodzę z założenia, że po prostu trzeba to zrobić :D polubić się nie da :D

  OdpowiedzUsuń
 4. A ja lubię sprzątać moje mieszkanko. Mam swoje rytuały i idzie mi to szybko i dobrze!

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciężko mi się zabrać do sprzątania. Mimo że w akademiku mam zaledwie jeden pokój, to czasami naprawdę trudno mi wziąć mi się za robienie porządku. Naczynia potrafią się zbierać nawet kilka dni. Dziękuję za te pomysły, mam nadzieję, że coś pomogą :)

  OdpowiedzUsuń
 6. nieee, nie lubię sprzątać i nigdy chyba nie polubię

  OdpowiedzUsuń
 7. Dla mnie uwielbienie porządku jest znacznie większe niż niechęć do sprzątania ;) Nie ważne ile mam roboty zawsze ja wykonuję. Lubie otaczać się ładem.

  OdpowiedzUsuń
 8. Lubię mieć posprzątane ale nie lubię sprzątać

  OdpowiedzUsuń
 9. Wiesz co? Ja nawet lubię czasem posprzątać, to pozwala mi rozładować złą energię :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja bardzo lubię sprzątanie, ale tylko wtedy, kiedy widać efekty :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Moja pięta achillesowa, zawsze mam nadzieję i liczę na to, że samo się posprząta ;D

  OdpowiedzUsuń
 12. no to prawda że bałagan sam sie robi, ale takie nawyki jak na przykład odkładanie na miejsce jest pożyteczne.

  OdpowiedzUsuń
 13. :D Ja muszę mieć wenę na sprzątanie wtedy idzie mi to łatwo i szybko :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka