Dlaczego warto kształcił się na kierunkach biznesowo-administracyjnych

Wybór ścieżki edukacji jest bardzo ważny, ponieważ może wpłynąć na nasze całe życie. Nie mniej jednak nie jest to decyzja ostateczna, gdyż szkolić i dokształcać się możemy przez całe życie. Jedną z możliwych form kształcenie się są oczywiście studia, na które również nigdy nie jest za późno. Kierunków, na które możemy się zdecydować jest całe mnóstwo, w dzisiejszym wpisie chcę Wam przybliżyć te biznesowo-administracyjne.


Czym są studia biznesowe?

Kierunki studiów związane z biznesem dotyczą wielu dziedzin przydatnych każdemu managerowi. Podstawowe umiejętności niezbędne w biznesie to zarządzanie i planowanie. Jednak tak naprawdę pierwsze skrzypce grają umiejętności negocjacyjne, które są kluczowe w każdym biznesie. Dobry biznesmen, manager potrafi skutecznie rozmawiać z klientami, a tym samym negocjować. 


Na jakie studia biznesowe warto się zdecydować?

Wachlarz kierunków biznesowo-administracyjnych jest bardzo duży, dokonując wyboru należy przede wszystkim zacząć od wyboru uczelni wyższej specjalizującej się w tematyce około biznesowej. Za przykład takiej uczelni może służyć Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu - wsaib.pl - posiada ona szeroki wachlarz ciekawych kierunków.

Na wspomnianej uczelni można się kształcić na następujących kierunkach studiów:

 • administracja
 • zarządzanie 
 • logistyka
 • podatki i doradztwo podatkowe
 • bezpieczeństwo wewnętrzne
 • prawo
 • studia menadżersko-prawne
 • finanse i rachunkowość
 • managment
 • global logisticsWymienione wyżej kierunki to tylko kilka z możliwości - sama skończyłam kilka z nich, ponieważ studia licencjackie skończyłam na kierunku finanse i rachunkowość. Niestety kompletnie nie czułam tego kierunku i po jego skończeniu uznałam, że nie chcę iść tą drogą. Z jednej strony była to dobra decyzja, a z drugiej chyba nie trafiłam na właściwych profesorów, gdyż w pracy zawodowej wprawdzie zajmuję się jedynie wystawianiem faktur, ale myślę, że mogłaby bardziej zagłębić się w księgowość i było by to dla mnie przyjemne zajęcie.

Studia magisterskie skończyłam z zarządzania marketingowego i uważam, iż był to bardzo dobry kierunek, który wiele mi dał. Zdobyłam dużą wiedzę z tematów, w których obecnie pracuję zawodowo. Wszystko oczywiście wychodzi w praktyce i zdobytym doświadczeniu, ale odpowiedni zakres wiedzy robi swoje i sprawia, że szybciej przystosowuję się do nowych sytuacji i zadań.

Między czasie skończyłam jeszcze studia podyplomowe z podatków - bardzo ciekawe, niestety nie wykorzystuję tej wiedzy w pracy zawodowej, a że odbyłam je kilka lat temu, to wiedza na nich zdobyta nie jest już do końca aktualna. Wynika to  faktu, iż przepisy podatkowe zmieniają się i wiedza na ich temat wymaga ciągłej aktualizacji, ciągłego dokształcania się.


Co sądzicie  o studiach typowo "biznesowych"?
Skończyliście takie kierunki? 

Komentarze

 1. Na pewno zawsze przyszłościowe :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zarządzanie i marketing zawsze będzie potrzebne nawet na polu sm ��

  OdpowiedzUsuń
 3. Kierunki biznesowo-administracyjne nie są raczej dla mnie. Jestem typem humanisty, dlatego też skończyłam studia Filologiczne;) Uważam, że każdy powinien skończyć taki kierunek, który czuje i wie, że to jest jego. /Inaczej według mnie studia nie mają sensu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Biznes i zarządzanie zawsze przyszłościowe kierunki ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Studia biznesowe to raczej nie moj swiat, ale chętnie z niektórych storn bym go zgłębiła :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Myślę, że to bardzo przyszłościowe, rozwijające kierunki. Sama chciałabym w przyszłości rozpocząć studia z reklamy i marketingu. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka