Rozszerzamy działalność sklepu internetowego na zagranicę - co z wysyłkami?

Często zakładając sklep internetowy decydujemy się, aby zakres jego działalności obejmował tylko nasz kraj, ponieważ jest to dla nas bardzo duże ułatwienie. Rozkręcając swój własny biznes myślimy o tym, aby jego działanie i uruchomienie było jak najłatwiejsze, ograniczenie wysyłki towaru tylko na terenie naszego kraju jest jednym z takich ułatwień. Nie mniej jednak, gdy nasz biznes rozkręca się, widzimy, że nasze produkty cieszą się dużym zainteresowaniem, a klienci wciąż dopytują o możliwość wysyłki zagranicę trzeba pomyśleć o rozszerzeniu naszej działalności.Decydując się sprzedawać nasz towar nie tylko w Polsce, a na przykład również w całej Europie musimy wziąć po uwagę nie tylko różne przepisy podatkowe, itp. - to jest temat na osobny post, ale również wysyłki zagranicę. Chcą zacząć sprzedawać i wysyłać swoje produkty zagranicę trzeba znaleźć odpowiednią firmę świadczącą usługi kurierskie również zagranicę Polski.


Co trzeba wiedzieć o przesyłkach kurierskich?

Paczki kurierskie - czyli takie, które kurier może bez problemu dostarczyć pod wskazany adres. Muszą mieć określoną wagę, najczęściej do 30 lub 50 kg, określone wymiary i co najważniejsze kształt i sposób pakowania. Dwie ostatnie rzeczy są w tym temacie kluczowe, gdyż to właśnie one warunkują, iż nasza przesyłka spełnia wymogi standardowej przesyłki kurierskiej. Powinna ona być zapakowana w karton o prostokątnym kształcie.

Paczki niestandardowe - najczęściej za paczkę tego typu uznaję się przesyłkę, która ma niestandardowy kształt, np. tuba z plakatami. Za tego typu przesyłkę zapłacimy więcej.

Przesyłka standardowa w ofercie speedpack.com.pl - firma SPEEDPACK świadczy usługi transportowe również zagranicą, ma w swojej ofercie tzw."paczki standardowe", dla paczek do 50 kg na trasie Polska-Irlandia-Polska, jeśli celujemy właśnie w ten rynek warto pomyśleć o takiej opcji.

Paczka gabarytowa - jest to najczęściej przesyłka o wadze przekraczającej 50 kg i o obwodzie większym niż 3m. Tego typu przesyłki to najczęściej meble czy jakieś urządzenia.


Z własnego doświadczenie wiem, że najczęściej wysyła się zwykłe paczki kurierskie spełniające wymogi co do wielkości i wagi. Nie mniej jednak dość często mam do czynienia z paczkami  gabarytowymi, które często są dość problematyczne. Warto znać możliwości jakie oferują firmy świadczące usługi kurierskie, a także standardy jeśli chodzi o wysyłkę paczek, bo czasem może okazać się, iż dana paczka nie spełni wymogów i nie będziemy mogli jej wysłać.

Komentarze

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka