Dlaczego warto się szkolić ?

Człowiek wciąż się uczy, dotyczy to nie tylko spraw codziennych, ale przede wszystkim zawodowych. Bo przecież wszystko mknie do przodu, wszystko się zmienia, a my musimy szybko reagować na te zmiany. Jedną z opcji są różnego rodzaju szkolenia, które pomogą nam rozszerzyć swoje kwalifikacje, zdobyć nową wiedze i umiejętności, które wykorzystamy by rozwijać swoją karierę. 


Dla kogo są szkolenia ?
Spokojnie można powiedzieć, iż szkolenia są dla każdego - ich wybór jest tak duży, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Szkolenia są nie tylko świetnym sposobem na poszerzenie swoich kwalifikacji, ale również na to, by odkryć w sobie nową pasję - właśnie dlatego warto zapisywać się na różnego rodzaju szkolenia, jest to świetna forma rozwoju osobistego.


Praca w biurze a szkolenia

Pracownik biurowy - to określenie jest dość ogólne i często kryje pod sobą osobę, która zajmuje się wieloma rzeczami w danej firmie, szczególnie w małym zakładzie pracy. Takie stanowisko pracy często wymaga od nas szerokiego wachlarza umiejętności.

Przykłady szkoleń, które są organizowane przez firmę szkoleniową ftts.pl specjalizującą się w szkoleniach przeznaczonych dla branży FMCG, branży budowlanej, energetyki, bankowości, usług dla biznesu:
 • zostań mistrzem Excela/VBA
 • obsługa baz danych
 • aplikacje biurowe i chmury
 • profesjonalne prezentacje 

Powyższe szkolenia przydadzą się każdej osobie, która ma tzw. pracę biurową, a zakres jej obowiązków obejmuje również tworzenie sprawozdań, baz danych czy też prezentacji.


Z własnego doświadczenia wiem, iż takie szkolenia to świetna sprawa i warto w nie inwestować. Sama miałam okazję brać udział w kilku szkoleniach, z których wiele wyniosłam i korzystam z tej wiedzy w pracy zawodowej. Pierwsze szkolenie w jakim brałam udział dotyczyło technik sprzedaży - było to kilkugodzinne szkolenie, które miało na celu wprowadzenie do pracy polegającej na kontaktach z klientami. Kiedyś sama sobie wyszukałam specjalistyczne szkolenie związane z negocjacjami w biznesie - dało mi ono wiele, jeśli chodzi o spotkania biznesowe z kontrahentami. Obecnie najbardziej przydatne dla mnie byłoby szkolenie dotyczące aplikacji biurowych, chmur i Excela, ponieważ obecnie do moich obowiązków doszło planowanie i analizowanie wielu rzeczy związanych z produktami, które oferuje firma, w której pracuję.


Bierzecie udział w szkoleniach ? 

Komentarze

 1. Zawsze warto się szkolić, sama chętnie korzystam kiedy tylko jest okazja :)

  OdpowiedzUsuń
 2. To prawda. Zawsze warto się szkolić, rozwijać i iść do przodu. Nauka każdego dnia jest wpisana w naszą codzienność zawodową, czy też osobistą. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mi przydałoby się jakieś szkolenie związane z zakładaniem własnego sklepu internetowego i sprzedażą online. Muszę się za czymś rozejrzeć...

  OdpowiedzUsuń
 4. Moja praca zawodowa wymaga ciągłego doskonalenia.

  OdpowiedzUsuń
 5. Warto się szkolić, tylko niektórym się już nie chce, bo i po co myślą sobie.
  Ja bardzo chętnie korzystam ze szkoleń

  OdpowiedzUsuń
 6. Zawsze warto. Nie trzeba do tego szukać powodu ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Super

  Zapraszam do siebie w wolnej chwili,
  Miłego dnia, xx Bambi

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka