Zadania dla przedszkolaka, czyli książki edukacyjne dla dzieci

W naszym domu jest wiele książek i książeczek, choć czasu na czytanie nam brakuje. Na szczęście dotyczy to tylko naszego czytania, gdyż Łucja ma czytane bajki przed snem każdego dnia. Dla niej jest to coś oczywistego i obowiązkowego - do tego stopnia, że zdarza się jej wziąć książeczki i "czytać" Jasiowi, co raduje nasze serca. Poza zwykłymi bajkami Łucja lubi wszelkiego rodzaju książeczki, które zawierają zadania dla przedszkolaka czy też różnego rodzaju ćwiczenia np. ćwiczenia grafomotoryczne. 


Sama jestem fanką książek edukacyjnych dla dzieci, uważam że dają one dużo dobrego i pozwalają naszym dzieciom lepiej się rozwijać. Zadania dla przedszkolaka mogą przybierać różne formy, jedną z nich są zadania matematyczne dla dzieci, gdyż  pozwalają one na naukę matematyki poprzez zabawę. Nasze zasoby tego typu książek edukacyjnych dla dzieci zostały powiększone za sprawą nowości od olimp - jest to wydawnictwo książek dla dzieci, które przypadną do gustu każdemu przedszkolakowi.


Na szczególną uwagę zasługuje seria książeczek Miś Fabiś, wśród których znajdziemy książki z zabawami logicznymi i matematycznymi, a także poznamy litery i świat wokół nas. Te książeczki bardzo przypadły do gustu Łucji - jest to świetna propozycja na połączenia zabawy z dzieckiem z  nauką. 


Książeczki z serii PROFESOR Przyrodnik są idealną propozycją dla dzieci ciekawych świata i żądnych zdobywania nowej wiedzy. Łucji bardzo spodobała się również książka "Od zagrody do przygody", gdyż jej głównymi bohaterami są zwierzęta. 


Dla nas największym hitem są Książeczki laminowane, które w zestawie posiadają marker. Zabawa polega na tym, że dziecko ćwiczy - jest to istna szkoła zręczności i doskonalenia umiejętności, a że wszystko można zmyć, to książeczka jest używana przez dziecko wiele razy. Moja Łucja uwielbia tego typu książeczki - zajmują one ją bardzo, często do nich sięga. Według mnie warto takie książeczki z dołączonym markerem zabierać na jakieś wyjazdy z dzieckiem.


Na szczególną uwagę zasługują wycinanki, ja zdecydowałam się na książeczkę z wycinankami "W świecie kółek - Na łące". Jest to idealna pozycja do tego, aby razem z dzieckiem "tworzyć" papierowe cudeńka. Moja córeczka uwielbia wszelkiego rodzaju prace plastyczne i zabawy w tym kierunku - właśnie dlatego wycinanki nas zachwyciły i świetnie się u nas sprawdziły. 


Komentarze

 1. Bardzo fajne książeczki! ❤
  Wiem co kupię siostrzenicy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo zachęcające, kolorowe i kreatywne książeczki. Nasz synek też na pewno byłby nimi zachwycony :)

  OdpowiedzUsuń
 3. U nas takie książeczki są ciągle w użyciu. Kuba bardzo lubi z nich korzystać a te prezentowane u Ciebie chętnie wypribujemy

  OdpowiedzUsuń
 4. Zawsze lubiłyśmy z córką takie ksiażeczki, mnóstwo z nimi przyjemności i przy okazji nauki :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Cieszy taki wielki wybór edukacyjnych książeczek na polskim rynku, można wybrać te najbardziej pobudzające kreatywność i podobające się dzieciom. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Lubimy tego typu książeczki. Świetnie pomagają Dzieciom rozwijać się

  OdpowiedzUsuń
 7. Takie książki bardzo lubi rozwiązywać nasz syn

  OdpowiedzUsuń
 8. Moje dziecko uwielbia takie książeczki:)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka