Pieluszki DADA Premium Little One i mały tester JANEK

            
           Pieluszki jednorazowe to rzecz, której przy niemowlęciu w domu zużywa się w ogromnych ilościach. Wiem, bo właśnie tak to teraz u mnie wygląda... W dzisiejszym wpisie chcę Wam przekazać naszą opinię na temat pieluszek DADA Premium Little One. Naszą, bo ich testerem był Janek. Nie jest to moje pierwsze spotkanie z pieluszkami jednorazowymi tej marki, ponieważ już przy Łucji stosowałam pieluszki marki DADA, jednak nie były one z serii Premium Little One, które testował Jaś. 


Marka Dada zadbała o to, aby testy były przeprowadzone rzetelnie, dlatego też dotarła do mnie specjalna walizka eksperta, która zawierała wszystkie gadżety, które były niezbędne do wykonania testu na jakość pieluszek.  


W walizce znalazłam następujący ekwipunek:
 • butelka z płynem 250 ml
 • szklana zlewka 100 ml
 • odważnik 1 kg
 • specjalne papierki
 • stoper
 • nożyczki
 • lupa
 • rękawiczki
 • miarka


Testów nie przeprowadzałam sama - pomagała mi w nich Łucja, której bardzo podobały się nasze "pieluszkowe" eksperymenty.  Zresztą jako starsza siostra musiała sprawdzić, czy te pieluszki będą odpowiednie dla jej małego braciszka Jasia.


WYGLĄD 

 Pieluszki zostały dokładnie sprawdzone i obejrzane pod lupą przez Łucję..

Niby to nie jest najważniejsze, bo przecież najważniejsze jest to, czy pieluszki spełniają swoją funkcję, ale jesteśmy wzrokowcami. Lubimy otaczać się ładnymi rzeczami i to dotyczy wszystkiego, również pieluszek jednorazowych dla dziecka. Pieluszki Dada są ładnie wykonane, mają minimalistyczny design, fioletowe wykończenie - nawiązujące do koloru opakowania, w którym się znajdują. Wyglądają całkiem ładnie i to się chwali.


 MIERZENIE ELASTYCZNOŚCI 

Pieluszki Dada po wyciągnięciu z opakowania wydają się być bardzo małe. Jednak jest to mylne wrażenie, ponieważ mają rozciągliwe boczki. Zresztą testowałam to również na Janku - pomimo tego, iż według swojej wagi znajduje się on w górnej granicy wagowej dla rozmiaru nr 1 - to pieluszka rozciąga się na tyle, że idealnie przylega do jego ciała i nigdzie go nie uciska - to jest najlepszy dowód na to, że te pieluszki są bardzo miękkie i elastyczne jednocześnie.


 TESTUJEMY CHŁONNOŚĆ PIELUSZKI

Teraz czas na najważniejszą część testu pieluszek DADA Premium Little One  - mowa oczywiście o ich chłonności. Do przeprowadzenia tej części testu wykorzystałam niebieski płyn, który przy użyciu zlewki wylałam na pieluszkę, a właściwie tego procesu dokonała Łucja.


 Po upływie 5 minut możemy przystąpić do testowania chłonności pieluszek DADA. Test polega na tym, że pieluszkę kładziemy ma stole, układamy na niej specjalne papierki i dociskamy odważnikiem o masie  1 kg. Tak przygotowaną pieluszkę odkładamy na 15 sekund, a następnie przechodzimy do sprawdzenia jej stanu.

Po upływie tego czasu sprawdzamy papierki - okazuje się, że z 10 papierków, jedynie pierwsze  dwa są wilgotne i to w małym stopniu. Co świadczy o tym, że płyn wsiąkł w pieluszkę i już z niej nie wypływa.  W takim razie co się z nim stało ? - o tym w kolejnym etapie testu pieluszek. :)


 PRÓBA NOŻYCZKOWA 

Płyn zostaje wewnątrz pieluszki, nie wypływa z niej. W takim razie co się z nim dzieje? Odpowiedź na to pytanie daje nam tzw. "próba nożyczkowa", która polega na tym, że przecinamy pieluszkę z płynem i sprawdzamy jej wnętrze.


 Okazało się, że cały płyn wchłonął się w pieluszkę i znajduje się w jej wnętrzu - przyjął on formę granulek/kryształków pochłaniających wilgoć. Dzięki takiej formule nic nie wydostaje się na zewnątrz, w związku z czym dziecko nie odczuwa dyskomfortu.


 UDOGODNIENIA

Oprócz wspomnianych wcześniej cech pieluszek DADA Premium Little One, które są kluczowe przy wyborze pieluszek jednorazowych dla dziecka - posiadają one szereg udogodnień, które doceni każdy rodzic. Jednym z takich udogodnień jest identyfikator wilgotności - jest to specjalny pasek, który został umieszczony przez środek pieluszki i wraz z jej zapełnianiem zmienia on kolor, co daje rodzicowi sygnał, że już trzeba wymienić pieluszkę. Niby taka mała rzecz, ale osobom niedoświadczonym bardzo pomoże, szczególnie na początku, gdy dopiero uczymy się wszystkiego. Kolejna rzecz to rzepy - są dość elastyczne i mocne jednocześnie. Pieluszka jest wykończona falbankami, które nie podrażniają delikatnej skóry malucha, a jednocześnie zapobiegają wydostaniu się zawartości pieluszki na zewnątrz. 


WYNIKI TESTÓW PIELUSZEK DADA

Po dokładnej analizie przeprowadzonych testów i po obserwacji reakcji testera Janka mogę stwierdzić, iż warto kupić pieluszki Dada Premium Little One, ponieważ mają one wiele plusów. Po pierwsze są super chłonne i elastyczne - co jest bez wątpienia kluczowym czynnikiem przy wyborze pieluszek. Po drugie na ich korzyść działa cena - są one tanie i bardzo dobre. Po trzecie dostępność - można je dostać w Biedronce i w drogeriach Hebe, a że zakupy spożywcze robię przede wszystkim w Biedronce - jest to dla mnie bardzo wygodna opcja. Znacie pieluszki jednorazowe marki DADA ?
Jak sprawdziły się u Waszych dzieci ?


Komentarze

 1. Ale wnikliwy test zrobiłaś! Wyglądają na idealne pieluszki!

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie wiedziałam, że pieluszki muszą być poddane tylu testom:) Używałam dla starszego i teraz młodszy używa tych z serii Premium. Wydaje się być zadowolony:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetnie przygotowali te testy. U mnie pieluszki DADA przynajmniej te z rozmiarem 1 nie sprawdziły sie kompletnie. Mała miała odparzenia po nich. Za to rozmiar 3 sprawdził sie genialnie u starszego syna i teraz czekam aby mała podrosła i spróbuje przetestować na niej większy rozmiar.

  OdpowiedzUsuń
 4. Od malutkiego stosujemy dadę, bo niestety na Pampersy mały miał uczulenie. Ja uważam że to dobre pieluszki.

  OdpowiedzUsuń
 5. Moja coraz dostała po nich uczulenia i pojawiła się reakcja alergiczne wiec nie mogę ich polecić używałam innych i były lepsze chłodniejsze i bardziej miękkie dla delikatnej skóry pozdrawiam marysiu

  OdpowiedzUsuń
 6. Stosowałam je przy starszym synku i obecnie przy mlodszym.jak dla mnie są mega chłonne. Te wieksze rozmiary spisuja się rownie dobrze.szkoda,że nie można kupic nigdzie takiej walizki,bo spodobała mi się

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja używałam dady z moim Jasiem i też byłam z nich zadowolona.

  OdpowiedzUsuń
 8. My wprawdzie już z pieluszek wyszliśmy, ale używaliśmy Dady. Super jakość w dobrej cenie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie mam dzieci, ale większość maluszków z mojej rodziny stosowało pieluszki DADA:)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka