Własny dom - to marzenie wielu z nas

Posiadanie własnego domu jest marzeniem wielu z nas. Wiele osób marzy o tym swoim kawałku ziemi z ogródkiem. Ja sama nie przywiązuje do tego aż tak dużej wagi - oczywiście jeśli chodzi tylko o mnie, bo dobrze mieszka mi się w wygodnym mieszkaniu w bloku. Jednak wiem, że dla dzieci domek z ogródkiem to coś idealnego, bo przecież będzie można tam ustawić różnego rodzaju sprzęty i zorganizować przydomowy plac zabaw. Na razie taka inwestycja pozostaje w strefie moich marzeń, do których dążę i mam nadzieję, że w niedługim czasie uda mi się je zrealizować. 


Myśląc o budowie domu w pierwszej kolejności trzeba znaleźć odpowiednią działkę, w dogodnej dla nas lokalizacji. Kilka lat temu, zanim zdecydowaliśmy się na mieszkanie w bloku, rozważaliśmy budowę domu i rozglądaliśmy się za działką. Muszę powiedzieć, że  to wcale nie jest łatwa sprawa, czasem trudno znaleźć odpowiednią działkę, albo ceny są tak wysokie, że nie możemy sobie na nią pozwolić, bo przecież działka to dopiero początek. Najdroższe są działki na nowo powstających osiedlach, już z podłączonymi mediami. 


Kolejna rzecz to wybór projektu - to chyba najtrudniejsze, bo przecież jest tyle pięknych domów. Wybierając dom, trzeba pamiętać o tym, że musi być on dostosowany do nas i do naszych potrzeb. Ważne jest to ile osób będzie w nim mieszkać i jakie mamy potrzeby - czy wystarczy nam jedna łazienka, czy konieczne będą dwie; czy garderoba i spiżarnia są dla nas niezbędne, itd. 


Zawsze trzeba być jeszcze przygotowanym na to, że możemy napotkać na jakieś przeszkody. Budowa wymaga wielu pozwoleń i zaświadczeń, często już w trakcie okazuje się, że dotyczą nas jakieś przepisy prawa budowlanego, o których nie mieliśmy pojęcia i trzeba skorzystać z pomocy specjalistycznej kancelarii prawnej, takimi sprawami zajmuje się kancelaria dybka.com.pl ukierunkowana na prawo budowlaneKancelaria Prawna Nieruchomości & Proces Budowlany zajmuje się usługami prawnymi z wąskiej specjalizacji, jaką jest prawo budowlane, co sprawia, że są w tym temacie bardzo dobrze obeznani i zapewniają obsługę prawną najwyższej jakości. Warto skorzystać z  usług tego typu kancelarii szczególnie wtedy, gdy planujemy dużą inwestycję, a nie jesteśmy obeznani w temacie - pomogą nam oni przebrnąć przez całą "biurokrację" szybko i sprawnie.

Komentarze

 1. Pewnie mi nigdy nie będzie to potrzebne ( choć chciałabym, ajjj marzenia o własnym domu <3 ) ale fakt że trzeba korzystać z pomocy kogoś kto się zna na tym.

  OdpowiedzUsuń
 2. ja właśnie spełniam marzenie o własnym domu

  OdpowiedzUsuń
 3. pobudować się to coś o czym marzymy od dawna, bo mieszkanie "na kupie" to ciężka sprawa

  OdpowiedzUsuń
 4. Własny dom... no fakt, miło jest mieć kawałek swojego ogródka, ale ja mam do tego zdrowo rozsądkowe podejście. Po pierwsze pieniądze, a na samej budowie się nie kończy. Urządzenie, wykończenie, aranżacja ogrodu - to wszystko pochłania ogromne pieniądze. Po drugie, dom jednorodzinny zawsze wiąże się z pracami i kosztami związanymi z nim. Jednak zostanę w moim bloku :) Mimo to, życzę spełnienia marzeń o własnym domu :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Życzę ci powodzenia w realizacji swoich planów! Na pewno budowa domu to wielkie (i drogie) przedsięwzięcie, ale wierzę, że ci się uda!

  OdpowiedzUsuń
 6. Zawsze marzyłam o domu. Mam już działkę gorzej z projektem.

  OdpowiedzUsuń
 7. Przydatny wpis:) Marzy mi się własny dom, ale najpierw chciała bym odnaleźć swoje miejsce :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Piękne domy :)) pozdrawiam serdecznie :) woman-with-class.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Jak wszystko, także i dom ma swoje plusy i minusy. Z jednej strony przestrzeń, spokój, brak sąsiadów na górze czy dole, ale z drugiej więcej sprzątania, dbanie o ogród. Na dzień dzisiejszy wybieram mieszkanie.

  OdpowiedzUsuń
 10. Mam dom i muszę powiedzieć, że wszystko ma swoje plusy i minusy...

  OdpowiedzUsuń
 11. Uwielbiam małe przytulne drewniane domki z ogródkiem. :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Też zawsze marzyłam o wybudowaniu własnego domu z ogródkiem i tarasem. Mamy już działkę pod budowę domu i niedługo ruszamy z budową ;) Już nie mogę się doczekać ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Oj tak, własny dom to świetna sprawa, a ten dom z basenem to dopiero piękna sprawa ;) Ajj, chciałoby się taki dom na własność ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Z narzeczonym panujemy budowę domu, ale nie takiego dużego jak ten na zdjęciu, lecz mały, przytulany dom parterowy ;)

  OdpowiedzUsuń

 15. Oj tak, mały biały domek z dala od dużego miasta to moje wielkie marzenie. Nie marzy mi się duży dom, lecz mały, ale dobrze rozstawny ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka