Beton - materiał, który ma wiele zastosowań - na zewnątrz domu i wewnątrz - INSPIRACJE

Kiedyś nie do pomyślenia było, żeby wykorzystać beton w inny sposób, niż ten tradycyjny, czyli jako fundamenty domu. Jednak obecnie wszystko się zmienia, projektanci eksperymentują z wykorzystaniem różnych materiałów we wnętrzach. Im są one bardziej nietypowe i zaskakujące tym lepiej. Właśnie w ten sposób beton trafił do wnętrz mieszkań, zagościł tam na stałe i jest go coraz więcej. Może to też wynikać z tego, iż jest to materiał łatwo dostępny i relatywnie tani, a do tego świetnie sprawdza się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu. Wszystko zależy od rodzaju betonu - bardzo duży wybór betonu znajdziecie na www.cemexbeton.pl - w zależności od jego rodzaju można go różnie wykorzystać. W dzisiejszym wpisie przygotowałam dla Was propozycje wykorzystania betonu podczas projektowania i aranżacji domu, zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz domu i w jego otoczeniu.

Beton może zastąpić kostkę wokół domu, jest świetnym rozwiązaniem, jeśli wokół domu mamy dużą przestrzeń, a  zależy nam na tym, aby była ona czymś pokryta.

Przykłady wykorzystanie betonu wokół domu. 


Przykłady użycia betonu na zewnątrz budynku.


Przykłady użycia betonu w schodach zewnętrznych.


 Przykłady wykorzystania betonu w łazience.


 Inne przykłady zastosowania betonu w domu.


 Mi osobiście bardzo podoba się zastosowanie betonu we wnętrzach, szczególnie w łazience, przedpokoju czy salonie - kiedy to jedna ze ścian jest pokryta betonem, stylizowanym na płyty betonowe. Wygląda to bardzo ciekawie, przypomina loft, ale jest to tylko jedno z zastosowań betonu. Może on być stosowany nie tylko na ściany i podłogi, ale również może być z niego wykonany blat kuchenny. Poza tym beton nie musi być szary - można go barwić na dowolny kolor. 


 Co sądzicie o zastosowaniu betonu wewnątrz, jak i na zewnątrz domu?
Jakie betonowe rozwiązania we wnętrzach widzieliście ? 

Komentarze

 1. Prawdę mówiąc nie słyszałam o niektórych zastosowaniach albo nie przywiązywałam do tego zbyt dużej uwagi, niemniej fajnie było się dowiedzieć czegoś nowego. Wydaje mi się, że użycie betonu w łazience nadałoby jej zbyt surowego wyglądu, więc akurat do tego pomysłu nie jestem przekonana, ale pozostałe - jestem na tak.

  OdpowiedzUsuń
 2. Najbardziej spodobały mi się małe domki, ale u mnie to nierealne raczej :)

  OdpowiedzUsuń
 3. świetne inspiracje, uwielbiam takie wpisy

  OdpowiedzUsuń
 4. Wnętrze Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie jest mocno betonowe :) Te kilka lat temu to była wręcz rewolucja - betonowy kontuar :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mi podoba się takie wykorzystanie betonu we wnętrzach, oczywiście z umiarem ;) Jako taki dodatek. W łazience to bardzo ciekawy pomysł ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja z betonu robię tła do zdjęć ostatnio miałam okazję wypróbować i efekt jest świetny.

  OdpowiedzUsuń
 7. post o betonie:D tego jeszcze nie było xd

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo podoba mi sie zastosowanie betonu we wnetrzu :D wyglada to bardzo nowoczesnie :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Mi bardzo podoba się już od dawna beton w łazience, w połączeniu z drewnem wygląda to nowocześnie, surowo, ale jednocześnie jest w tym takie ascetyczne ciepło :)

  OdpowiedzUsuń
 10. We wnętrzach nie za bardzo mi się podoba :/

  OdpowiedzUsuń

 11. Ciekawe propozycje i w pełni zgodne z moimi planami. Jesteśmy z mężem na etapie wykończeniowym i postanowiliśmy zrobić betonowe posadzki w domu. Uważam, że nie zniszczą się tak jak panele, czy płytki, a będą wyglądały równie interesującą. Poza tym będą pasowały do naszego stylu urządzania wnętrz :D

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka