Chrońmy nasze zdrowie - porównywarka ubezpieczeń zdrowotnych

Nie ma nic cenniejszego niż zdrowie i chyba nie ma osoby, które by się ze mną nie zgodziła. Mówi się, że gdy mamy zdrowie, to mamy wszystko i trudno się z tym nie zgodzić. Każdy z nas ma dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne i korzysta z podstawowej opieki zdrowotnej. Wiąże się to z tym, iż często w kolejce do specjalisty czekamy kilka miesięcy. Dlatego też coraz więcej osób decyduje się na prywatne ubezpieczenie zdrowotne, które pozwala nam znacznie skrócić proces oczekiwania na wizytę u lekarza specjalisty i uzyskać szybszą diagnozę. 

 Prywatna opieka medyczna - na czym ona polega ? 
 • Polega ona na wykupieniu dodatkowego, prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego, które jest całkowicie dobrowolne, zapewnia nam ono szybki dostęp do lekarzy specjalistów i ich usług - z pominięciem kolejek, jednak za odpowiednią odpłatą.


Obecnie na rynku istnieje bardzo wiele jednostek, które oferują ubezpieczenia zdrowotne i pakiety medyczne dostosowane do osób indywidualnych, jak i do całych rodzin. Wybór najlepszej i najbardziej opłacalnej oferty pozwoli nam dokonać porównywarka ubezpieczeń zdrowotnych.
 
 W dzisiejszym wpisie chcę Wam pokazać, że znalezienie najlepszej oferty ubezpieczenia to bardzo prosta  sprawa, gdy korzystamy ze strony mfind.pl

Jak działa porównywarka mfind zdrowie ? 
 • pozwala ona na szybkie porównanie cen oraz zakresów usług dla pakietów medycznych i ubezpieczeń zdrowotnych w największych towarzystwach ubezpieczeń i centrach medycznych 
 • platforma współpracuje z operatorami medycznymi, dzięki czemu wybrane pakiety ubezpieczeń zdrowotnych można zamówić bezpośrednio z porównywarki prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych, dzięki czemu cena jest znacznie bardziej atrakcyjna
 • Rozpoczynając korzystanie z porównywarki w pierwszej kolejności musimy zdecydować dla kogo chcemy znaleźć dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne, czy tylko dla nas samych, czy może dla całej rodziny.
 • Po wybraniu osób, które mają zostać objęte ubezpieczeniem przechodzimy do wypełnienia dalszej części formularza - naszego wieku i miejsca zamieszkania. Wymienione informacje są kluczowe, ponieważ to od nich zależy rodzaj pakietu ubezpieczenia zdrowotnego, z którego będziemy mogli skorzystać i który będzie dla nas najbardziej korzystny. Podanie kodu pocztowego jest konieczne do tego, aby porównywarka mogła przystosować ofertę do naszego miejsca zamieszkania i wynikającej z tego dostępności do specjalistycznych gabinetów medycznych.
 • Po wypełnieniu wszystkich danych klikamy Pokaż Pakiety Medyczne i naszym oczom ukazuje się zestawienie dostosowanych do nas pakietów prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego.
 • W tym momencie mamy już zestawienie najlepszych ofert, ułożonych według miesięcznej ceny.
 • W moim przypadku najtańsze prywatne ubezpieczenie zdrowotne zaczyna się już od kwoty 41 zł, jednak zakres opieki i dostępności specjalistycznej jest  w tym pakiecie dość ograniczony. 
 •  Wybierając droższy pakiet - dla przykładu za 99 zł zyskujemy znacznie więcej, ponieważ w tym pakiecie opieka zdrowotna jest dużo bardziej rozbudowana i mamy dostęp do większej ilości specjalistów - co dla mnie jest kluczowym czynnikiem. 
 • Jak sami możecie zobaczyć na powyższym przykładzie - porównywarkę obsługuje się  bardzo łatwo, wystarczą podstawowe informacje, aby zostały przygotowane oferty dostosowane do naszego wieku i miejsca zamieszkania, co jest bardzo ważne. 
 • Jeśli chcemy poznać szczegóły co do danej oferty lub o coś dopytać warto zadzwonić na infolinię pod numerem 22 490 90 00


 Często wychodzimy z założenia, że nie stać nas na prywatną opiekę zdrowotną. Jednak, jak możecie zobaczyć na powyższym przykładzie - jest to mylne wrażenie. Najtańsze ubezpieczenie zdrowotne w moim przypadku wynosi 41 zł/mc - jest to dość niska kwota skoro chodzi o moje zdrowie, poza tym jest to tak nie dużo, że myślę, iż każdy mógłby sobie na nie pozwolić.

Macie wykupione dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne ?


Komentarze

 1. Ciekawa sprawa, muszę się temu bliżej przyjrzeć. Ale ogólnie to straszne, że płacimy wysokie składki na to, żeby potem dostać termin na wizytę do specjalisty na za rok czy dwa... coś poszło strasznie nie tek...

  OdpowiedzUsuń
 2. ciekawe rozwiaznie, nie slyszalam o tym

  OdpowiedzUsuń
 3. To co się dzieje w NFZ to jakaś kpina. Dodatkowe ubezpieczenie wydaje się być już koniecznością :/

  OdpowiedzUsuń
 4. My nie mamy dodatkowego ubezpieczenia ,ale może kiedyś się zdecydujemy

  OdpowiedzUsuń
 5. niektóre firmy wykupują dla pracowników fantastyczne ubezpieczenia zdrowotne, znam taką, ja sama za siebie płacę

  OdpowiedzUsuń
 6. Przydatna wiedza o ubezpieczeniach, ja też korzystam z pakietu i jestem zadowolona.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka