Nauka poprzez zabawę z Squla.pl - nowoczesna platforma edukacyjna

Żyjemy w czasach, kiedy używanie internetu jest czymś normalnym - do tego stopnia, że nie wyobrażamy sobie być off-line. Nasze dzieci są przesiąknięte nowoczesnymi technologiami od narodzin, nikogo nie dziwi już fakt, że kilku latek obsługuje lepiej telefon, tablet i komputer, niż jego babcia czy dziadek, a czasem lepiej niż rodzice... Oczywiście wszystko jest dla ludzi, ale szczególnie u tych najmłodszych warto zadbać o to, aby w parze z nowoczesnymi technologiami szła również i nauka, a to zadanie ma ułatwić platforma edukacyjna squla.pl - nauka poprzez zabawę.Na czym polega platforma edukacyjna squla ? 
Propaguje ona naukę poprzez zabawę i jest dedykowana dzieciom w wieku szkolnym - znajdziemy na niej zadania zarówno dla przedszkolaków, jak i dla szóstoklasistów. Zadania są podzielone tematycznie - dzięki czemu dziecko może rozwijać swoje zainteresowania i talenty. 


WARTO WIEDZIEĆ, że SQULA:
 • Udostępnia interaktywne gry, quizy i filmy edukacyjne zachęcające do samodzielnej i systematycznej nauki
 • Zawiera prawie 50 000  zadań dostosowanych do wieku i tempa nauki dziecka
 • Obejmuje program nauczania wszystkich przedmiotów szkolnych w klasach 1–6 oraz edukacji przedszkolnej
 • Jest zgodna z podstawą programową Ministerstwa Edukacji Narodowej na rok szkolny 2017/2018
 • Jest dostosowana do wielu urządzeń – w ramach jednego konta możesz z niej korzystać na komputerze, tablecie oraz smartfonie
 • Umożliwia rodzicom śledzenie postępów w nauce dziecka w panelu rodzica


Ja testując platformę przyjrzałam się zadaniom dla dzieci w wieku przedszkolnym - muszę przyznać, że są one bardzo ciekawie i przystępnie przygotowane. Pozwalają maluchowi nauczyć się nowych słów, a także lepiej poznać otaczający go świat. Warto wypróbować platformę, ponieważ każdy może skorzystać z wersji demo, po wykupieniu abonamentu mamy dostęp do pełnej wersji i do wszystkich funkcji.


Kontrola rodzicielka - rodzic może logować się na platformie i sprawdzać wyniki dziecka, dzięki czemu wie on z czym sobie jego dziecko świetnie radzi,a co przysparza mu większe problemu. Jest to bardzo pomocne narzędzie, ponieważ pokazuje na jakie przedmioty należy zwrócić większą uwagę w trakcie nauki z dzieckiem.


Nagrody - dziecko nie tylko gra w gry i jednocześnie się uczy, ale również zdobywa punkty, które można wymienić na nagrody i nie są to wirtualne rzeczy. Na platformie znajduje się sklepik, w którym możemy nabyć produkty za zebrane punkty - są to np. bony zakupowe, bilety do kina czy przybory szkolne. Myślę, że jest to dość mocny argument, by przekonać dziecko do korzystania z platformy, zresztą pokazuje on, że ucząc się, zdobywając nową wiedzę są nagradzani.

Komentarze

 1. bardzo ciekawa sprawa ta platforma, muszę się przyznać, że nie słyszałam o niej wcześniej

  OdpowiedzUsuń
 2. Moja córka tez testowala Squlę dla przedszkolaków. Początkowo była zachwycona ale po kilku dniach jej się znudziła. Teraz nawet do tabletu nie zagłada, ale ja nad tym nie ubolewam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Muszę pokazać tą platformę synkowi

  OdpowiedzUsuń
 4. No proszę, jeśli zawiera też edukację przedszkolną, to muszę tam zerknąć :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Gry tutaj są też edukacyjne? Rozumiem, że można dostosować całość do wieku dziecka?

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka