Prezentowe pomysły na kreatywne i edukacyjne zabawki na urodziny 2 latka. Zobacz sama!

*Artykuł opracowany we współpracy ze sklepem z najwyższej jakości zabawkami i wyprawką 4kidspoint.pl® Salon dziecięcy*


Wybór prezentu na drugie urodziny dziecka może być wyzwaniem. Rynek jest zalany zabawkami, a jeśli na przyjęciu będzie jeszcze wielu gości, to jak wybrać prezent, który będzie wyjątkowy, a jednocześnie edukacyjny i zabawny?

 

Producenci zabawek projektują i wykonują swoje produkty tak, aby wspierać rozwój malucha, jednocześnie zapewniając idealne połączenie edukacji, zabawy i rozrywki. Chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na duży wybór zabawek dla 2-latków, ponieważ potrzebują one zarówno wsparcia rozwoju sensorycznego, jak i zachęty do rozwijania innych umiejętności, w tym rozwoju fizycznego.

Oto kilka pomysłów na pudełko z zabawkami dla dwulatka: zabawki sensoryczne, gry edukacyjne, instrumenty muzyczne i książki.

ZABAWKI SENSORYCZNE

Dzieci są energiczne i lubią poznawać otaczający je świat. Aby pomóc im rozwijać zmysły, stworzono fantastyczne zabawki sensoryczne, które stymulują funkcje wzrokowe poprzez kontrastowe i żywe kolory. Zabawki te rozwijają również słuch, dotyk i smak dziecka. Wspierają one prawidłowy rozwój dłoni u maluchów, o których wiadomo, że mają deficyty w integracji sensorycznej, gdy po raz pierwszy uczą się używać swoich rąk.

Zdjęcie: B.TOYS SOWA KIWAJKA ZABAWKA SENSORYCZNA

 

 Zdjęcie: MOBI ZABAWKA SENSORYCZNA PRZECIĄGANIEC ZIPPEE

 

Janod Gra zręcznościowa dla dzieci łowienie rybek

 

Francuska marka Janod oferuje szeroki wybór gier dla dzieci. Z produktów oferowanych przez tę firmę wybraliśmy grę zręcznościową Łowienie rybek, która jest zestawem 10 dużych, kolorowych rybek wyposażonych w magnesy oraz dwie wędki zakończone magnesami. Cała gra polega na łapaniu rybek za pomocą tych wędek.

Gra Łowienie rybek marki Janod to doskonała gra zręcznościowa, która pomaga rozwijać koordynację ruchową, cierpliwość oraz uczy dzieci rozpoznawać różne wzory. Ponadto podczas zabawy dziecko pobudza również swoją wyobraźnię, myślenie strategiczne i planowanie. Dzięki temu jest to świetny pomysł na prezent dla 2-latka, który uwielbia gry promujące naukę poprzez zabawę.

ZABAWKI INTERAKTYWNE

Zabawki interaktywne dla dzieci zapewniają te same korzyści dla rozwoju dziecka, co zabawa dla dorosłych. Promują rozwój sensoryczny podczas zabawy i zachęcają do kreatywności, co pomaga dziecku rozwijać szeroki zakres umiejętności. Najpopularniejszymi zabawkami interaktywnymi są instrumenty muzyczne dla dzieci, takie jak bębny, ksylofony, skrzypce i gitary. Gwarantują one niesamowitą zabawę połączoną z pożyteczną nauką i rozwojem - czyli tym, na czym rodzicom zależy najbardziej!

Zdjęcie: JANOD TELEFON DLA DZIECI INTERAKTYWNY DREWNIANY Z DŹWIĘKAMI

ZABAWKI RUCHOWE

Pluszowy konik bujany B.Toys Rodeo Rocker Spotty to miła i przyjemna zabawka dla dzieci. Konik na biegunach to kultowa zabawka, która wywołuje uśmiech na twarzach dzieci i do dziś jest źródłem radości. Koniki bujane pomagają dzieciom w prawidłowym rozwoju, uspokajając je i zapewniając im bezpieczeństwo.

B.Toys konik bujany pluszowy rodeo rocker spotty to doskonała zabawka dla maluchów, które pokochają jej płynny ruch bujania i kolorowy design. Płozy na tej zabawce są specjalnie wyprofilowane, aby zapewnić dzieciom bezpieczną zabawę. Kiedy dziecko buja się nią w przód i w tył, może usłyszeć realistyczne uderzenia kopyt konia o podłogę.

PUZZLE I UKŁADANKI DLA DZIECI

Maluchy już w wieku dwóch lat mogą cieszyć się puzzlami dla dzieci z kilkoma lub kilkunastoma elementami. Jest to w sam raz liczba dla tak małych dzieci, które zniechęciłyby się do puzzli z większą ilością elementów. Piankowe zabawki do kąpieli cieszą się coraz większą popularnością wśród maluchów, ponieważ są miękkie i łatwe w obsłudze, a podczas zabawy w wannie rozwijają drobne umiejętności motoryczne.

Zdjęcie: BIGJIGS TOYS PUZZLE SENSORYCZNE TOUCH AND FEEL FARMA 12 M+

GRY PLANSZOWE DLA DZIECI

Gry dla dzieci to świetna okazja do odrobiny rywalizacji w rodzinnym gronie. Świetna zabawa z salwami śmiechu w zimowe wieczory? Tylko z grami planszowymi.

 

Zdjęcie: DJECO GRA PLANSZOWA DLA NAJMŁODSZYCH KRÓLICZKI LITTLE COLLECT

ZABAWKI ARTYSTYCZNE I PLASTYCZNE

Jeśli Twoje dziecko ma około 2 lat, rozważ naukę rysowania za pomocą zabawek plastycznych. Należą do nich farby i kredki do malowania palcami, markery i proste kolorowanki. Zabawki artystyczne promują kreatywność u dzieci, zachęcając je jednocześnie do zabawy rękami i skupienia się na rysowaniu.

Zdjęcie: MELISSA AND DOUG KOLOROWANKA WODNA WATER FARMA

KSIĄŻKI I KSIĄŻECZKI SENSORYCZNE

W wieku od dwóch do pięciu lat dzieci uczą się bardzo szybko. Zabawa zabawkami i czytanie książek są nie tylko rozrywką, ale także pomagają rozwijać zmysły dziecka. Wybierając książkę dla dwulatka, warto pamiętać, że powinna być ona dostosowana do jego etapu rozwoju i zachęcać do interakcji.

 Zdjęcie: MEDIA RODZINA KICIA KOCIA I NUNUŚ PORA SPAĆWybierając prezenty dla 2 latka zwróć uwagę na jakość, atesty bezpieczeństwa i wartość samej zabawki jako przedmiotu wspierającego prawidłowy rozwój. Warto również wybrać prezent zgodny z zainteresowaniami dziecka. Może Twój maluch uwielbia zabawy sensoryczne, grę na instrumentach, czytanie książek lub zabawy plastyczne?

Komentarze

  1. Wszystkie zabawki bardzo fajne :)

    OdpowiedzUsuń
  2. te książki sensoryczne to coś naprawdę fajnego:)

    OdpowiedzUsuń
  3. To prawda. Obecnie rynek jest przepełniony zabawkami dla dzieci. I czasem lepiej się popytać rodziców Solenizanta jakie zabawki dziecko już ma, albo ewentualnie co go bardziej interesuje.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka