Jak udekorować stół na uroczystą okazję?

* Wpis sponsorowany - reklama FabrykaForm.pl*

Przygotowując eleganckie przyjęcie czy też jakąś ważną uroczystość rodzinną chcemy by stół prezentował się odpowiednio, dlatego dbamy o jego odpowiedni wygląd i starannie dobieramy zastawę oraz dodatki. Warto przy tym wziąć pod uwagę przede wszystkim charakter uroczystości, posiłki jakie będą serwowane, a także wygodę gości przy stole i łatwy dostęp do podawanych dań - tutaj wszystko jest ważne. Jak udekorować stół na uroczystość rodzinną? 


ZASTAWA STOŁOWA 


To tak naprawdę najważniejszy element całego wystroju stołu, to właśnie od zastawy zaczynamy komponowanie całości, to do  niej dobieramy pozostałe elementy. Często stawia się na klasyczną, elegancką białą zastawę, która daje szeroki wachlarz możliwości. Sama jestem wielką fanką kolorowych, ozdobnych zastaw - na zbliżającą się Wielkanoc idealna będzie kwiecista, wiosenna zastawa - warto spojrzeć na nakrycie stołu z Fabryka Form - pokazane tam porcelany zachwycają pięknym wzornictwem i elegancją. 


KWIATY 


Wazon z kwiatami to  dla mnie nieodzowny element wystroju stołu, dlatego goszczą one u mnie dość często i to nie tylko od święta. Szykując stół na uroczystą okazję są dla mnie absolutnie niezbędnym dodatkiem, wystarczą pojedyncze kwiaty w wąskich wysokich wazonach postawione co jakiś czas na stole - dodaję powiewu lekkości i świeżości na stole. 


ŚWIECE 


Aranżując stół na eleganckie przyjęcie absolutnie nie może zabraknąć na stole świec, ich płomień stwarza rodzinną, przyjemną atmosferę. Można zdecydować się na duże ozdobne  świece, albo pozostać przy klasycznych świecach lub małych podgrzewaczach ustawionych w szklanych świecznikach. Ważne, aby kolorystycznie pasowały one do pozostałych elementów wystroju stołu, zawsze można zdecydować się na eleganckie i jednocześnie klasyczne białe świece. 


Ważną rolę w aranżacji stołu odgrywa również obrus, kolorowy bieżnik rozłożony przez środek stołu oraz serwetki. Jeśli chodzi o te ostatnie to można pokusić się o ich ciekawe złożenie - będą wtedy stanowiły ciekawą ozdobę stołu. Poza porcelanową zastawą warto zadbać o jednolite szklane kieliszki, które uzupełnią całość.  Tak naprawę to, jak będzie wyglądał stół zależy tylko i wyłącznie od naszej wyobraźni - w zależności od pory roku i dostępności danych materiałów możemy dekorować go zawsze w innym stylu, zachowując przy  tym jego odświętny charakter  i elegancki wygląd. 

Komentarze

 1. Lubię ładnie udekorowany stół :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam żywe kwiaty na stole. Oczywiście ładna zastawa, też robi swoje

  OdpowiedzUsuń
 3. Zdecydowanie nie może zabraknąć świec.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kocham to robić, jak są okazje, to szleje z dekoracją stołu :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Pięknie się prezentuje taki udekorowany stół. Lubię się czasem pobawić i dobrać odpowiednie świece i serwetki. Chociaż wydaje mi się, że moi goście tego nie zauważają 😆

  OdpowiedzUsuń
 6. Kwiaty i zastana na serio robi robotę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja kocham kolorowe zastawy stołowe i kontrastowe kolory na stole :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka