Jakie krzesła wybrać na balkon, taras i do ogrodu?

*Wpis sponsorowany - reklama Ceneo.pl*

Krzesła ogrodowe - drewniane, rattanowe, metalowe czy plastikowe? Jakie wybrać?


Powoli zbliża się czas, kiedy to będziemy mogli cieszyć się czasem spędzonym na zewnątrz przy pięknej pogodzie. Do takich przyjemności  z pewnością można zaliczyć kawkę wypitą na tarasie czy też balkonie. W związku z tym jest to już odpowiedni  moment, aby zacząć myśleć o aranżacji tej naszej przestrzeni do wypicia "kawki na świeżym powietrzu" - kluczową rolę będą tutaj ogrywały odpowiednie krzesła ogrodowe, tym bardziej, że do wyboru mamy wiele rodzajów krzeseł - drewniane, rattanowe lub też najbardziej popularne swego czasu krzesła plastikowe.  


Krzesła drewniane - wyglądają pięknie w każdej przestrzeni, zazwyczaj wykorzystujemy je w domu - stanowią podstawowe wyposażenie jadalni czy też salonu, zazwyczaj dobieramy je pod stół i wystrój całego wnętrza. Można je również spotkać w ogrodach i na tarasach, wtedy najczęściej w wersji surowej, ale  można je zaimpregnować na dowolny kolor. Decydując się na drewniane krzesła na balkonie trzeba pamiętać, iż wymagają one szczególnego dbania, ponieważ ostre słońce i deszcz mogą mieć na nie zły wpływ. Drewno ma to do siebie, że musi być odpowiednio zabezpieczone przed działaniem wilgoci i promieniowania UV - tylko wtedy będzie nam długo służyło na zewnątrz. 

Jako mebel ogrodowy można wykorzystać stare drewniane krzesła, które już nie nadają się do użytkowania w kuchni, ponieważ są trochę podniszczone, ale za to po małej renowacji mogą świetnie sprawdzić się jako krzesła na tarasie. Sama mam takowe krzesła, które służyły mi przez wiele lat, a obecnie czekają na lekkie odnowienie, malowanie  i użytkowanie na tarasie.  


Krzesła rattanowe - swoją popularność zyskały kilka lat temu i do dnia dzisiejszego są chętnie kupowane jako  meble na balkon czy taras. Kuszą ciekawym wyglądem i stosunkowo dobrą ceną, prezentują się elegancko, mogą występować w całych zestawach tworząc ciekawy komplet. Sama od dawna zastanawiam się nad kupnem takiego zestawu krzeseł rattanowych wraz ze stolikiem. To o czym trzeba pamiętać, to fakt, że meble ogrodowe wykonane z rattanu są dość lekkie i niestety działanie słońca nie jest dla nich obojętne, w związku z czym mogą trochę blaknąć po pewnym czasie, szczególnie jeśli są narażone na działanie słońca przez cały dzień, gdy umieścimy je na balkonie lub tarasie od słonecznej strony.  


Krzesła metalowe - są stosunkowo rzadko spotykane, wynikać to może z faktu, iż są stosunkowo droższe od pozostałych rodzajów krzeseł ogrodowych, jednocześnie zazwyczaj są dość masywne - ciężkie, co sprawia, że mogą nie pasować na mały balkon, ale już na duży taras czy do ogrodu są jak najbardziej odpowiednie. Można je dostać w wersji klasycznej, o typowym wzornictwie, albo też pokusić się o te kute, wykonywane na zamówienia z dedykowanym wzorem - można wtedy dobrać do nich odpowiedni stół, ławkę  czy chociażby kwietniki z metalu. 


Krzesła plastikowe - kiedyś były to najbardziej popularne krzesła balkonowe, które gościły w większości ogrodów, obecnie są zdecydowanie mniej popularne, a jeśli już to w zupełnie innej formie, o zupełnie innym designie. W wielu domach krzesła plastikowe wparły krzesła drewniane i  to właśnie one zajmują teraz główne miejsce przy stole w jadalni, szczególnie w nowocześnie urządzonych wnętrzach, gdzie designerskie plastikowe krzesła pasują idealnie. 
Wracając do plastikowych krzeseł ogrodowych, to nadal można je spotkać na wielu balkonach, a te o ciekawym designie stają się coraz częściej kluczowym elementem wystroju tarasu.  


Jak wybrać dobre krzesła ogrodowe?
Czym się kierować przy zakupie krzeseł na taras?


  • Kluczowa sprawa to przedział cenowy - kwota jaką chcemy przeznaczyć na zakup krzeseł odgrywa tutaj ważną rolę, ponieważ będzie weryfikowała nam to co się nam podoba z tym, czy dana rzecz mieści się w ustalonym wcześniej budżecie.  
  • Umiejscowienie - w zależności od tego czy mamy do dyspozycji duży taras, czy mały balkon musimy dostosować nasze wybory, niestety na balkonie nie wszystkie krzesła będą odpowiednie, tutaj ważną rolę będą odgrywały ich gabaryty i waga. Krzesła na balkon powinny być wymiarowo dostosowane do jego wielkości, jednocześnie muszą być łatwe do przesunięcia, w związku z czym nie mogą być zbyt ciężkie. 
  • Jakość wykonania - jeśli krzesła mają nam służyć przez  długi czas, a przecież właśnie takie jest założenie zakupu nowych krzeseł, to trzeba przyjrzeć się dobrze jakości ich wykonania, muszą być dobrze wykonane i stabilne.

Komentarze

  1. Mnie bardzo podobają się rattanowe fotele i takowe mam na tarasie.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka