Jak przyciągać uwagę podczas ważnych wyjść, czyli dlaczego warto postawić na perfumy

    *ARTYKUŁ PARTNERA - superpharm.pl *


Każdy z nas jest świadomy jak ważny jest efekt pierwszego wrażenia. Jest to szczególnie istotna kwestia podczas wyjść, takich jak randki, spotkania biznesowe, czy też wieczorne imprezy. Oprócz mowy naszego ciała, pewności siebie oraz nienagannego wyglądu dodatkowym elementem, który może pomóc nam w tworzeniu pozytywnego pierwszego wrażenia są perfumy. Oddziaływanie na zmysły innych osób pozwala na wywarcie wpływu na podświadomość danej osoby oraz na lepsze zapadnięcie w pamięć danej osoby, poprzez stworzenia wzorca w pamięci węchowej. Czym należy kierować się wybierając perfumy na ważne spotkania?

Dlaczego perfumy są tak ważne?

Zapach jest jednym z najpotężniejszych zmysłów, w który został wyposażony człowiek. Ma moc wpływania na odczucia oraz emocje. Dobrze dobrany zapach może zwiększyć naszą pewność siebie i atrakcyjność, a także przyciągnąć uwagę innych i pomóc w zapamiętaniu nas przez długi czas. Osoby stosujące perfumy są często postrzegane przez otoczenie, jako osoby zadbane, atrakcyjne, godne zaufania oraz profesjonalne. Zapach powinien być dopasowany do charakteru danej osoby. Prawdą jest, że ten sam perfum zastosowany u różnych osób, będzie posiadał inną woń. Dzieje się tak, ponieważ każdy z nas ma inny rodzaj i inne pH skóry. Substancje oleiste zawarte w perfumach wchodzą w reakcję z płaszczem lipidowym obecnym na naszej skórze i uwalniają związki aromatyczne. Dlatego bardzo istotną kwestią jest przetestowanie zapachu na własnej skórze przed kupnem całego opakowania, gdyż zapach po kontakcie z naszą skórą może mieć zupełnie inną woń, niż ta którą będziemy wyczuwali bezpośrednio z flakonika.

Jak wybrać perfumy, aby przyciągnąć uwagę innych podczas ważnych spotkań?

Najważniejszą kwestią podczas wyboru perfum jest określenie charakteru spotkania na które się wybieramy, bowiem inne perfumy wybierzemy na wieczorną randkę, a inne na spotkanie biznesowe. Jeżeli chcemy podkreślić swój elegancki styl w pracy, podczas spotkania biznesowego lub innej formalnej okazji to warto jest postawić na klasyczne nuty zapachowe. W przypadku kobiet będą to delikatne zapachy kwiatowe z nutą świeżych owoców. Jeżeli chcemy pokazać swoją odwagę oraz mocny charakter to możemy zdecydować się na bardziej ekstrawaganckie połączenia kwiatów, a także owoców z klasycznym piżmem oraz drzewem sandałowym.

Przykładem takich perfum jest zapach Burberry London, który będzie doskonałym dodatkiem w stylizacji kreatywnej i pewnej siebie kobiety. Mężczyźni powinni postawić na klasyczne zapachy oparte na nutach drzewnych. Należy pamiętać, że zapach nie powinien być duszący i przytłaczający. Sprawa wygląda inaczej, jeżeli naszym ważnym spotkaniem jest wieczorna randka. W takim przypadku warto jest postawić na zmysłowe zapachy z nutą orientu. Wybierając perfumy na wieczorne spotkania nie obawiajmy się mocniejszych i bardziej wyrazistych zapachów.

Sprawdź na superpharm.pl: https://www.superpharm.pl/burberry-london-404.html


Najważniejsze zasady podczas stosowania perfum na ważne spotkania

Podczas stosowania perfum na ważne spotkania i okazje warto jest stosować się do kilku zasad. Do najważnieszych zaliczyć możemy:

 • stosowanie perfum dobranych do stylu i osobowości. Nie ma sensu stosowania perfum tylko dlatego, że są modne lub polecane przez inne osoby,
 • warto zdecydować się na perfumy o dobrej trwałości i intensywności zapachu. Ważne jest, aby zapach utrzymywał się przez długi czas i był dobrze wyczuwalny, ale nie za mocny,
 • należy stosować odpowiednią ilość - zbyt mała ilość perfum nie będzie wyczuwalna, zbyt duża może być przytłaczająca i nieprzyjemna dla innych. Najlepiej stosować około 2-3 psiknięcia z odpowiednią odległością,
 • stosowanie odpowiednio dobranych perfum do okazji - na spotkaniach biznesowych lepiej jest wybrać delikatniejsze i bardziej subtelne zapachy niż na wieczorne spotkania i imprezy.

Komentarze

 1. Perfumy są dla mnie bardzo ważne. Nie wybieram też przypadkowych ani żadnych zamienników :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie najbardziej urzekają słodkie perfumy i takich w zasadzie używam cały czas.

  OdpowiedzUsuń
 3. Perfumy to dla mnie must have ale nie ma mowy o przypadkach. Trudno trafić w mój gust z nowościami.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka