Jak dbać o puszące się włosy?

*Wpis sponsorowany - reklama NOTINO * 


Puszyste - puszące się włosy - ważna jest  odpowiednia pielęgnacja


Jeśli chcemy cieszyć się długimi, zdrowo wyglądającymi włosami, to musimy je odpowiednio pielęgnować, szczególnie jeśli mają one tendencję do puszenia się, ponieważ nie wyglądają one wtedy dobrze. Puszące się włosy są problemem wielu kobiet, na szczęście dzięki odpowiednio dobranym produktom można je nawilżyć i wygładzić. 


Puszyste - puszące się włosy

Włosy puszące się, czyli jakie?


To przede wszystkim włosy zniszczone i suche, które są trudne w rozczesywaniu i układaniu. Puszące się włosy to włosy o matowym wyglądzie, posiadające liczne uszkodzenia mechaniczne lub chemiczne, można je również poznać  po tym, że są matowe w dotyku. 


Najlepszy szampon do włosów puszących się

Włosy puszące się

Co wpływa na puszenie się włosów?


Szkodliwe dla włosów jest działanie wysokich temperatur - stosowanie niewłaściwych suszarek i prostownic, zapominanie o zabezpieczaniu włosów przed wpływem wysokich temperatur podczas ich stylizacji. Na puszenie się włosów wpływa również niewłaściwe ich farbowanie,  a w szczególności rozjaśnianie. Szkodliwe są również czynniki zewnętrzne, takie jak wystawianie włosów na działania promieni słonecznych, jak i również słona woda czy też mocno chlorowana. Na pogorszenie się kondycji włosów, a co za tym idzie na ich puszenie się ma również wpływ chociażby mocne tarcie mokrych włosów ręcznikiem, czy też zawijanie na noc włosów w ręcznik. 

Co na puszące się włosy? Najlepsze odżywki i maski

Jak dbać o puszące się włosy?


Kluczowa jest tutaj odpowiednia i kompleksowa ich pielęgnacja, która powinna polegać na kompleksowym dobraniu produktów nawilżających i wygładzających. Warto stosować całą serię produktów od szamponu i odżywki, po dedykowane serum i maski do włosów puszących się. 

Jak prawidłowo suszyć i układać trudne w stylizacji włosy? Jak wygładzić włosy?

Odpowiednie suszenie włosów


W suszeniu włosów istotne jest dobranie odpowiednich produktów chroniących włosy przed działaniem wysokich temperatur. Warto również zdecydować się na jonizującą suszarkę do włosów, która jest dedykowana do delikatnego ich suszenia. 


Jonizujące suszarki do włosów do delikatnego suszenia

Komentarze

  1. Świetny post, a taka jonizująca suszarka by mi się przydała :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka