Rodzinna gra planszowa - Wsiąść do pociągu. Europa

* Wpis sponsorowany - reklama TaniaKsiazka.pl*

Zimowe wieczory mają to do siebie, że są bardzo długie, a co za tym idzie zarówno dzieci, jak i dorośli się nudzą. Bo za oknem zimno, ciemno "i nie ma co robić" - właśnie na takie dni najlepszym rozwiązaniem są gry planszowe - wspaniała rozrywka dla całej rodziny, która ja sama doskonale pamiętam ze swojego dzieciństwa, kiedy to bardzo często graliśmy w przeróżne planszówki.  Uwielbiałam ten czas i do dnia dzisiejszego jestem wielką fanka gier planszowych i karcianych, teraz najczęściej gram w nie z własnymi dziećmi, tak jak kiedyś moi rodzice ze mną i bratem...... 


Naszą najnowszą grą planszową jest gra Wsiąść do pociągu. Europa, która zachwyciła nas od pierwszej rozgrywki. Choć muszę się przyznać, że mieliśmy obawy, że może okazać się zbyt trudna dla naszej 9 latki, to okazało się, że to właśnie jej najlepiej szło od samego początku. Dołączona do gry instrukcja jest bardzo przejrzysta, a zasady są bardzo łatwe do zrozumienia  i zapamiętania. 

Zawartość pudełka:

  • plansza przedstawiająca mapę Europy z roku 1900
  • 240 kolorowych figurek wagonów
  • 15 kolorowych figurek dworców
  • 110 kart pociągów
  • 46 kart biletów
  • 5 drewnianych znaczników punktacji
  • instrukcja

Gracze wcielają się w rolę przedsiębiorców kolejowych i otrzymują karty z zadaniami, czyli połączeniami kolejowymi pomiędzy miastami. Zadanie gracza to zbudowanie połączenia pomiędzy danymi miastami za pomocą wagonów - wykonanie zadania daje punkty danemu graczowi. Głównym celem każdego zawodnika jest wykonanie swojego zadania, ale jednocześnie można blokować przeciwników uniemożliwiając im zbudowanie swoich tras. 


Gra planszowa Wsiąść do pociągu. Europa to nie tylko świetna rozrywka zarówno dla tych trochę starszych dzieci, jak i dla dorosłych, ale również nauka geografii, a co najważniejsze gra uczy strategicznego myślenia, ponieważ musimy planować strategie naszych ruchów. 

Na uwagę zasługuje również jakość wykonania - wszystkie elementy gry są bardzo dobrej jakości, dzięki czemu będzie ona nam służyła bardzo długo. W oczy rzuca się również estetyczna i kolorowa szata graficzna, która sprawia, że w grę gra się z przyjemnością. 

W naszym domu ostatnio nie gramy właściwie w nic innego, choć po tą grę sięgamy głównie w weekendy, ponieważ jedna rozgrywka zajmuje trochę czasu, a przecież nie można przerwać gry w trakcie.....

Komentarze

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka