"E-commerce Strategia - Zarządzanie - Finanse" Justyna Skorupska, czyli handel elektroniczny w pigułce

W dzisiejszych czasach chyba wszyscy robimy zakupy przez Internet, jest to zdecydowanie najwygodniejsza forma, która pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze.  W owych sklepach kuszą nas różnego rodzaju promocje i rabaty, które są ściśle zaplanowaną strategią marketingową. W dzisiejszym wpisie będzie o książce, która wyjaśnia zasady handlu elektronicznego. Mowa o książce "E-commerce STRATEGIA-ZARZĄDZANIE-FINANSE", którą powinni poznać nie tylko właściciele sklepów internetowych, ale również Ci, którzy myślą o założeniu własnego sklepu w przyszłości. 

"E-commerce Strategia - Zarządzanie - Finanse"

 • Autor:  Justyna Skorupska
 • Wydawnictwo Naukowe PWN, do kupienia w księgarni internetowej TUTAJ 
 • liczba stron: 150 
 • ISBN 978-83-01-19478-9


Książka została podzielona na 6 rozdziałów, dzięki którym poznajmy od podstaw handel internetowy. 
Pierwszy rozdział to wprowadzenie do e-commerce, w którym autorka wyjaśnia czym jest handel elektroniczny, opisuje jego najnowsze trendy i wynikające z nich zmiany w zachowaniach klientów .  Drugi rozdział to STRATEGIA, czyli opracowanie biznes planu sklepu, tego jak ma on wyglądać i do jakiej grupy klientów chcemy z nim dotrzeć. Dowiemy się z niego jakie są kluczowe wskaźniki efektywności i jak należy je wykorzystywać.


Z rozdziału trzeciego dowiemy się kim jest e-konsument i jak wyglądają procesy zakupowe na przykładzie znanych sklepów internetowych. Rozdział ten pozwoli nam lepiej poznać procesy zachodzące podczas dokonywania zakupu przez klienta sklepu.


Rozdział czwarty pokazuje zależność pomiędzy sprzedażą a marketingiem. Autorka odnosi się w tym rozdziale do przykładów z polskiego rynku e-commerce.


 Rozdział piąty dotyczy sprzedaży i tego, jak ułatwić potencjalnym kupującym wyszukiwanie produktów w sklepie. Rozdział szósty to FINANSE i budowanie business case.


Książka "E-commerce Strategia - Zarządzanie - Finanse"  jest tak naprawdę dla każdego, kto myśli o sprzedaży swoich produktów przez internet. Pozwala w przystępny sposób poznać e-commerce, a zdobytą z niej wiedzę można w efektywny sposób wykorzystać podczas budowania swojej marki w internecie.


Komentarze

 1. Ciekawa recenzja, ale tematyka tej książki zupełnie poza moimi zainteresowaniami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam takie samo zdanie jak koleżanka. Jasno i treściwie piszesz,a le to nie moja tematyka. Chętnie zajrzę na inne wpisy :)
   Pozdrawiam,

   Ania

   Usuń
 2. Zupełnie nie moje klimaty :D jednak recenzja fajna :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem po zarządzaniu i marketingu, na studiach tego typu zagadnienia bardzo mnie interesowały, a recenzja książki jak dla mnie bardzo rzetelne.

  OdpowiedzUsuń
 4. Z zainteresowaniem sięgnę po książkę, nowej wiedzy nigdy dość. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Myślę, że książka ta może pomóc początkującym przedsiębiorcom w rozkręceniu własnego biznesu.

  OdpowiedzUsuń
 6. Warto przeczytać, by się orientować w zagadnieniu e-commerce.

  OdpowiedzUsuń
 7. Rzetelna recenzja, ale niestety zupełnie wykracza poza krąg moich zainteresowań

  OdpowiedzUsuń
 8. Niewielka książka, a wygląda na niezłą kopalnię wiedzy. Możliwe, że po nią sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka