Prezent dla Niego- 3 książkowe propozycje: Droga do Rio, Upadek cywilizacji zachodniej oraz Czas postprawdy

Święta coraz bliżej, więc mam dla Was kolejny prezentownik, tym razem są to książkowe propozycje prezentu dla Niego - dla taty, męża czy brata.

Książkowe propozycje na prezent dla Niego:
Droga do Rio. Historie polskich emigrantów
 • - Autor: Aleksandra Pluta
 • - Wydawnictwo Naukowe PWN, książka do kupienia w księgarni internetowej TUTAJ
 • - ISBN 978-83-01-19349-2


Książka napisana w bardzo ciekawy sposób - każdy rozdział to nowa osoba i jej historia. Podoba mi się układ poszczególnych rozdziałów, na początku każdego z nich znajduje się krótka notka biograficzna danej osoby- dane dotyczące miejsca urodzenia, wykształcenia, pracy, a także historia emigracji- zanim trafili do Rio. W dalszej części poznajemy już ich konkretne historie i ciężkie doświadczenia z okresu wojennego. Wszystko opisane jest z perspektywy osoby opowiadającej, która to przeżyła, co sprawia, iż owe historie są bardzo przejmujące. Książka z pewnością skłania do refleksji, do zrozumienia tego, jak trudnym okresem był czas wojny i co skłoniło, a właściwie zmusiło wielu Polaków do emigracji, która ostatecznie zaprowadziła ich właśnie do Brazylii.


Upadek cywilizacji zachodniej. Spojrzenie z przyszłości
 • - Autor: Erik M. Conway, Naomi Oreskes
 • - Wydawnictwo Naukowe PWN, książka do kupienia w księgarni internetowej TUTAJ
 • - ISBN: 978-83-01-7-19472-7


Bardzo ciekawa książka, w której poznajemy spojrzenie z przyszłości, jest to książka science fiction. Autorzy przedstawiają w niej wizję tego, co stanie się z ziemią, jeśli ludzie nadal będą postępować tak, jak teraz i nie zaprzestaną niszczenia systemu klimatycznego. Akcja toczy się w roku 2393, a opisany w niej świat ma niewiele wspólnego z tym, w którym żyjemy. Ciekawą część książki stanowi „Leksykon dawnych pojęć”, wśród których znajdziemy takie pojęcia, jak „ochrona środowiska”, czy „śmietnik”.


Czas postprawdy. Nieszczerość i oszustwa w codziennym życiu.
 • - Autor: Ralph Keyes
 • - Wydawnictwo Naukowe PWN, książka do kupienia w księgarni internetowej TUTAJ
 • - ISBN: 978-83-01-19636-3

Książka została wydana w 2004 roku, tym samym będąc przepowiednią tego, co dzieje się obecnie, można odnieść wrażenie, że opisuje ona obecne wydarzenia, takie jak, wybór Donalda Trumpa na prezydenta Stanów Zjednoczonych, czy brexit. Autor opisuje w swojej książce znane postacie, takie jak Bill Clinton czy Ronald Regan, odnosząc się do tego, że kłamstwo jest domeną nie tylko kryminalistów. Z książki można jeszcze wyczytać jej przesłanie, czyli to, że kłamstwo stało się czymś normalnym, że nie są wyciągane konsekwencje kłamstw- dotyczy to polityki.

Komentarze

 1. Bardzo ciekawe lektury, zwłaszcza ta o ekologii... coraz częściej myślę, że jest już za późno...
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie.

  OdpowiedzUsuń
 2. bardzo ciekawe książki

  OdpowiedzUsuń
 3. Mój mąż nie czyta książek

  OdpowiedzUsuń
 4. Zaciekawiła mnie książka "Upadek cywilizacji zachodniej". Bardzo ciekawy pomysł.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka