Dzieci tworzą filmy- książki „Tworzenie i obróbka filmów dla dzieci” oraz „Księga animacji LEGO. Zrób własny film z klockami Lego”

Warto rozwijać w dzieciach pasje już od najmłodszych lat, u jednych od razu widać zamiłowanie do rysowania, czy śpiewania, a u innych trzeba tych pasji poszukać. Może macie w domu małego filmowca, który już od najmłodszych lat chwyta za aparat czy telefon i próbuje kręcić swoje pierwsze filmy.Rozwijać te pasje można w różny sposób, a z pewnością pomogą w tym książki, które chcę Wam przybliżyć:


 „Księga animacji Lego. Zrób własny film z klockami LEGO”
 • Tytuł oryginalny: „The LEGO animation book”
 • Autor: David Pagano, David Pickett
 • Tłumacz: Witold Sikorski
 • Wydawnictwo Naukowe PWN- książkę można kupić w księgarni internetowej TUTAJ


Powyższa książka jest idealna dla każdego fana klocków Lego, ponieważ może on wykorzystać swoje ulubione klocki do stworzenia swojego pierwszego filmu. Metoda opisana w książce to animacja poklatkowa, która nie wymaga żadnego doświadczenia, a z pewnością może zaszczepić w dziecku smykałkę do tworzenia filmów. W „Księdze animacji LEGO…” zawarte są szczegółowe instrukcje- opatrzona barwnymi i dokładnymi zdjęciami, które pozwolą dziecku stworzyć swoją pierwszą animację.

Książka „Księga animacji LEGO. Zrób własny film z klockami Lego” jest idealna na długie jesienne wieczory. Dziecko wraz z rodzicem może spędzić czas na wspólnej zabawie z klockami Lego, z pewnością takie tworzenie animacji da wiele radości i pozwoli ciekawie spędzić czas.


„Tworzenie i obróbka filmów dla dzieci”
 • Autor: Dawid Mazur, Alicja Żarowska-Mazur 
 • Wydawnictwo Naukowe PWN- książka do kupienia w księgarni internetowej TUTAJ

 Książka ta pokazuje, że zrobienia do zrobienia swojego pierwszego filmu wystarczy telefon lub też aparat z funkcją wideo. Jednak samo nagranie filmu to nie wszystko, trzeba go jeszcze odpowiednio obrobić, do tego służy program Adobe After Effect CC 2017, który poznajemy dzięki książce „Tworzenie i obróbka filmów dla dzieci”. Daje on możliwości stworzenia jednego filmu z kilku filmików, czy dodanie efektów specjalnych do naszego filmu - wszystko jest dokładnie opisane, a w książce znajdziemy dokładne opisy poszczególnych etapów obróbki filmów i dodawania danych efektów specjalnych.

Muszę przyznać, iż książka jest bardzo ciekawie i przystępnie napisana, dzięki czemu zachęca młodego czytelnika, by przy jej pomocy zacząć tworzyć i montować swoje filmy, jest to o tyle ciekawe, że żyjemy w czasach, gdy wszystko umieszczamy na zdjęciach i filmach nakręconych telefonem, dlatego dobrze jest jeszcze umieć zrobić z nich pożytek odpowiednio je obrabiając.


Obie książki są godne polecenia i z pewnością zainteresują młodego czytelnika. Trzeba tylko trochę zachęty i pomocy ze strony rodziców, aby odkryć w swym dziecku pasję do tworzenia filmów.

Komentarze

 1. Książeczka o tworzeniu filmów tworzy nowe pokolenie Youtube haha :D

  OdpowiedzUsuń
 2. fajna sprawa! będę musiała pokazać to naszemu Maciusiowi :))

  OdpowiedzUsuń
 3. super sprawa takie ksiażeczki

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślę, że wszystko przede mną. Mam dwóch, małych chłopców :).

  OdpowiedzUsuń
 5. super sprawa! :D idealne na prezent :)

  zapraszam do mnie na nowy wpis :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawy pomysł na świąteczny prezent - mogą rozbudzić pasję w maluchach :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka