Jakie meble ustawić na tarasie – praktyczne wskazówki

       *ARTYKUŁ PARTNERA - reklama  bazkar.pl *


Wypoczynek na tarasie tylko wtedy jest udany, jeśli wcześniej zadbamy o odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni, która jest zarazem wygodna, stylowa i bezpieczna dla wszystkich domowników i ich gości. Podstawą powinny być oczywiście prawidłowo dobrane, naprawdę wygodne meble.

Czego ewidentnie nie może zabraknąć w przydomowej przestrzeni do wypoczynku? Jakie konstrukcje warto wykorzystać? O tym wszystkim przeczytacie poniżej.

Przydomowy taras – odpowiednie meble a funkcjonalność terenu

Taras często bywa traktowany jako przestrzeń, która w okresie wiosenno-letnim zastępuje domowe wnętrza rekreacyjne lub reprezentacyjne. To właśnie tam przenosi się życie rodziny. Na tarasie spożywa się posiłki, relaksuje po długim dniu pracy, bawi się z dziećmi, tam też przyjmuje się gości nie tylko podczas garden party.

Z tego też względu wyposażenie na tarasie powinno być zbliżone do tego, które trafia do salonów, by zapewniać wygodną strefę do relaksu i odpoczynku, zgodnie z upodobaniami użytkowników. Warto również zadbać o ciekawe dodatki – nie tylko dopełniają aranżację, ale też tworzą klimat i sprawiają, że przestrzeń wpisuje się w indywidualne gusta.

Idealne wyposażenie tarasowe – jakich mebli nie może zabraknąć?

Na tarasach ustawia się wiele różnych mebli. Większość z nich można znaleźć choćby na stronie Bazkar. W centrum przestrzeni najczęściej pojawiają się zestawy służące do wypoczynku. Ich wielkość i forma zależą od potrzeb domowników. Jeśli taras ma służyć błogiej rekreacji, warto ustawić sofę lub fotele i niski stolik kawowy. W miejscach do spożywania posiłków i eleganckich kolacji na świeżym powietrzu przydają się natomiast standardowe krzesła i pełnowymiarowe stoły. Niekiedy da się połączyć obie funkcjonalności, decydując się na przykład na ławostoły z regulacją wysokości.

Jakie jeszcze meble ustawia się na tarasach? Przydają się konstrukcje do przechowywania rozmaitych przedmiotów. Pojawiają się zatem skrzynie i szafy ogrodowe, w których ukrywa się chemię ogrodniczą, narzędzia, akcesoria na taras (poduszki, koce), zabawki dziecięce i dodatki do grillowania. Tak zapewnia się bezpieczną i wygodną przestrzeń, a przy tym zachowuje pełen porządek w przydomowej strefie rekreacji.

Z czego powinny być zrobione meble tarasowe?

Wyposażenie ogrodowe znajduje się w znacznie bardziej wymagającej przestrzeni niż klasyczne meble domowe. Nieustannie jest przecież narażone na kaprysy pogody i niszczycielskie czynniki atmosferyczne, jak:

  • zmiany temperatury,
  • wilgoć,
  • opady deszczu,
  • promieniowanie UV.

Trudno się zatem dziwić, że na taras trafiają meble trwałe, które zapewniają komfort wypoczynku oraz korzystnie wpływają na estetykę całej przestrzeni. Co prawda pojawiają się produkty z drewna lub rattanu, wymagają jednak regularnych zabiegów impregnacyjnych i zimowania w suchym pomieszczeniu. Innym rozwiązaniem są meble z tworzywa sztucznego, a zwłaszcza polipropylenu bądź technorattanu (polietylenowa plecionka na metalowym stelażu). Nie szkodzą im czynniki pogodowe, więc bez trudu można przechowywać je na zewnątrz, nawet przez cały rok. Dodatkowo są proste do utrzymania w czystości i nie wymagają skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych.

Wygodny taras do codziennego użytku dla całej rodziny

Wyposażenie na taras powinno być wygodne, odpowiadać indywidualnym potrzebom użytkowników, a przy tym wpisywać się w estetykę całej przestrzeni. Właściwie dopasowane produkty stanowią kluczowy punkt przydomowego terenu – dzięki nim da się wypoczywać naprawdę przyjemnie, swobodnie i bezpiecznie.

Komentarze

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka