Co robić, gdy związek przechodzi kryzys?

      *ARTYKUŁ PARTNERA - reklama easytoys.pl *Kryzysy pojawiają się nawet w udanych związkach, w których partnerzy darzą się uczuciami. Niekiedy do poważnych kryzysów prowadzą błahe, codzienne nieporozumienia, innym razem wynikają ze zdrady i innych poważnych zdarzeń. Jeśli pomimo trudności partnerzy chcą kontynuować wspólne życie, powinni porozmawiać o problemach i poszukać ich rozwiązania. Jak poradzić sobie z kryzysem w związku? Co pomaga mu zapobiec?

 

Szczera rozmowa to podstawa

 

Bez względu na przyczyny kryzysu w związku, jego rozwiązanie jest możliwe, jeśli partnerzy zaczną ze sobą szczerze rozmawiać. Rozmowa to pierwszy krok do znalezienia porozumienia w sprawach finansowych, związanych z opieką nad dziećmi, brakiem namiętności i nie tylko. Partnerzy w razie potrzeby mogą zgłosić się na terapię małżeńską. Z pomocą psychoterapeuty nauczą się mówić o swoich potrzebach i oczekiwaniach względem drugiej osoby. Dzięki rozmowom dowiedzą się, co przyczyniło się do kryzysu w związku i jak reagować na pierwsze oznaki problemów.

 

Pielęgnujcie namiętność

 

Podstawą udanego związku jest pielęgnowanie każdej ze sfer wspólnego życia, w tym intymności. Z czasem pożądanie w związku słabnie z powodu rutyny, zmęczenia i codziennego stresu. Udane pożycie chroni przed kryzysami i zbliża partnerów do siebie. Pary, które pielęgnują namiętność, rzadziej się rozstają i szybciej wychodzą z kryzysów. Aby zerwać z rutyną i rozbudzić pożądanie, można sięgać po gadżety z http://www.easytoys.pl/. Dzięki nim nawet pary z długim stażem na nowo odkryją siebie i chętniej spędzają czas razem.Nie wracajcie do przeszłości

 

Kryzys w związku wywołany zdradą lub innym poważnym zdarzeniem można przezwyciężyć pod warunkiem, że partnerzy sobie wybaczą i przestaną wracać do przykrych wydarzeń. Wypominanie przewinień przy każdej kłótni to znak, że partnerzy nadal czują do siebie urazę. Jeśli zależy im na naprawie związku, powinni zostawić przeszłość i skupić się na teraźniejszości oraz wspólnej przyszłości. W wybaczaniu mogą pomóc rozmowy z psychoterapeutą, który wspiera w uporaniu się z trudnymi uczuciami.

 

Znajdźcie czas dla siebie

 

Brzmi banalnie, lecz w związkach w kryzysie często pojawia się problem braku czasu dla siebie. Para spędza ze sobą jedynie kilka godzin w tygodniu, a rozmowy sprowadzają się do omawiania wspólnych finansów, zakupów lub pracy. Brak czasu doskwiera często parom z dziećmi, jednak nawet rodzice maluchów mogą wygospodarować kilka godzin w miesiącu tylko dla siebie. Sposobem na kryzys w takim przypadku jest zaplanowanie krótkiego wyjazdu bez dzieci i pozostawienie maluchów u dziadków. Równie dobrze rodzice mogą wyjść na kilka godzin do kina, a następnie na kawę. Jeśli nie mogą pozwolić sobie na wyjazd bez dzieci, dobrym pomysłem jest zabranie ich ze sobą do hotelu, w którym maluchy będą mogły skorzystać z opieki animatorów. Zadbajcie o realizację pasji

 

Szczęście w związku zależy nie tylko od udanego życia we dwoje, ale i od zadowolenia z samego siebie. Poczucie spełnienia daje m.in. realizowanie pasji. Nie powinno się z nich rezygnować z powodu związku. Jeśli partnerzy mają własne zainteresowania i mogą poświęcić nieco czasu na ich realizację, odrywają się od codziennych trosk. Dzięki temu łatwiej przychodzi im przymknięcie oka na drobnostki i wady drugiej osoby, gdyż nie poświęcają im całej uwagi. Realizacja pasji daje przestrzeń dla siebie w związku i pomaga przetrwać kryzysy.


Komentarze

instagram @lifebymarcelka