Na czym polega medycyna estetyczna?

*ARTYKUŁ PARTNERA - współpraca komercyjna *


Jak Państwo mogą zauważyć, zabiegi chirurgii plastycznej są coraz bardziej popularne. Poniżej znajdziecie Państwo podstawowe informacje na temat tego, na czym opiera się medycyna estetyczna oraz które z zabiegów są najbardziej popularne w gabinetach medycyny estetycznej.

 

Na czym opiera się medycyna estetyczna?

Medycyna estetyczna jest działem medycyny, który należy do estetologii medycznej. Zapewnia wysoką jakość życia ludzi zdrowych dzięki działaniom zapobiegawczym, zorientowane są w dużej mierze na profilaktykę starzenia się skóry. Następnie dochodzą zabiegi rekonstrukcji, które mają odtworzyć stan sprzed tego procesu. Chirurgia estetyczna to zabiegi nieinwazyjne lub które mają niewielki stopień inwazyjności. Wyłączny lub nadrzędny cel takich działań to poprawa fizycznej atrakcyjności pacjenta. Nie są to świadczenia medyczne. Zabiegi mają prowadzić do odmłodzenia. 

Medycynę estetyczną mogą Państwo bardziej poznać na stronie: https://sim-med.info/uslugi/medycyna-estetyczna/. Pacjentom przed zabiegiem zawsze przedstawiany jest szczegółowy plan, jak będzie wyglądało leczenie oraz jakie są przeciwwskazania dla pacjentów.

Jakie zabiegi medycyny estetycznej są najbardziej popularne?

Zabiegów z zakresu medycyny estetycznej jest coraz więcej. Do najbardziej popularnych zabiegów należą:

 • zabiegi z kwasem hialuronowym, które zmniejszają zmarszczki mimiczne,

 • stomatologia estetyczna,

 • dermatologia estetyczna

 • ginekologia estetyczna,

 • niechirurgiczny lifting twarzy - nici liftingujące,

 • toksyna botulinowa, osocze bogatopłytkowe wstrzykiwane na niedoskonałości skóry,

 • korekta szeroko pojętych defektów estetycznych o rozmaitym podłożu. Mogą to być blizny, zapadnięte policzki, miejscowa otyłość, cellulit, rozstępy.

Zaawansowane zmiany wiążą się z pobytem przez kilka dni w klinice. Chirurgia plastyczna i zabiegi estetyczne wymagają pracy przez osoby z wieloletnim doświadczeniem. Dzięki temu komfort pacjenta jest większy. W dzisiejszych czasach estetologia medyczna nie jest już tematem tabu.

Czy zabiegu z zakresu medycyny estetycznej są wyłącznie dla kobiet?

Obecnie medycyna estetyczna to pojęcie również znane przez mężczyzn. Zadaniem jest również poprawa własnego wyglądu przez panów. Część z nich wykorzystuje mezoterapię igłową, albo dermapen, aby zmniejszyć problem wypadania włosów. 

Drugim ze znanych zabiegów w męskiej medycynie estetycznej jest zmniejszenie potliwości wśród mężczyzn np. botoks. Część Panów usuwa również kurze łapki, czy pozbywa się tkanki tłuszczowej. 

Czym Państwa zdaniem powinna się charakteryzować dobra klinika związana z chirurgią estetyczną?

Komentarze

 1. Na szczęście nie mam potrzeby korzystania, ale dobrze, że jest i jest taki postęp :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mnie ciekawią zabiegi na skórę głowy i na wypadanie włosów.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka