Pielęgnacja dłoni - jak o nie dbać?

*Wpis sponsorowany - reklama NOTINO * 

Jak dbać o skórę dłoni zimą?


Nasze dłonie są naszą wizytówką i trzeba je pielęgnować o każdej porze roku, ale to właśnie zima jest tym czasem, kiedy wymagają szczególnej opieki. Narażone na działanie mrozu i wiatru są bardzo podatne na podrażnienia i przesuszenia. W związku z tym ich pielęgnacja właśnie o tej porze roku powinna być przemyślana i regularna. 


Pielęgnacja dłoni - jak o nie dbać?

Krem do rąk - to absolutna podstawa i minimum, o którym powinniśmy pamiętać każdego dnia. Ja staram się mieć go zawsze pod ręką, w związku z tym krem do rąk staram się zawsze mieć pod ręką - mam go na szafce nocnej, w torebce, na biurku itd., w związku z tym używam różnych kremów, o różnym działaniu i różnych właściwościach. Na biurku mam krem, który szybko wygładza dłonie i szybko się wchłania - jest to dla mnie kluczowe, ponieważ zazwyczaj używam go w trakcie pracy i nie chcę, aby krem zostawił ślady na klawiaturze czy na jakichś dokumentach. Na szafce nocnej mam krem, który jest zdecydowanie bardziej natłuszczający i odżywczy - bardzo lubię produkty, które zawierają w swoim składzie masło shea - można je znaleźć też pod nazwą "masło karite" oraz "shea butter".  Ma ono wiele cennych dla skóry właściwości, które pozwalają na szybką regenerację skóry, dzięki czemu daje szybki i widoczny efekt nawilżenia i odżywienia skóry. 

Masło shea

Pielęgnacja dłoni to nie tylko odpowiednie kosmetyki, ale również dbanie o nie podczas codziennych czynności, chociażby zakładanie gumowych rękawic podczas prac domowych z detergentami, które strasznie wysuszają skórę dłoni. Równie ważne jest zakładanie rękawiczek w zimowe, mroźne dni, gdy wychodzimy na spacer, ponieważ mróz ma bardzo duży wpływ na nasze dłonie i ich wygląd.  Niekorzystne jest również mycie rąk w gorącej wodzie, co niestety często robimy, a dla dłoni optymalne jest ich mycie w letniej wodzie - nigdy gorącej. 

Pielęgnacja dłoni - jak o nie dbać?

Komentarze

 1. Dbanie o dłonie jest moim priorytetem. Używam do nich też sera, które nie sprawdziły się na twarzy.

  OdpowiedzUsuń
 2. O dłonie trzeba dbać codziennie. Bardzo potrzebny artykuł.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobrze że o tym piszesz bo akurat mam kryzys z pielęgnacją dłoni.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja zawsze po zimie mam dłonie w gorszej kondycji. Zapewne to skutek nie noszenia rękawiczek. Teraz właśnie testuję nową kurację na skórę dłoni :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka