Koloryzacja włosów – co trzeba wiedzieć przed farbowaniem włosów u fryzjera?

*Wpis sponsorowany - reklama fastlinestudio.pl *

Koloryzacja włosów u fryzjera tylko z pozoru może wydawać się kosztowna. Jeśli do tej pory malowałaś/malowałeś włosy w domu, to po skorzystania z tego zabiegu w profesjonalnym salonie, już nigdy nie będziesz chcieć wracać do samodzielnego farbowania. Jak wybrać dobry salon? O co pytać fryzjera? Ile może kosztować koloryzacja włosów w salonie w większych miastach w Polsce?


Zwróć uwagę na rodzaj farby, który używają styliści

Dobre salony nie oszczędzają na farbie. Za jedną z najlepszych uważa się na przykład farby Goldwell, która zapewniają doskonały, wielowymiarowy efekt. Koloryzacja włosów https://fastlinestudio.pl/cennik/farbowanie-wlosow/ w salonie różni się bowiem od tej w domu – fryzjerzy bazują na wieloletniej wiedzy, którą zdobywają na licznych kursach. Wiedzą, w jakich proporcjach zmieszać barwniki, jak nakładać farbę i dysponują narzędziami, które pozwalają uzyskać konkretny efekt na danym odcieniu włosów. To wszystko wlicza się w cenę zabiegu. Efekt będziesz podziwiać na własnej głowie – fryzura będzie lekka, świeża, a włosy nie doznają uszczerbku od nadmiaru amoniaku.

Koloryzacja włosów blond – szczególnie polecana w salonie

Zwłaszcza blondynki chwalą sobie możliwość korzystania z koloryzacji profesjonalnej. Farbowanie na własną rękę często kończy się zielonkawym czy żółtawym odcieniem na głowie, nie mówiąc już o nierównomiernym kryciu. Koloryzacja włosów w salonie pozwala uniknąć „przepalenia włosów”.  Będą zdrowsze, ponieważ ich struktura nie ulegnie zniszczeniu. Zerknij też na sprzęt, który ma salon. Na co konkretnie zwrócić uwagę?

Sprawdź na stronie salonu jakiego sprzętu używa

Farby to nie wszystko. Zwróć również uwagę, jakie urządzenia są używane w salonie – to wiele mówi o tym, czy kadra inwestuje w podnoszenie swoich kwalifikacji i stosowanie metod koloryzacji. Dobrym przykładem sprzętu jest klimazon z obrotową głowicą, który emituje podczerwone światło. Preparaty mogą dzięki niemu głębiej przeniknąć do struktury włosów, i to w krótszym czasie. To przekłada się na bezpieczeństwo  zabiegów dla kondycji pasm.

Jaka technika farbowania jest najmodniejsza?

Możesz zdecydować się na jeden lub wiele kolorów. Ostatnio do mody powróciły zabiegi typu balejaż, z płynnym naturalnym przejściem, czyli shatush. Generalnie techniki polegające na nałożeniu farby na cienkie, pojedyncze pasma włosów uważane są za najmodniejsze. Shatush i balejaż tworzą efekty prawdziwie gęstych, zdrowych włosów. Jeśli zależy Ci na przesunięciu farbowania o kilka miesięcy, możesz zdecydować się na shadow roots. Inna modna technika koloryzacji to Air Touch. Podczas farbowania kieruje się na włosy zimne powietrze, które wydmuchuje część pasm. Daje to piękny, naturalny rezultat.

Ile kosztuje koloryzacja włosów w profesjonalnym salonie?

Wszystko zależy od długości włosów i rodzaju zastosowanych barwników. Przykładowo: w bardzo dobrych salonach w Krakowie i Warszawie, które korzystają z obrotowych klimazonów  (specjalnych urządzeń, które przyspieszają farbowanie i zapewniają równomierne rozłożenia barwników) ceny farbowania odrostów zaczynają się już od nieco ponad 200 zł. Natomiast koloryzacja włosów AirTouch może kosztować nawet 1000 zł (na bardzo długich włosach).


Komentarze

 1. Bardzo ciekawy post :) Kiedyś regularnie farbowałam włosy, od kilku lat mam już naturalne ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przydatne informacje. Ja jednak póki co wolę sama ufarbować włosy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Hejka. Zgadzam się... Odkąd zaczęłam korzystać z usług fryzjerskich mojej koleżanki, tradycją się stało, że jak tylko widzę odrost biegnę do niej... A że lubię blondy, i troszkę to jest męczące, ten blond... Hihi. To teraz właśnie co napisane... Szadow, modne pasma... Coś w stylu balejaz, powrót do naturlich... I fajne to... Ten sposób mi się spodobał i nie trzeba bedzi etak często biegać do fryzjera.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawe i przydatne informacje. Wolę zapłacić więcej i farbować raz na kilka miesięcy niż wyglądać jak ofiarą losu ;) Robię sobie pasemka. Z
  moimi siwymi wyglądają bardzo naturalnie i zdrowo :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka