Sposoby na dobry sen

*Wpis sponsorowany we współpracy z posciel-szpulka.pl*

 

Co zrobić, aby spało się lepiej ? 


Na komfort naszego snu wpływa bardzo wiele czynników, na niektóre nie mamy wpływu, ale są też takie o które możemy sami zadbać, aby spało się nam lepiej. Niektóre są dość oczywiste, inne mogą zaskoczyć...


Prześcieradło 


Choć mogłoby się wydawać, że pierwsze skrzypce gra pościel, to na komfort podczas spania wpływa właśnie prześcieradło - bo przecież to na nim leżymy i powinno być przyjemne w dotyku. Choć niektórzy nadal wybierają prześcieradło bez gumki to sama zdecydowanie wolę te z gumką. Bardzo duży wybór ma sklep Pościel Szpulka można wybierać spośród wielu kolorów i rozmiarów, można tam znaleźć nieco mniej popularny rozmiar 80x180.Moje nowe prześcieradło ma odcień soczystej fuksji, jest to wysokiej jakości prześcieradła z gumką polskiej marki wykonane z jerseyu. Od lat wybieram zawsze prześcieradła z gumką, ponieważ są one wygodne zarówno w zakładaniu, jak i w użytkowaniu, ponieważ nic się nie przesuwa i nie zwija na łóżku. Warto szynko decydować się na wybrany kolor, ponieważ przykładowo rozmiar 140x200 wyprzedaje się naprawdę szybko.


Piżama 


Niezależnie od tego czy lubimy spać w koszuli nocnej czy piżamach warto zwrócić uwagę na to, aby nasz strój do spania był  wygodny, wykonany z przyjemnej dla ciała tkaniny i aby był "ładny" w naszym odczuciu. Ten ostatni czynnik, choć wydaje się być trochę banalny, to jest bardzo ważny - bo właśnie takie małe rzeczy sprawiają, że czujemy się lepiej, bo jakoś tak przyjemniej jest, gdy śpimy w ładnej piżamie, a nie w starej rozciągniętej koszulce.  To są takie małe rzeczy, na które warto zwracać uwagę w życiu codziennym, by cieszyć się z małych przyjemności, które robimy dla siebie. 


Małe wieczorne przyjemności 


Może to być rozwiązywanie krzyżówek, czy też mojego ulubionego sudoku, albo czytanie książek, które próbuję znów wprowadzić do mojej codzienności. Czas przed snem to również jest dla mnie moment na pielęgnację moich dłoni przy użyciu kuracji do rąk na noc, która ratuje moje dłonie w tym zimowym czasie.  
Ważna dla komfortu snu jest również odpowiednia temperatura w sypialni, czy też przewietrzenie pokoju przed snem, które sprawia, że od razu śpi się nam lepiej... 
 

Komentarze

 1. Ja oczywiście polecam czytanie. To dla wielu osób świetny usypiacz.

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękny kolor prześcieradła, też mam, ale w jaśniejszym odcieniu różu :) Muszę sobie kupić nową piżamę, piękna bielizna sprawia także dużo przyjemności, oprócz dobrego snu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Miła w dotyku pościel, w tym prześcieradło oraz wygodna piżama, bez tego nie ma dobrego snu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne zakupy. Pozdrawiam gorąco.

  OdpowiedzUsuń
 5. Lubię te małe przyjemności, dobre prześcieradło i pościel to bardzo ważny element, a rytuały przed snem zdecydowanie pomagają się wyciszyć. Jednak mnie najbardziej zaintrygowała a kuracja do dłoni! Mam z nimi ogromne problemy (atopowiec z uczuleniem na nikiel...) i to wygląda bardzo obiecująco!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka