Pamiętaj o tym, by badać piersi - przypomnij też o tym mamie!

To niby takie oczywiste, bo przecież tyle się o tym mówi, jest tyle kampanii społecznych, itd. Niestety często nie zmienia to faktu, że wiele kobiet po prostu boi się iść do lekarza, boi się iść na mamografię, by się przebadać. Z ust starszego pokolenia często można usłyszeć, że "lepiej nie wiedzieć" - co oczywiście jest nieprawdą, bo lepiej jest wiedzieć i to jak najwcześniej. 


Niestety rak piersi dotyka wiele kobiet, w tym te z grona naszych znajomych, czy naszych mam. Zawsze jest to tragedia dla całej rodziny i duża próba charakterów, bo trzeba wspierać osobę chorą w jej chorobie. Nawet jeśli na szczęście nas to bezpośrednio nie dotyczy, tylko "jakiejś znajomej" to warto przypomnieć sobie o badaniach.  


Te najważniejsze badania to oczywiście mammografia i  USG piersi, o tym dlaczego są takie ważne przeczytacie na stronie medycynadab.pl - kliniki, która zajmuje się diagnostyką i leczenie chorób piersi. Regularne badania są takie ważne, ponieważ im wcześniej zostaje wykryta choroba - tym większe szanse na wyleczenie.


Komentarze

 1. Zawsze warto postawić na profilaktykę. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkoda tylko, że nie dla wszystkich widełek wiekowych badania są bezpłatne.

   Usuń
 2. Każda profilaktyka jest ważna, bez względu na płeć, której dotyczy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Tym właśnie muszę się zająć. Nigdy nie zapominam o cytologii,a badanie piersi jakoś nigdy nie robię. Ale wlaswłaścto miałabym zarzut też do lekarzy trochę,bo jeszcze się nie spotkałam by któryś wspominał o badaniu piersi ,a u kilku już byłam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Profilaktyka jest bardzo ważna, jednak pomimo tego, że jest tyle kampanii wiele kobiet odkłada to na "potem".

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka