Sklep odzieżowy - odpowiednia ekspozycja ubrań - manekiny sklepowe

Pomysłów na własny biznes można mieć wiele i mogą one być bardzo różne, jednym z nich z pewnością jest własny sklep. W dzisiejszym wpisie chciałam skupić się na sklepie odzieżowym, o tym jak on powinien wyglądać, by zachęcał klientów do zakupów oraz dlaczego odpowiednia ekspozycja ubrań jest tak ważna i dlaczego warto zaopatrzyć się w manekiny sklepowe. Będę skupiała się na aspektach związanych ze sklepem odzieżowym dla kobiet, ale wymienione cechy będą tyczyły się również sklepów z odzieżą męską i dziecięcą. 


Pierwszym aspektem, na który zwracamy uwagę jest odpowiednie światło - i to nie tylko w samym sklepie, ale również w przymierzalni, bo przecież klientki chcą się dobrze widzieć w  ubraniu, które mierzą. Jeśli chodzi  o oświetlenie "na sklepie" to powinno być one ściśle powiązane z umiejscowieniem regałów i wieszaków z ubraniami.
https://wyposazamysklepy.pl/manekiny-sklepowe

Bardzo ważnym aspektem, jeśli chodzi o odpowiednią ekspozycję ubrań są manekiny, na których będziemy mogli zaprezentować propozycje stylizacji z ubraniami dostępnymi w naszym sklepie. Najbardziej efektowne są manekiny całopostaciowe, które pozwalają zaprezentować sprzedawane ubrania w gotowych zestawach, dzięki czemu klient może kupić "zestaw z manekina" i już ma gotową stylizację. Wydaje się, że jest to trochę "opcja dla leniwych", ale wiele osób decyduje się właśnie na takie szybkie zakupy "gotowców". 


Kolejna rzecz, o której trzeba pamiętać - ubrania, które prezentujemy w naszym sklepie, które chcemy sprzedaż muszą dobrze się prezentować, a co za tym idzie - nie mogą być pogniecione i wymięte. Z pewnością nie raz widzieliście w sklepach ekspedientki, które urządzeniem parowym odświeżają ubrania w sklepie. Jeśli chcemy by nasz sklep był dobrze postrzegany koniecznie trzeba zwrócić na to uwagę. 


Ubrania najlepiej wyeksponować na manekinach, ale warto zadbać również o to, aby te które wiszą na wieszakach były ułożone według jakiegoś klucza. Nie ważne czy będzie to podział na kolorystykę czy też na ubrania jednego rodzaju wiszą obok siebie, ważne jest, aby być konsekwentnym i aby owa zasada była przestrzegana w całym sklepie. 


 Zwracacie uwagę na manekiny sklepowe?
Co przyciąga Waszą uwagę w sklepach odzieżowych ?


Komentarze

 1. Ja lubię oglądać wystawy sklepowe i je oceniać - taki nawyk po szkole reklamowej :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Na zapach. Dla mnie to podstawa. Mam jeden taki sklep do którego nie wchodzę bo mają zbyt intensywny słodki zapach, przechodząc obok niego mnie mndli, więc nawet nie myślę aby tam wchodzić

  OdpowiedzUsuń
 3. Szkoda tylko, że te manekiny w rozmiarach "S" :)

  OdpowiedzUsuń
 4. ja zawsze zwracam bo zazwyczaj mają fajnie dobrane stroje i często się nimi inspiruje

  OdpowiedzUsuń
 5. Często daję się złapać na pięknie wyglądającego manekina. Na mnie te ciuchy zwykle tak nie leżą.

  OdpowiedzUsuń
 6. Przerażają mnie te manekiny - nic na to nie poradzę...

  Rafał Wałęka

  OdpowiedzUsuń
 7. Och manekiny sa ekstra ale czasem straszą ustawione wennatrz sklepu.

  OdpowiedzUsuń
 8. Uwielbiam takie ekspozycje manekinowe :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Teraz sklepy prześcigają się w pomysłach na aranżację wystaw. To dobry pomysł, bo wiele z nich przyciąga uwagę i jest interesująca dla klientów, a przy tym pokazuje ubrania w bardziej dynamiczny sposób niż sztywno stojące manekiny. Także elementy dekoracyjne są coraz bardziej różnorodne - myślę, że to dobra droga. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka