5 rzeczy, które tworzą biuro i w każdym biurze powinny się znaleźć

Ostatnio pisałam Wam o tym Jak urządzić domowe biuro/gabinet - a dzisiaj przychodzę do Was z zestawieniem 5 rzeczy, które są niezbędnym elementem każdego biura. Tym razem nie będą to biurko, krzesło, regał czy lampka - o nich było we wcześniejszym poście, tylko będą to zupełnie inne elementy - mniej lub bardziej oczywiste. 

 5 obowiązkowych rzeczy w każdym biurze


1. Komputer - nie ważne czy będzie to laptop czy komputer stacjonarny, obecnie prawie każdy biznes wymaga posiadania komputera. Z klientami kontaktujemy się mailowo, towar zamawiamy również poprzez pocztę elektroniczną - wszelkiego rodzaju oferty i prezentacje również przygotowujemy na komputerze.


2. Kalendarz - nie ważne jak dobrą mamy pamięć, zawsze może się nam zdarzyć, że o czym zapomnimy. Dlatego tak ważne jest zapisywanie wszystkich ważnych terminów, spotkań, dostaw, itp. w kalendarzu - nie ważne czy ma on formę papierową, której sama wciąż jestem wierna, czy też formę elektroniczną w komputerze lub telefonie. 


3. Artykuły piśmiennicze - to one nadają ten charakterystyczny biurowy charakter, a co najważniejsze można wraz z nimi przemycić trochę koloru, rozweselić biurową przestrzeń. Ja uwielbiam wszelkiego rodzaju kolorowe pisaki, markery czy samoprzylepne karteczki, to po prostu musi być. 


4. Telefon, fax, drukarka - telefon ma każdy z nas, często stanowi on nasze przenośne biuro, bo możemy w nim sprawdzić pocztę, wysłać e-mail. Z faxu korzystamy coraz rzadziej, ale wciąż się przydaje. Ważna jest również drukarka, która pozwoli nam wydrukować wszystkie niezbędne dokumenty.


5. Kawa - jakkolwiek by to nie brzmiało - uważam, że kawa to podstawa w pracy z biurze. Zawsze przychodzi taki moment w ciągu dnia, kiedy musimy "się obudzić" i właśnie wtedy filiżanka aromatycznej kawy jest najlepszym rozwiązaniem. 


Często na początku naszej działalności, gdy dopiero rozkręcamy nasz biznes mamy biuro w domu lub też nie mamy go wcale. Z czasem jednak dochodzimy do takiego momentu, że owo biuro - gdzieś na niezależnej przestrzeni jest nam niezbędne. Wtedy warto sprawdzić ofertę profesjonalnych biur do wynajęcia na officelist.pl - gdzie znajdziemy oferty w ciekawych lokalizacjach, które przyczynią się do lepszego wizerunku naszej działalności.


Co jeszcze byście dodali do mojej listy niezbędnych rzeczy w każdym biurze ?


Komentarze

 1. Kawa obowiązkowa w biurze! :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja stawiam jeszcze na dobrym oswietleniu takie biuro ma moj maz w domu ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj tak, kawa to nieodłączny element biura :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Zdecydowanie są to niezbędne rzeczy w każdym biurze

  OdpowiedzUsuń
 5. z wszystkim się zgadzam, ale kawy nie pijam :))
  pozdrawiam cieplutko :))
  woman-with-class.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Na pewno w każdym biurze znaleźć się powinna również drukarka lub urządzenie wielofunkcyjne, przy pomocy którego moglibyśmy dokumenty drukować, kopiować lub skanować... –

  OdpowiedzUsuń

 7. Rzeczywiście, wyposażenie jest bardzo ważne. Ja jednak zwracam największą uwagę na budynek i konkretne pomieszczenie, w którym mam pracować, czyli moje biuro. Jak już znajdę swoje miejsce, to na pewno skorzystam z Twoich porad :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka