Jak podróżować tanio po świecie?, czyli "Encyklopedia taniego zwiedzania" Mateusz Jakubowski

Wielu z nas marzy o podróżowaniu po świecie, o wyjazdach zagranicznych, o zwiedzeniu ciekawych miejsc... Jednak tak naprawdę niewiele osób te marzenia realizuje, najczęstszym powodem są finanse, bo przecież zagraniczne wycieczki organizowane przez biura podróży nie należą do tanich  rzeczy. A gdyby tak samemu zorganizować sobie zagraniczne wczasy? Dla wielu osób wydaje się to być czymś bardzo trudnym, a że jest zupełnie inaczej udowadnia Mateusz Jakubowski z TanieZwiedzanie.com - w swojej książce "Encyklopedia Taniego Zwiedzania. Jak tanio podróżować po  świecie?".


Czego dowiemy się z "Encyklopedii Taniego Zwiedzania"? 

Tego jak podróżować z głową, czyli z małym budżetem, po najmniejszych kosztach. Autor wszystko zna z autopsji, to właśnie jego własne doświadczenia pozwoliły mu stworzyć pozycję, która jest swoistym przewodnikiem dla każdego, kto chce zacząć zwiedzać świat i tym samym spełniać swoje marzenia o podróżowaniu, ale nie ma na to "worka pieniędzy". 


Książka jest podzielona na 4 tematyczne działy: przygotowanie, transport, noclegi i na miejscu. 


Pierwszy rozdział dotyczy tego jak należy się przygotować  do podróżowania po świecie, bo przecież w zależności od tego jaki będzie nasz cel podróży nasze przygotowania będą się różnić od siebie. Autor pisze o wszystkich najważniejszych dokumentach, wizach, zezwoleniach, itp., ale również porusza tematy chorób, szczepień i ubezpieczeń - są to bardzo ważne rzeczy, o których nie można zapomnieć czy sobie odpuścić, zresztą jest to jeden z elementów taniego podróżowania, bo gdy mamy wszystko przemyślane i załatwione wcześniej, to na miejscu już nie musimy niczego szukać - a wtedy ciężko byłoby znaleźć najkorzystniejszą ofertę cenową.    


Rozdział drugi dotyczy transportu, autor omawia różne sposoby podróżowania: samolotem, pociągiem, autokarem czy samochodem. Z pewnością działem, który wszystkich najbardziej ciekawi są tanie loty - autor wyjaśnia jak szukać biletów w dobrych cenach, na co zwracać uwagę i jak upolować najlepsze okazje, czyli bilety lotnicze w niskich cenach. Muszę przyznać, że i dla mnie właśnie ten dział jest najbardziej interesujący - tyle się słyszy o tym, że można upolować bilety lotnicze za kilka złotych, a chyba każdy by tak chciał, bo zaoszczędzone w ten sposób pieniądze można wykorzystać w ciekawszy sposób będąc już na miejscu.


Noclegi - to im został poświęcony trzeci rozdział. Bo tanie loty to jedno, a przecież gdzieś spać trzeba...  Podoba mi się, że autor opisuje w tym rozdziale różne opcje jeśli chodzi o noclegi - od hoteli i hosteli, po bardziej alternatywne opcje, takie jak guesthouse czy Bed and Breakfast. Oczywiście w tym rozdziale znajdziemy również wskazówki co do tego jak znaleźć najlepszy i najtańszy nocleg.


Ostatni rozdział - "na miejscu" to istne kompendium wiedzy dla każdego, jeszcze niedoświadczonego podróżnika. Dowiemy się jakie zagrożenia na nas czyhają i co zrobić, by nie paść ich ofiarą. 


Na końcu książki znajduje się jeszcze ANEKS, z którego dowiemy się na konkretnych przykładach jak tanio podróżować i ile to kosztuje. Autor przedstawia konkretne opisy kosztów podróży do danego kraju wraz z cenami noclegów, dzięki czemu mamy jasny obraz tego jakie są możliwości taniego podróżowania.  


"Encyklopedia Taniego Zwiedzania. Jak tanio podróżować po  świecie?" Mateusza  Jakubowskiego to nie tylko kompendium wiedzy o tanim podróżowaniu, to coś więcej. Książka - oprócz tego,  że daje nam ogromną wiedzę, to jeszcze działa motywująco. Autor pokazując, że można podróżować za niewielkie pieniądze - skłania nas ku temu by spróbować i wyruszyć w wymarzoną podróż na własną rękę. Bo przecież z takim poradnikiem będzie to łatwa sprawa !

Komentarze

 1. Szkoda, że książka taka droga aczkolwiek moglabybyc ciekawa :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwszy raz spotkałam taką książkę. Super poradnik.

  OdpowiedzUsuń
 3. uwielbiam takie książki, zawsze dowiem się czegoś nowego!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawy temat, bo wakacje zawsze wydawały mi sie strasznie drogim interesem.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nigdy wcześniej nie słyszałam o tej książce. Chyba skuszę się na nią i ją kupię.... kto wie, może zacznę podróżować.;-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawy pomysł na książkę, chętnie do niej zajrzę w poszukiwaniu pomysłów. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Prawdziwa kopalnia wiedzy! Wszystko w jednym miejscu :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Podróżnicza wiedza w pigułce :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie wiedziałam że jest taka ksiązka muszę o niej pomyśleć

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo przydatna książka! szkoda, że nie było jej kilka lat temu, kiedy potrafiliśmy spontanicznie ruszyć autem przez Europę ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Świetny poradnik. Przeczytałabym z przyjemnością.

  OdpowiedzUsuń
 12. Ale ekstra książka :) Widać, że autor zna się na rzeczy :) Z chęcią po nią sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Ciekawe czy pan ma dzieci i opracował ją też pod kątem podróżowania z dziećmi? :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Jestem zazwyczaj sceptycznie nastawiony do tego typu książek, bo każdy ma własny sposób na podróże, ale Twój wpis zachęcił mnie do poczytania, dzięki!

  OdpowiedzUsuń
 15. Kiedyś gdzieś zetknęłam się z tą książką, ale nie miałam jeszcze okazji jej przeczytać. Co prawda w temacie planowania podróży mam już chyba całkiem spore doświadczenie, ale chętnie nadrobiłabym ten brak w lekturze. W końcu zawsze jest szansa, że można dowiedzieć się z takiego poradnika czegoś nowego :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Lubię takie książki, chętnie przygarnę, jak zobaczę w Empiku ;)

  OdpowiedzUsuń
 17. Wspaniała książka!!! Koniecznie muszę ją kupić. Dzięki za recenzję.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka