Krok do większej pewności siebie - piękny uśmiech

Jedni z nas są bardzo pewni siebie, nic nie jest wstanie ich onieśmielić, są przebojowi i dzięki temu wiele rzeczy przychodzi im z łatwością. Inni są bardzo nieśmiali, boją się wystąpień publicznych i spotkań z nieznanymi osobami. Jednak większość z nas jest gdzieś po środku, bo ma jakieś kompleksy, które utrudniają te kontakty z innymi ludźmi. Takich kompleksów może być wiele, czasem są to z pozoru błahe rzeczy, ale nie dla osoby, której one dotyczą... Z pewnością takim kompleksem, który utrudnia codzienne funkcjonowanie z innymi ludźmi mogą być zęby, wielu z nas ma z nimi problem, bo nie są idealnie proste i lśniąco białe.


Jeśli sama miałabym wymienić jakieś swoje kompleksy to są to właśnie zęby. Nie chodzi o to, że są brzydkie, niewyleczone z czarnymi plamami od próchnicy - bo dentystę staram się odwiedzać regularnie i gdy tylko zauważę lub poczuję, że coś się dzieje - biegnę do stomatologa. Pewnie jest tak dlatego, że od kiedy pamiętam miałam duże problemy z zębami, wciąż jakieś powikłania po zabiegach, itp. Muszę powiedzieć, że ja ich po prostu nie lubię - nie są idealnie proste ani śnieżno białe. 


Gdybym mogła zmienić jedną rzecz w swoim wyglądzie to pewnie właśnie byłyby zęby. Wiem, że jest to do zrobienia - wystarczy odpowiednia klinika, taka jak http://www.orto-magic.eu/ - gdzie odpowiednio zajmą się zębami i zgryzem, bo to z nim jest największy problem. Od dawna marzy mi się aparat ortodontyczny, na leczenie zębów i zabiegi chirurgiczne, których wymagały wydałam tyle, że pewnie już by starczyło na aparat, w związku z czym wciąż odkładam to na później. Wiele osób boi się noszenia aparatu ortodontycznego, bo uważa że to coś strasznego, według mnie nic bardziej mylnego, obecnie aparaty na zęby stały się bardzo modne, wiele osób je nosi i świadczy to tylko dobrze o danej osobie - bo dba o siebie i robi coś dla siebie. U mnie założenie takiego aparatu wciąż jest na mojej liście rzeczy do zrobienia i z pewnością za jakiś czas to zrobię, ale niestety na chwilę obecną musi to jeszcze moment poczekać - priorytety są gdzie indziej na chwilę obecną.


Co sądzicie o noszeniu aparatu ortodontycznego ?
Co chcielibyście zrobić dla siebie, żeby zwiększyć swoją pewność siebie ? 

Komentarze

 1. Aparat nosiłam w dzieciństwie, niestety zęby mam nieciekawe, jedynki uległy złamaniu podczas zabawy w zbijaka w 1991, kontakt twarz-podłoga. Może kiedyś implanty wstawie, teraz licówki zostają.

  OdpowiedzUsuń
 2. Co sądzę? Mam aktualnie jeden aparat na sobie i cieszę się :D. Co prawda lepiej się je itp bez niego, ale dzięki niemu będę miała proste zęby i będę wyglądała lepiej, więc się cieszę ^^!

  yollowe.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeśli jest taka potrzeba - to warto zrobić wszystko, żeby poprawić sobie wygląd i jakość życia oraz uzębienia :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Uważąm ż edla lepszego samopoczucia, zdrowia i poprawy jakości życia warto to zrobić w każdym wieku.

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękny uśmiech to ozdoba, warto o niego zadbać :)

  OdpowiedzUsuń
 6. patrzac na te zdjecia mam ochote jednak na czekolade :P

  OdpowiedzUsuń
 7. Oj ile ja się nacierpiałam ze swoimi....krzywe zęby to pół biedy ;)
  Nosiłam aparat ponad 2 lata bo musiałam wyciągać jedynkę która nie chciała rosnąć bo została zablokowana przez kawałki zębów, które nie wiadomo skąd się wzięły pod jedynką.
  Ja nie przepadam z tego powodu za wizytami u dentystów, ale wiem że ładne zęby są niezmiernie ważne.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie mam dużej wady, ale kiedyś bym chciała aparat :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka