Dlaczego warto kupować polskie produkty - 590powodów

Czy podczas codziennych zakupów zwracacie uwagę na to, gdzie dana rzecz została wyprodukowana, jaki jest kraj jej pochodzenia ? Pewnie wielu z Was nie myśli o tym - ja szczególnie patrzę na kraj pochodzenia podczas zakupów spożywczych - chcę wiedzieć, czy kupuję polskiego pomidora i ogórka, czy zagranicznego. Podobnie rzecz ma się, jeśli chodzi o inne produkty, właśnie z myślą o polskich produktach powstała inicjatywa http://590powodow.pl/ - polega ona na promocji polskich produktów.

590 powodów, żeby kupować polskie produkty...
 • Dlaczego 590 ? - bo właśnie taki kod kreskowy - rozpoczynający się od 590 mają produkty wyprodukowane w Polsce.
Źródło:  590powodow.pl

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że kupując polskie produkty wspieramy nie tylko polskich producentów, ale również całą gospodarkę. Na poniższym schemacie jest pokazane, co dzieje się z pieniędzmi, które wydajemy w sklepie - znaczna ich część idzie na podatki i tym samymi zasila budżet.

Źródło:  590powodow.pl

Często myślimy, że przecież to nas nie dotyczy lub też jest nam obojętne. Jednak kupowanie polskich produktów daje wiele korzyści, które dotyczą każdego z nas, a nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. W gospodarce wszystko jest ze sobą ściśle powiązane, jedno wynika z drugiego. Kupując polskie produkty wspieramy nie tylko gospodarkę jako taką, ale również inne aspekty życia, takie jak opieka zdrowotna, oświata, bezpieczeństwo, a także nasze przyszłe emerytury.

Źródło:  590powodow.pl

* Wpis powstał we współpracy z 590powodow.pl

Komentarze

 1. Staram się wspierać polską gospodarkę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeżeli mam być szczera, to kupuję polskie produkty, jeżeli faktycznie są dobre ;) Jeżeli zagraniczny produkt z danej kategorii, która obecnie mnie interesuje jest lepszy, to sięgnę po niego. Poza tym, przy obecnej partii rządzącej, nie mam ochoty ich wspierać. Wystarczająco dużo głupot robią i bez moich grosików.

  OdpowiedzUsuń
 3. Często stawiam na polskie produkty :)

  OdpowiedzUsuń
 4. nie zwracałam nigdy uwagi na kody i na to z jakiego kraju pochodzi dany produkt,
  chyba muszę to zmienić

  OdpowiedzUsuń
 5. Zawsze sprawdzam w jakim kraju coś wyprodukowano :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Teraz pewnie dobrze zapamiętam ten kod kreskowy ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Staram się kupować to co polskie, bo jestem Polką i wspieram polską gospodarkę, ale patrzę na skład produktów i jeśli nie spełnia moich oczekiwań wybieram alternatywę.

  OdpowiedzUsuń
 8. Brawo ♥ Uwielbiam polskie marki, szczególnie jeśli chodzi o ubrania, kosmetyki i dodatki, ale i na jedzenie zwracam uwagę. Często te rzeczy są dużo lepszej jakości i są unikatowe.
  Chociaż nie zaprzeczam, że czasami lubię odwiedzić zagraniczne sieciówki i nie zawsze polskie rzeczy są najwyższej jakości. Trzeba być rozważnym jak w każdej kwestii. Ale jeśli mam wybór wybieram polskie :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka