Dawać smoczek dziecku czy nie dawać ? - Pierwszy smoczek Jasia od MAM

Temat smoczka i jego dawania dziecku jest wciąż dość kontrowersyjny. Jedni są jego zdecydowanymi zwolennikami, inni przeciwnikami - ja sama jestem gdzieś po środku.... Łucja koniec końców używała smoczka tylko trochę, na samym początku, później zdecydowanie go odrzuciła, a my jej nie zmuszaliśmy i tak oto była dzieckiem bezsmoczkowym, ku wielkiej rozpaczy dziadków, którzy uważali, że robimy jej tym krzywdę... Ja cieszę się z tego, że nie musiałam przechodzić etapu oduczania dziecka od smoczka, a widok dwulatków ze smoczkiem budził we mnie mieszane uczucia... Teraz czas na Jasia i tutaj znów pojawił się temat smoczka - pierwsze co usłyszałam podczas odwiedzin dziadków to to, że trzeba dać mu smoczek, żeby go nie uczyć jak Łucję bez... My postanowiliśmy dać mu wybór. Zresztą w smoczek i niezbędne gadżety do niego byliśmy zaopatrzeni już wcześniej. Obecnie Jasiu ma swój pierwszy smoczek od MAM i używa go, choć nie jest to tak, że przez cały czas, ale są sytuacje, kiedy się przydaje, a Jasiu go akceptuje, bo gdy jest głodny to smoczek nie pomoże - wtedy trzeba szybko do mamy :) Czasem pomaga mu on się wyciszyć i zasnąć, okazał się również zbawienny podczas pobierania krwi, co nie było przyjemne ani dla niego ani dla mnie. Przy wyborze smoczka trzeba się kierować tym, aby był on dedykowany do wieku dziecka, bo te dla dzieci od pierwszych dni życia są zdecydowanie mniejsze i inaczej wyprofilowane niż te dla np. półrocznego dziecka... 


Nasz asortyment smoczkowy to produkty marki MAM. Na zdjęciach możecie zobaczyć dokładnie to, co towarzyszy nam każdego dnia, bo smoczek jest zawsze z nami, choć nie zawsze jest w użyciu.
 •  MAM BABY smoczek dla niemowląt MAM Start - jest to smoczek dedykowany najmniejszym dzieciom od 0 do 2 miesięcy, jest mały, specjalnie wyprofilowany i przystosowany do małej buzi dziecka - myślę, że wszystko to wpływa na to, że jest tak dobrze akceptowany przez mojego synka. 


 •   MAM Baby klips do smoczka MAM Clip -  jest to uroczy klips do smoczka, który pozwala nam na przypięcie smoczka do ubrania dziecka, dzięki czemu nie zgubimy go i pozostanie on czysty.  
 
 •  MAM BABY opakowanie na smoczki MAM Pacifier Pod - ten uroczy gadżet do przechowywania smoczków mieliśmy już przy Łucji - jak widać przetrwał próbę czasu i nadal świetnie nam służy. Dzięki temu poręcznemu opakowaniu smoczek nie lata luzem po torebce, tylko jest w specjalnym opakowaniu.

Komentarze

 1. Ja też mam smoczek, choć nie wiem czy Janek będzie używał. Pierwsze próby kończyły się wypluciem smoczka. ;) Córka w ogóle nie chciała, natomiast starszy syn używał około roku. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. ja kupiłam smoczki ale nie wiem czy będę używać... jak dzieciaki odrzucą to też nie będę zmuszała :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tematy smoczków i innych dziecięcych gadżetów są mi póki co obce. Wiem, że w pierwszych etapach życia są całkiem pomocne, ale podobnie jak Ty, kiedy widzę dwulatka ze smoczkiem, to... ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetne rozwiązanie z tym klipsem do smoczka :)

  OdpowiedzUsuń
 5. U nas smoczek jest, choć też okazjonalnie, gdy maluch ma potrzebę ssania.

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękne te buciki a smoczku na razie nie mam zdania

  OdpowiedzUsuń
 7. U nas smoczek musiał być, nie wyobrażam sobie inaczej...

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka