Dlaczego warto zdecydować się na zakup kalendarza adwentowego?

*Wpis sponsorowany - reklama Ceneo.pl*

Odliczanie do Świąt Bożego Narodzenia z kalendarzem adwentowym. 


Do Świąt mamy jeszcze trochę czasu i mogłoby się wydawać, że to jeszcze zbyt wcześniej, aby pisać o tematach związanych typowo ze świętami, jednak z drugiej strony - w sklepach mamy już mnóstwo ozdób i gadżetów świątecznych, a kupując prezenty wcześniej możemy sporo zaoszczędzić. Nie jest żadną tajemnicą, ani żadnym odkryciem fakt, iż w okresie przedświątecznym ceny różnych gadżetów, a w szczególności zabawek lubią iść mocno w górę. Sama zaczęłam już kompletować drobne rzeczy dla dzieci pod kątem Świąt i Mikołajek, a także zasiliłam swój "fundusz świąteczny", aby świąteczne zakupy nie nadwyrężyły zbyt mocno domowego budżetu. 

Dla mnie nieodzownym elementem odliczania dni do Świąt jest kalendarz adwentowy, który umila mi ten świąteczny czas - w moim przypadku są to zazwyczaj kalendarze adwentowe z kosmetykami, które pozwalają mi odkrywać nowe kosmetyczne perełki. 

WARTO PRZECZYTAĆ:
Kobiece kalendarze adwentowe to nie tylko te kosmetyczne - mogą one przybierać różną formę, można spotkać kalendarze adwentowe z herbatami, z biżuterią, no i oczywiście ze słodyczami. Wybór jest naprawdę bardzo duży - myślę, że niebawem przygotuję osobny wpis z zestawieniem najbardziej ciekawych kalendarzy adwentowych dla kobiet, zarówno tych kosmetycznych, jak i  również tych niekosmetycznych. Taki wpis będzie przydatny dla osób planujących zakup kalendarza adwentowego, aby odliczać dni do Świąt. 

Ile kosztuje kalendarz adwentowy? 


Ceny kalendarzy adwentowych są bardzo zróżnicowane, możemy kupić kalendarze za kilkanaście złotych ze słodyczami czy herbatą lub też takie po kilkaset złotych przy bardzo rozbudowanych kosmetycznych kalendarzach adwentowych. Według mnie kalendarz adwentowy z kosmetykami - z ciekawą i godną uwagi zawartością można kupić za 200-300 zł - będzie to już naprawdę godny uwagi kalendarz. 


Kalendarze adwentowe dla całej rodziny


Z pewnością największą popularnością cieszą się kalendarze adwentowe dla dzieci, bo to właśnie najmłodsi czekają najbardziej na ten świąteczny czas i na przyjście Świętego Mikołaja - aby ten czas był dla nich jeszcze bardziej wyjątkowy rodzice kupują im wyjątkowe kalendarze adwentowe. Według mnie jest to świetny sposób na to, aby cały grudzień był tym wyjątkowym czasem - szczególnie jeśli uda nam się przekonać dzieci do tego, aby były cierpliwe i otwierały kalendarz dzień po dniu - okienko po okienku, a nie wszystkie od razu pierwszego grudnia - co niestety dość często ma miejsce. 


Kalendarze adwentowe dla dzieci mogą przybierać różne formy - mamy kalendarze z figurkami z danej bajki czy gry, z klockami do układania, z akcesoriami dla lalek i wiele innych. Myślę, że w moim domu z tym roku zagoszczą kalendarze adwentowe lego, ponieważ moje dzieci od dłuższego czasu są wielkimi fanami właśnie klocków lego - chętnie je układają i się nimi bawią. Właśnie dlatego uważam, że tego typu kalendarze bardzo ich ucieszą - pozwolą im rozbudować swoje budowle o nowe elementy i co ważne kalendarze adwentowe lego są dostępne w kilku wersjach - w zależności od tego do jakiej serii są przypisane. Dla przykładu dla chłopca można wybrać kalendarz adwentowy lego city, a dla dziewczynki kalendarz adwentowy lego friends. Ważne, że takie klocki z kalendarza będą pasować do tych, które posiadamy już w domu i będzie można dowolnie je łączyć z innymi zestawami.


Niezależnie od tego jaki kalendarz adwentowy wybierzemy uważam, że jest to miły dodatek, który umila oczekiwanie na świąteczny czas. Niezależnie od tego jaką formę kalendarza wybierzemy - bo cieszą one zarówno tych najmłodszych, jak i tych trochę starszych.

Komentarze

  1. Kuszą mnie, ale tylko te najdroższe :D Liczę, że kiedyś się uda mi kupić ten wymarzony :D

    OdpowiedzUsuń
  2. nigdy nie miałam kosmetycznego kalendarza adwentowego, pamiętam tylko takie z dzieciństwa z czekoladkami :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Jeden już mam i chyba w tym roku wystarczy ;)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka