Rummikub Classic - gra planszowa dla całej rodziny

* Współpraca barterowa z TaniaKsiazka.pl*

Jesienna aura, która sprawia, że zdecydowanie więcej czasu spędzamy w domu, to idealna okazja do tego, aby grać rodzinnie w różne gry planszowe - ja od zawsze uwielbiałam takie gry, grałam w nie w dzieciństwie i teraz również gram - razem z moimi dziećmi. Cieszę się bardzo, że poza grami na komputerze chętnie grają również w gry planszowe - nasza kolekcja powiększyła się właśnie o  grę Rummikub Classic, która totalnie skradła nasze serce i nas pochłonęła.   Rummikub Classic Tm Toys - recenzja opinia blog - gra planszowa dla całej rodziny na jesienne i zimowe wieczory 


Gra planszowa Rummikub Classic to gra logiczna, która ma bardzo proste zasady, a jednocześnie wymaga wykazania się sprytem i logicznym myśleniem. Dedykowana jest ona dla dzieci od 7 roku życia, ale mój 6 latek  bardzo szybko załapał zasady i zdarza się, że z nim przegrywam - co tak naprawdę mnie bardzo cieszy, bo wykazuje się ogromną bystrością i skupieniem podczas grania w tą grę. Można grać w minimum 2 osoby, a maksymalnie w 4, ponieważ właśnie tyle podstawek pod płytki znajduje się w opakowaniu z grą, poza tym ilość płytek z cyframi jest dopasowana właśnie do takiej ilości graczy.  


Gra Rummikub - na czym polega, jak w nią grać?


Gra rozpoczyna się od tego, że każdy z graczy na starcie otrzymuje 14 płytek z liczbami, a gra - najprościej tłumacząc, polega na tym, aby jak najszybciej się ich pozbyć. Można to zrobić poprzez wykładanie płytek na stół, co dokonujemy na dwa sposoby. Po pierwsze możemy wykładać ciągi co najmniej trzech następujących po sobie liczb w tym samym kolorze. Po drugie - można wykładać na stół zestaw minimum trzech takich samych cyfr w  różnych kolorach. Co ważne  - można modyfikować wyłożone na stół zestawy liczb i przekładać je dopasowując do posiadanych płytek, co ułatwia pozbycie się większej ilości posiadanych płytek. W grze występuje również Joker, który pozwala zastąpić dowolną liczbę  - jest on bardzo pomocny podczas gry, a zwłaszcza na jej końcu, ponieważ ułatwia   pozbycie się ostatnich płytek.  Wygrywa ten gracz, który jaki pierwszy pozbędzie się wszystkich wylosowanych płytek z liczbami. 


Gra Rummikub to wspaniała rodzinna gra logiczna, która pozwala spędzać czas w ciekawy sposób, jednocześnie wspierając logiczne myślenie. Gra się w nią przyjemnie i szybko - średnio jedna rozgrywka trwa 15 minut, ale można grać seriami - po kilka rozgrywek i zapisywać wyniki. Dla mnie jest to idealna rozrywka na jesienne wieczory, tam bardziej,  że ja zawsze bardzo lubiłam "cyferki".


Komentarze

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka