Moja pielęgnacja włosów

*Wpis sponsorowany -reklama NOTINO*
miesiąc pielęgnacji włosów NOTINO

Miesiąc pielęgnacji włosów 


Obecnie na NOTINO trwa akcja miesiąc pielęgnacji włosów, dzięki której można kupić kosmetyki do pielęgnacji włosów z rabatem, jest to świetna okazja ku temu, aby uzupełnić zapasy produktów do włosów - szamponów, odżywek, masek itp. Przy okazji celebracji miesiąca dla włosów - chciałam Wam przybliżyć moją pielęgnację włosów.

Miesiąc pielęgnacji włosów  NOTINO

Moja pielęgnacja włosów


Sama - jako posiadacza dość długich włosów - zużywam całkiem sporo kosmetyków i moja pielęgnacja włosów jest dość obszerna. Nie mniej jednak - nie jestem przywiązana do konkretnych kosmetyków i często je zmieniam - zawsze lubię sięgać po kosmetyczne nowości. 

Szampon - podstawowy produkt w pielęgnacji włosów, zazwyczaj używam dwóch szamponów - jednego to wstępnego mycia włosów, które ma za zadanie zmycie z włosów produkty do ich stylizacji oraz drugiego, do właściwego mycia włosów. Ten pierwszy jest to zazwyczaj jakiś zwykły szampon o dużej pojemności - u  mnie dość często są to szampony Kallos lub dowolnie inne, które uda mi się gdzie upolować na promocji. Do mycia właściwego włosów staram się stosować szampony wygładzające i wzmacniające włosy.  Raz na jakiś czas stosuję szampon oczyszczający lub peelingujący, który pozwala dogłębnie oczyścić skórę głowy i pobudza cebulki włosów - zazwyczaj stosuję go w momencie, kiedy planuję niebawem pofarbować włosy, ponieważ mam wrażenie, że tego typu szampony wypłukują i matowią trochę włosy farbowane. 

Odżywki i maski - sięgam po nie po każdym myciu, nie wyobrażam sobie umyć tylko włosy szamponem i nie nałożyć na nie jakiejś odżywki czy maski - dla mnie jest to podstawa pielęgnacji włosów. Stosuję bardzo różne maski i odzywki do włosów - zawszę opisuje je w moich kosmetycznych zużyciach, czyli w projekcie denko. Poza produktami, które się spłukuje - stosuję również odżywki do włosów w sprayu, które wygładzają włosy i ułatwiają ich rozczesywanie. 

Olejowanie włosów - zazwyczaj wykonuję raz w miesiącu, ale ostatnio strasznie zaniedbałam ten element mojego domowego SPA i zamierzam do niego wrócić teraz na stałe. Ten zabieg pozwala wspaniale nawilżyć włosy i dodać im blasku i efektu wygłsdzenia. 

Miesiąc pielęgnacji włosów  NOTINO

Stylizacja włosów 


Zazwyczaj nie stosuję żadnych produktów do stylizacji włosów, pozwalam im samym wyschnąć i jedynie co to czeszę je szczotką do włosów od Olivia Garden, która jest moim ostatnim odkryciem i moje włosy ją uwielbiają - z łatwością się rozczesują i się nie elektryzują. Suszarki do włosów używam zaledwie 2-3 razy w miesiącu, wtedy zazwyczaj w parze z prostownicą, która pozwala mi idealnie wygładzić włosy. Posiadam w swoich zasobach lokówkę, falownicę i inne wynalazki do stylizacji włosów, ale sięgam po nie zaledwie kilka razy w roku na jakieś specjalne okazje. Przy suszeniu i stylizacji włosów zawsze sięgam   po produkty termoochronne, które chronią włosy przed działaniem wysokiej temperatury. Zawsze pamiętam również o wygładzeniu końcówek włosów jakimś olejowym serum. 

Miesiąc pielęgnacji włosów  NOTINO

Komentarze

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka