Szykując się na sandały i odkryte buty

 *Wpis sponsorowany - reklama NOTINO * 

Elektryczny pilnik do pięt

Pielęgnacja ciała jest ważna o każdej porze roku, ale prawda jest też taka, że to właśnie teraz w okresie letnim poświęcamy jej więcej czasu i uwagi, ponieważ wraz z nadejściem upalnych dni pokazujemy też więcej ciała. Szczególnie okres kiedy zaczynamy nosić sandały i odkryte buty jest czasem, kiedy myślimy o pedicure i poświęcamy większą uwagę naszym stopom i ich pielęgnacji.Jak przygotować stopy na sezon letni?

  • odpowiednie nawilżenie 
  • peelingi
  • pozbywanie się zrogowaciałej skóry

Elektryczny pilnik do pięt

ZŁUSZCZANIE


Tak naprawdę jest to pierwszy element, o jakim trzeba pomyśleć, ponieważ jest to wstęp do pielęgnacji i nawilżenia skóry stóp. Pozbywanie się zrogowaciałej skóry można dokonywać na różne sposoby - stosując peelingi, skarpetki złuszczające lub elektryczny pilnik do pięt - ja sama jestem zwolenniczką łączenie tych wszystkich sposobów. Bardzo lubię złuszczające skarpetki do stóp, ponieważ pozwalają pozbyć się "warstwy skóry", która nie wyglądała już dobrze, jest to zabieg, który wykonuję w domowym zaciszu kilka razy w roku, jednak teraz nie jest ich czas. Złuszczające skarpetki stosuję w okresie zimowym i wczesną wiosną - zanim zacznie się sezon na sandały i odkryte buty. Peelingi do stóp towarzyszą mi przez cały rok, pozwalają szybko odświeżyć stopy i ułatwiają dalszą pielęgnację. 
Sprzętem, który przyda się szczególnie teraz w okresie odkrywania stóp jest elektryczny pilnik do pięt - sprawia, że stopy są gładkie i pięknie się prezentują; taki sprzęt warto mieć w domu, aby szybko i komfortowo wykonać domowy peedicure. 

Elektryczny pilnik do pięt


NAWILŻENIE 


Bardzo ważne dopełnienie wyżej wspomnianych działań koniecznych, aby cieszyć się gładkimi stopami. Podstawą pielęgnacji stóp jest stosowanie kremów nawilżających i wygładzających, które sprawią, że skóra na stopach będzie odpowiednio nawilżona, a co za tym idzie nie będzie miała takich skłonności do przesuszeń i pęknięć. Warto uzupełnić pielęgnację stóp o maski i skarpetki nawilżające, które sprawią, że nasze stopy będą wypielęgnowane i gładkie.  

Komentarze

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka