Pieluchy bambusowe – czym wyróżniają się na tle innych?

*Artykuł Sponsorowany - reklama empik.com*

pieluchy-bambusowe

Wybór pieluchy dla malucha to trudne zadanie. Podczas gdy niektórzy rodzice wciąż korzystają z pieluch jednorazowych, inni decydują się na pieluchy wielorazowe. To ostatnie rozwiązanie ma wiele zalet, a najważniejszą z nich są niskie koszty użytkowania. Materiał, z którego wykonano pieluchę, ma ogromne znaczenie. Wyjaśniamy, czym pieluchy bambusowe wyróżniają się na tle innych modeli.

Czym są pieluchy bambusowe?

Bambus to popularna roślina gospodarcza, która słynie z wysokich łodyg, przypominających nieco pień drzewa. Uprawia się ją na masową skalę w Azji – pędy bambusa drewnieją, a więc stają się twarde. Pod względem faktury i wyglądu są niemal jak zwykłe drewno, choć w praktyce są od niego nieco mniej wytrzymałe.

Jak produkuje się pieluchy bambusowe? Czy wykorzystuje się do tego łodygi bambusa? Odpowiedź na to pytanie zapewne Cię nie zaskoczy, ale proces produkcji jest dużo bardziej skomplikowany, niż to się może wydawać. Okazuje się, że pieluchy bambusowe są tak naprawdę wykonane z przędzy bambusowej. To specjalny materiał produkowany z rozdrobnionych łodyg bambusa. Formuje się z nich specjalne włókna, które mają formę nici. Można z nich szyć ubrania, a także pieluchy wielorazowe.

Najważniejsze zalety pieluch bambusowych

Pieluchy bambusowe mają kilka istotnych plusów, o których warto wspomnieć. Po pierwsze, są bardzo wygodne. W dotyku przypominają nieco jedwab, choć są od niego nieco mniej miękkie. Po drugie, doskonale wchłaniają wodę – można powiedzieć, że to wyróżnia je względem innych pieluch.

Po trzecie, przędza bambusowa wykazuje właściwości termoregulacyjne, co oznacza, że materiał normalnie oddycha, a twojemu maluchowi nie będzie w nim za ciepło w upalne dni. Po czwarte, bambus ma silne właściwości antybakteryjne oraz antygrzybiczne. Włókno spowalnia rozwój drobnoustrojów, co zmniejsza ryzyko wystąpienia u dziecka niebezpiecznej infekcji dróg moczowych. Po piąte, bambus to ekologiczna roślina – szybko rośnie i nie ma negatywnego wpływu na środowisko, dzięki czemu coraz częściej wykorzystuje się ją w produkcji przemysłowej.

Czy warto zdecydować się na pieluchy bambusowe?

W sprzedaży znajdziesz pieluchy wielorazowe wykonane z różnych materiałów. Największą popularnością wciąż cieszą się tradycyjne pieluchy bawełniane oraz tetrowe, a ich bambusowe odpowiedniki dopiero zyskują zwolenników. To naturalny materiał, którego najważniejszymi zaletami są oddychalność, miękkość, chłonność oraz ekologiczność. Jednak czy faktycznie warto się na nie zdecydować?

Tak naprawdę istotne jest przetestowanie różnych rodzajów pieluch wielorazowych. Sprawdź, jak dziecko reaguje na każdy z nich. Pieluchy bambusowe rzeczywiście są optymalne, choć warto również przetestować pieluchy muślinowe oraz pieluchy flanelowe, które też zyskują na popularności. Są one równie miękkie i chłonne, a do tego zapewniają równie wysoki poziom komfortu. Korzystając z pieluch wielorazowych, należy pamiętać o regularnym praniu oraz odkażaniu tkanin!

Komentarze

  1. Ja pieluch nie używam :D a córka wie najlepiej, co odpowiada jej synkowi i jej ;)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka