Co to jest Smart TV i do czego wykorzystać interaktywny telewizor?

Aktualnie telewizor ma znacznie szersze zastosowanie niż jeszcze kilka lat temu. Dzisiaj z powodzeniem może zastąpić nam monitor, gdy zdecydujemy się wyświetlać na nim pliki z komputera czy telefonu. Czy wiesz jednak, co to jest Smart TV i jakie są jego główne zalety? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, dlaczego interaktywny telewizor cieszy się tak dużą popularnością!

Co to jest Smart TV?

Pierwsze telewizory z dostępem do internetu pojawiły się w 2009 roku. To marka Samsung wprowadziła do oferty modele, które dawały użytkownikowi możliwość połączenia z siecią. W rezultacie również i dzisiaj korzystamy z takiej opcji, jednak funkcja ta jest stale rozbudowywana. Dzisiejsze telewizory Samsung Smart TV posiadają już nie tylko dostęp do internetu. Użytkownik może korzystać z prawie 500 aplikacji, które dostarczają mu rozrywki lub idealnie uzupełniają domowe biuro.

Interaktywny telewizor – zalety

Warto zastanowić się jednak, jakie szczególne cechy posiada interaktywny telewizor i dlaczego to właśnie ten zakup może być dla nas odpowiedni. Przede wszystkim nie jesteśmy już zobligowani do oglądania jedynie tych programów, filmów i seriali, które narzuca nam program nadawany przez stacje telewizyjne. Tak naprawdę możemy stworzyć własną ramówkę z dostępnych w aplikacjach treści.

 

Zyskujemy też dostęp do telewizji kablowej (oczywiście jeżeli jesteśmy abonentami), jednak nie musimy posiadać już dekodera. Zastępstwem będzie zainstalowana aplikacja. Trzeba podkreślić, że funkcje interaktywnego telewizora docenią nie tylko fani filmów i seriali.

Nie martw się, jeżeli chcesz korzystać z wielu aplikacji. Możesz je stale dodawać i usuwać w dowolnym momencie, a do tego spersonalizować widok wyświetlanego menu. Tak, aby najważniejsze aplikacje mieć zawsze pod ręką.

Jak wybrać najlepszy telewizor z funkcją Smart TV?

Jeżeli chcesz wybrać najlepszy Smart TV dla Ciebie i Twoich bliskich, musisz zacząć od określenia, które parametry i funkcje uważasz za najważniejsze. Są osoby, które zwracają szczególną uwagę na wygląd samego urządzenia. W ofercie marki Samsung znajdziesz nie tylko telewizory z niemal niewidoczną ramką, ale również i te, które znakomicie ją eksponują. Możesz wymienić ją w dowolnym momencie i potraktować urządzenie niemal jako dzieło sztuki z odpowiednią oprawą!

 

Zwróć również uwagę na rozmiar ekranu. Jeżeli chcesz dostarczyć sobie i pozostałym domownikom niemal kinowych wrażeń, wybieraj telewizory o jak największej liczbie cali.

 

Telewizory Smart od marki Samsung dają użytkownikowi możliwość zainstalowania aplikacji SmartThings. Jeżeli posiadasz też inne urządzenia, które są z nią kompatybilne, zyskujesz tym samym możliwość kontrolowania ich z poziomu kanapy. Tak naprawdę zmienisz poszczególne ustawienia pralki czy piekarnika, nie wstając nawet sprzed telewizora. To wygoda, którą szybko docenisz!

 

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

Komentarze

  1. Bardzo ciekawy wpis! Uwielbiam czytać posty dotyczące różnych sprzętów domowych, ponieważ dzięki temu wiem na jakie warto się zdecydować oraz jak się z nimi obchodzić. Chętnie przeczytałabym również u Pani artykuł o poradach dotyczących dbania o pralkę.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka