"WELLMANIA W niezdrowej pogoni za dobrostanem" Brigid Delaney

* Wpis sponsorowany - reklama TaniaKsiazka.pl*


Recenzja książki "WELLMANIA" Brigid Delaney, na podstawie której powstał serial Netflix


Dzisiejszy świat godni,  a my razem z nim, próbujemy doścignąć ideał, który tak naprawdę nie istnieje, ponieważ zawsze nie jesteśmy dość dobrzy... Chcemy być fit, żyć w zgodzie z naturą, mieć spokojną głowę i pędząc za tą lepszą wersją siebie często zatracamy się w tych dążenia testując nowe diety, sposoby, warsztaty, które mają nas uczynić lepszymi. 


Zawsze lubię sięgać po książkowe nowości, sprawdzać co nowego pojawiło się na książkowym rynku - https://www.taniaksiazka.pl/Nowosci wśród tak wielu pozycji zawsze znajdę coś dla siebie. Choć moje czytanie w ostatnim czasie jest mocno ograniczone, to staram się sięgać po książki chociaż na chwilę przed snem - dzięki temu udaje mi się przeczytać chociaż kilka stron. W dzisiejszym wpisie mam dla Was kilka słów o książce, którą czytałam ostatnio. 

Książka "Wellmania" Brigid Delaney to opis doświadczeń autorki w dążeniu do szczupłej sylwetki, oczyszczenia organizmu oraz wewnętrznego spokoju. Brigid Delaney to znana australijska dziennikarka, które interesuje się różnymi trendami w branży wellness, robi z siebie "królika doświadczalnego" i poddaje się różnorodnymi zabiegom mającym sprawić, że będzie CZYSTA, SZCZUPŁA i SPOKOJNA - taką też nazwę noszą kolejne rozdziały książki. 


"Gdybym odhaczyła te punkty: stała się  czysta, szczupła i spokojna, 
wiodłabym najlepsze możliwe życie" Prawda? " 
CYTAT z "WELLMANIA" Brigid Delaney


Autorka poddaje się różnorodnym modnym zabiegom - zaczynając chociażby od 101-dniowej głodówki, bo przecież detoks jest bardzo modny, można o nim przeczytać na stronach, które mówią o tym, jak być fit i szybko schudnąć, ale nie mówią już o tym jaki tak głodówka może mieć wpływ na kondycję naszego organizmu.  Szybka utrata kilogramów często wiąże się z szybkim powrotem do wcześniejszego stanu - tego również doświadczył Brigid. 


W książce przeczytamy również o  różnego typu uzdrowieniach "naszego ducha" - poprzez wizyty w klasztorach czy też udział w różnych kursach, które mają na celu oczyścić umysł. Autorka pokazuje jak bardzo branża wellness wpływa na nasze życie, na nasze decyzje zakupowe i na nasze dążenie do ideału... Jednocześnie pokazując ogrom różnorodnych możliwości i zabiegów, które mają pomóc nam stać się bardziej fit.


Książka jest napisana w bardzo ciekawy sposób, autorka opisuje swoje przeżycia i doświadczenia dość szczegółowo, co sprawia, że czyta się ją szybko. Jednocześnie "Wellmania" zmusza do refleksji, do zastanowienia się nad własnym życiem, do przemyślenia "dlaczego tak właściwie biegniemy i co chcemy osiągnąć pod przykrywką bycia szczupłą i uduchowioną - czy może właśnie chcemy przed czymś uciec..... 


Komentarze

  1. Gdzieś już widziałam tę książkę. Myślę, że warto do niej zajrzeć.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka