Praktyczne dekoracje weselne – o które elementy warto zadbać?

      *ARTYKUŁ PARTNERA - reklama   artma-zaproszenia.pl *


Dekoracje weselne to nie tylko piękne świece, kwiaty na stołach, lampiony, girlandy, bieżniki i serwetki. To także wiele dodatków, które jednocześnie pełnią funkcję praktyczną. Warto zadbać o to, aby były spójne z całym charakterem i stylem wesela. Jeśli nie masz wybranego głównego motywu, zwróć szczególną uwagę na kolorystykę. Podpowiemy Ci, co przyda się podczas wesela i jednocześnie będzie pełnić funkcję dekoracyjną.

Zacznij od wyboru eleganckich zaproszeń

 

Zaproszenie ślubne to bardzo ważny element, z którym ma styczność Twój gość i od razu może poczuć magiczny klimat uroczystości. Warto, aby były dopasowane kolorystycznie do dekoracji, które później pojawią się na sali. Możesz wybierać spośród wielu motywów. Najpopularniejsze z nich to kwiatowe, tropikalne, rysunkowe, a także jednokolorowe glamour z akcentami geometrycznymi. 

 

Jeśli organizujesz wesele w stylu boho lub rustykalnym, warto zastanowić się nad produktami ekologicznymi. Chcesz wyróżnić papeterię? Wybierz zaproszenia ze swoim zdjęciem, które może być zarówno na okładce, jak i jako pamiątkowa wkładka. Taką fotografię goście mogą zostawić sobie na pamiątkę. 

 

Aby zaproszenia były wykonane jak najbardziej precyzyjnie i elegancko, postaw na personalizację. Wydrukowane imię i nazwisko gościa wygląda bardzo estetycznie, pasuje też czcionką to pozostałej części tekstu.

Dekoracje ślubne domu weselnego

 

Kiedy goście wchodzą do sali weselnej, zwracają uwagę na ozdobione stoły, kwiaty i kolorystykę. Zanim zajmą swoje miejsca, warto pokazać im w jasny i estetyczny sposób, gdzie mają usiąść. Możesz to zrobić za pomocą planu stołu, który świetnie prezentuje się na sztaludze czy specjalnym stojaku. Jego wygląd powinien nawiązywać do pozostałej papeterii, a nawet zaproszenia.

Plan stołów weselnych

 

Na stołach gości znajduje się wiele drobnych elementów, które tworzą niezapomniany klimat sali weselnej. Dodają też eleganckiego akcentu tej podniosłej uroczystości. Zadbaj o podziękowania dla gości, które będą spójne z motywem i stylem wesela. Jednocześnie to miły akcent wyrażający wdzięczność za przybycie.

 

Motyw kwiatowy, kolor wstążek, czcionkę czy kolorystkę możesz powtórzyć na wydrukowanym i obramowanym menu oraz winietkach. Choć pełnią one bardziej funkcję organizacyjną, nie warto lekceważyć ich wyglądu. Elegancji i klasy dodasz także wybierając zawieszki na alkohol. Mogą zawierać imiona, daty wesela albo krótkie hasło zachęcające do wzniesienia toastu.

 

Pozostałe dekoracje na ślub i wesele to numery na stołach weselnych, no i oczywiście kwiaty. To centralny punkt dekoracji, który może stanowić punkt odniesienia do wyboru innych praktycznych dodatków. Nie zapomnij też o podkładkach pod talerze, które ostatnio cieszą się dużą popularnością. W stylu glamour mogą być złote, a nawiązując do natury, zdecyduj się na drewniane. Pamiętaj, że świetne, wysokiej jakości dekoracje weselne kupisz w  sklepie artMA.

 

Wybierając takiego dostawcę, będziesz mieć pewność, że wszystkie elementy będą ze sobą spójne wizualnie, estetyczne i dopasowane do wybranego stylu (np. boho, rustykalnego, glamour czy nowoczesnego).

Numer na stół weselny
Pozostałe akcesoria, które mogą się przydać

 

Podczas organizacji wesela para młoda głównie skupia się na samej uroczystości, a jeśli chodzi o wygląd, bierze pod uwagę przede wszystkim miejsca dla gości i stół prezydialny. Zadbaj też o tę przestrzeń, która może być pusta i niezagospodarowana przez organizatora. Tam warto ustawić dekoracje, ale nie tylko. Wśród praktycznych gadżetów znajdują się stojaki na parasole, strefa dla dzieci czy nawet kosz z miękkimi i otulającymi kocami na późniejszą porę imprezy.

 

Przed wejściem warto ustawić tablice powitalne, a we wnętrzu napisy i drogowskazy. To ciekawe akcesoria do dekoracji sal weselnych, które mogą okazać się przydatne podczas uroczystości.

Drogowskaz na sali weselnej

Komentarze

  1. Robią robotę detale takie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Uwielbiam takie dodatki, dzięki temu nie tylko wesele ale także inna uroczystośc nabiera unikalnego charakteru

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka