Okulary przeciwsłoneczne - przydatne nie tylko latem

 *Wpis sponsorowany - reklama Ceneo.pl*

Okulary przeciwsłoneczne nie tylko stanowią element ozdobny, ale również chronią nasze oczy przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Ja jestem zwolenniczką noszenia okularów przeciwsłonecznych przez cały rok. Właśnie dla tego mam ich kilka, ale zawsze przed sezonem letnim rozglądam się za kolejnymi, które uzupełnią moją kolekcję i będą idealnie pasować do letnich stylizacji. Wybór okularów przeciwsłonecznych jest przeogromny, tak naprawdę można je kupić w każdej sieciówce i "na każdym rogu", ale warto zainteresować w markowe okulary, które będą nam służyć dłużej i będą chronić nasze oczy. Okulary przeciwsłoneczne guess - charakteryzują się ciekawy designem, idealnie wpasowują się w letnie klimaty. Sprawdzą się na wakacyjnych wyjazdach, podczas spacerów plażą, a także w codziennych stylizacjach. Sama bardzo lubię te typowo "modowe" okulary przeciwsłoneczne, ponieważ zawsze "podbijają" one look, dodają całej stylizacji typowo modowego charakteru. Stanowią dodatek tak samo ważny, jak buty czy torebka, właśnie dlatego wybór odpowiednich okularów do danej stylizacji jest tak ważny. 


Dlaczego warto nosić okulary przeciwsłoneczne?


Najważniejszą funkcją okularów przeciwsłonecznych jest to, że chronią one nasze oczy przed jasnym światłem, a co za tym idzie - sprawiają, że lepiej widzimy, a "ostre słońce" nie jest dla nas problemem.  Noszenie okularów przeciwsłonecznych jest tak ważne, ponieważ  redukują one wpływ szkodliwych promieni UV na nasze oczy.  W związku z tym poprzez noszenie okularów przeciwsłonecznych zmniejszamy ryzyko pojawianie się u nas takich dolegliwości, jak oparzenia rogówki czy zapalenie spojówek. 


Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne?


Dobór odpowiednich okularów przeciwsłonecznych to bardzo ważna kwestia - warto dobrać je do  kształtu twarzy, ale pod uwagę również należy wziąć udział nasz sposób życia. Ważna jest również okoliczność noszenia tych okularów - czy szukamy okularów do uprawiania sportów, czy zależy nam na designerskim modelu, który będzie pasował do modowych stylizacji. 

Ja zazwyczaj wybieram okulary o ciekawym designie, które zaliczają się do  typowo modowych wzorów. Lubię również ramki o kolorowych odcieniach i choć rzadziej się po nie sięga, to stanowią modny dodatek do wielu stylizacji. 


Okulary przeciwsłoneczne powinny dawać ochronę przed szkodliwym  promieniowaniem UV, właśnie dlatego warto zwracać uwagę na filtr przed  promieniowaniem, który pokazuje jaką ochronę dają nam dane okulary.  

 
Warto zadbać o to, aby okulary były dostosowane  do naszego stylu życia i rodzaju aktywności przez nas wykonywanych, tutaj na szczególną uwagę zasługują okulary przeciwsłoneczne solano. Ciekawostką jest fakt, że sama posiadam okulary przeciwsłoneczne marki Solano i bardzo je sobie chwalę - są idealne do prowadzenia samochodu.

Komentarze

  1. Niektóre modele naprawdę robią wrażenie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Kupiłam ostatnie serduszkowe okulary :D

    OdpowiedzUsuń
  3. Chcę sobie dokupić okulary przeciwsłoneczne, na razie po głowie chodzą mi okulary Solano :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka