Kurtka czy płaszcz na wiosnę – co wybrać?

      *ARTYKUŁ PARTNERA - reklama lancerto.com *


Odzież wierzchnia polecana kobietom na wiosnę, to przede wszystkim kurtka wiosenna i płaszcz. Jedne wolą kurtki, inne płaszcze. Są też kobiety, które mają problem z określeniem swoich oczekiwań względem tego ubrania. Co warto wybrać na tę szczególną porę roku?

 

Zalety kurtki wiosennej

Kurtka wiosenna nie jest zbyt gruba, w związku z czym idealnie nadaje się, jako okrycie wierzchnie na słoneczne dni. Z drugiej strony potrafi zatrzymać ciepło ciała wtedy, kiedy na zewnątrz jest chłodniej. Zaletą tego typu kurtek jest ich odporność na deszcz. Dzięki temu chronią przed zmoknięciem. Kurtki damskie wiosenne najczęściej są wykorzystywane w codziennych stylizacjach. Kurtka dobrze wygląda zarówno zapięta, jak i rozpięta. Występuje w wersji eleganckiej i sportowej, w najróżniejszych kolorach i wszystkich popularnych rozmiarach. Kurtka nie gniecie się, więc można ją bez problemu transportować w walizce czy torbie. Przyda się na wyjścia do sklepu, pracy, na spacer. Warto mieć kurtkę w wersji nieco bardziej wyjściowej, jak i codziennej, wręcz roboczej. Przyda się podczas pracy na działce czy w ogrodzie. Ogromny wybór kurtek daje możliwość łatwego znalezienia odpowiedniej do zakresu użytkowania.

 

Kiedy przyda się płaszcz damski?

Płaszcz wiosenny to elegancka wersja odzieży wierzchniej. Sprawdzi się w stylizacjach formalnych. Płaszcze dobrze komponują się z sukienkami koktajlowymi, sukienkami weselnymi i z biznesowym strojem. Płaszcze damskie mają różną długość. Niektóre sięgają do połowy uda, inne za kolano. Są płaszcze z rozporkiem z tyłu i bez rozporka. Te bez ocieplenia idealnie nadają się na wiosnę. Co więcej, występują w najróżniejszych kolorach i krojach, a do tego można je dostać w wielu rozmiarach. Wybierając płaszcz, należy zwrócić uwagę na jego krój, a co za tym idzie, swoją sylwetkę. Będzie to miało znaczący wpływ na ostateczny wygląd całej stylizacji.

 

Kurtka czy płaszcz?

Kobiety, które mają problem z dokonaniem wyboru między kurtką a płaszczem, powinny zainwestować w kurtkę i płaszcz. Płaszcz jest bardziej wyjściowy, kurtka zaś codzienna. Nie zabraknie więc okazji, by je nosić zamiennie. Warto mieć je pod ręką, tym bardziej że tak naprawdę trudno jest przewidzieć, kiedy i co się przyda. Damska szafa powinna być urozmaicona. Urozmaicenie to zapewni między innymi obecność kurtki i płaszcza. Odzieży, obok której nie można przejść obojętnie, szczególnie w okresie wczesnej wiosny, kiedy temperatura jeszcze nie jest zbyt wysoka i bez kurtki czy płaszcza wręcz nie da się wytrzymać na zewnątrz.

 

Ile kosztują kurtki damskie i płaszcze?

Ceny kurtek damskich i płaszczy są do siebie mocno zbliżone. Gdyby więc wybierać pod kątem ceny, trudno byłoby podjąć jakąkolwiek decyzje. Ceny tych elementów odzieży wierzchniej są także zależne od sklepu. Dziś można je dostać we wszystkich sklepach z odzieżą damską. Wiele kobiet kupuje kurtki damskie i płaszcze w sieci. To też sposób na oszczędność, ale przede wszystkim ogromna szansa na duży wybór wzorów, kolorów i rozmiarów. W sieci jest w czym wybierać, a korzystając z jednego komputera, cały czas siedząc w wygodnym fotelu, w zaciszu własnego domu, można przejrzeć kurtki i płaszcze damskie na wiosnę nawet kilku sklepach.

 

Podsumowując, kurtki damskie na wiosnę oraz płaszcze na tę samą porę roku to jedne z najchętniej wybieranych elementów ubioru. Z ich użyciem można stworzyć ciekawe stylizacje codzienne i okazjonalne. Wybierając się na zakupy i zastanawiając się, co wybrać, kurtkę czy płaszcz, najlepiej nie wybierać, a kupić każdą z tych rzeczy. Każda z nich przyda się na pewno, tym bardziej kobietom, które nie potrafią zbyt długo siedzieć w domu.


Komentarze

  1. Warto mieć to i to. Czasami bowiem dobra jest kurtka, a czasami lepiej założyć płaszcz.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka