Jak wybrać idealne oświetlenie do sypialni?

*Wpis sponsorowany - reklama soafario.pl *

Sypialnia z całą pewnością jest jednym z najważniejszych miejsc w naszym domu i mieszkaniu. To właśnie w tym wnętrzu staramy się stworzyć dla siebie prywatną twierdzę, która zagwarantuje nam możliwie najlepsze warunki do wypoczynku, snu, a także do spędzenia romantycznych chwil ze swoja drugą połówką. Jednocześnie podczas wykonywania pełnej aranżacji naszej sypialni, jedną z najważniejszych kwestii jest nic innego, jak tylko zadbanie o odpowiednie oświetlenie. Powinno być ono nastrojowe, a także i wyjątkowo praktyczne. Wobec tego, jak można dobrać idealne oświetlenie sypialni?

Oświetlenie główne do sypialni -  w jaki sposób je wybierać?

Każde wnętrze - nie tylko nasza sypialnia - powinno posiadać odpowiednie oświetlenie główne. Jednak w przypadku aranżacji samej sypialni, tego typu oświetlenie będzie niezwykle istotne. Dlaczego? Otóż zwykle chcemy zadbać o to, by w naszej sypialni panował odpowiedni nastrój, a jednocześnie jasność i przejrzystość. Właśnie z tego powodu, wybór oświetlenia głównego powinien być odpowiednio przemyślany. Oświetlenie to najczęściej jest jedną lampą zawieszoną przy suficie - w jego centralnej części. Faktem jest, że taki rodzaj oświetlenia w sypialni nie będzie wystarczający, jednak będzie obowiązkowy. Wobec tego, jak warto wybrać główne oświetlenie sypialni? Otóż skupmy się na lampach, które dają możliwość regulacji poziomu oświetlenia - w swojej ofercie posiada je chociażby sklep sofario.com. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziemy mogli zapewnić sobie pełną kontrolę nad jasnością i zacienieniem. Dodatkowo, przy wyborze oświetlenia głównego do sypialni warto zwrócić uwagę na estetykę i konfigurację danego żyrandola. Z pewnością chcemy, by stanowił on wyjątkowo estetyczne uzupełnienie całej aranżacji i jednocześnie, by świetnie się w nią wkomponował. Możemy wybierać zarówno lampy mocowane tuż przy suficie, ale także i żyrandole wiszące lub rozgałęzione, które dają nam możliwość zamontowania więcej, niż tylko jednej świetlówki.

Oświetlenie dodatkowe do sypialni - co sprawdzi się najlepiej?

Zostało już wspomniane, że samo oświetlenie główne w odniesieniu do sypialnie nie będzie wystarczające. Konieczne jest także zadbanie o dodatkowe źródła światła, które będą odpowiedzialne głównie za wykreowanie odpowiedniego nastroju. Sprawdzą się one również świetnie w momencie, kiedy nie zdecydujemy się na korzystanie z oświetlenia głównego. Jednak jakie oświetlenie dodatkowe warto wybrać i w jakiej formie? Otóż dość popularnym rozwiązaniem stają się wszelakie kinkiety ścienne, które najczęściej umieszczane są po obu stronach łóżka. Niemniej jednak ciekawym sposobem na zaaranżowanie dodatkowego oświetlenia w sypialni mogą być również lampy stojące. Jednak jeśli zdecydujemy się je dopasować, wówczas warto upewnić się, że możliwości przestrzenne naszego wnętrza są wystarczające i nie spowodują one ukrycia takiej lampy. Z pewnością postawimy na takie modele, które wpasują się w ogólną charakterystykę naszego wnętrza, a co za tym idzie, warto będzie je odpowiednio wyeksponować.

Czy warto wybierać oświetlenie dekoracyjne do sypialni?

Wydaje się, że zarówno oświetlenie główne jak i dodatkowe do sypialni będzie wystarczającą kombinacją. Jeśli jednak nasze wnętrze cechuje się dość pokaźnym rozmiarem, wówczas śmiało możemy postawić na oświetlenie typowo dekoracyjne. Mowa tu np. o niewielkie lampki na szafki nocne, które będą reprezentować sobą fantazyjne kształty. Co więcej, dość często stosowanym zabiegiem w odniesieniu do dekoracyjnego oświetlenia sypialni są również taśmy LED. Pozwalają one na wyróżnienie strategicznych miejsc w sypialni i jednocześnie zadbają o to, by panowała w niej nastrojowa atmosfera. Warto w tym momencie podkreślić, że taśmy LED nie zajmują wiele miejsca, a ich montaż jest banalnie prosty, więc takie rozwiązanie sprawdzi się również świetnie w przypadku małych sypialni. Jeśli się na nie zdecydujemy, pamiętajmy, że taśmy LED występują w różnych kombinacjach kolorystycznych, więc warto dobrać takie, które najlepiej nam pasują.

Komentarze

  1. Jak dla mnie w ogóle właściwe oświetlenie mieszkania to spore wyzwanie. Z jednej strony nie jest dobrze gdy jest za ciemno, z drugiej nadmiar lamp zabiera miejsce na inne elementy wystroju.
    Ciekawą opcją są moim zdaniem te listwy LED, chociaż wydaje mi się, że one są umiarkowanie eleganckie. ;) Ale faktycznie dają przyjemne nastrojowe światło. ;)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka