Ubezpieczenie na życie w modelu biznesowym

 Ubezpieczenie na życie może być niezwykle potężnym narzędziem, które firmy mogą wykorzystać do ochrony przed utratą wartościowego pracownika lub kadry kierowniczej. W wielu firmach, zwłaszcza małych, śmierć jednego z czołowych pracowników lub sprzedawców może skutkować ogromną stratą finansową, lub spadkiem zysków biznesowych, co może zagrozić firmie kontynuować działalność. Prawidłowo zastosowane ubezpieczenie na życie może pomóc w zapewnieniu, że firma utrzyma się na powierzchni podczas poszukiwania i szkolenia kogoś, kto mógłby zastąpić kluczowego dyrektora, ponieważ świadczenie z tytułu śmierci z polisy jest wypłacane firmie. Pamiętaj, że jest też coś takiego jak ubezpieczenie kosztów rezygnacji https://www.ubezpieczeniaonline.pl/.

      Określ, który pracownik lub pracownicy są absolutnie niezbędni, bez których firma nie byłaby w stanie funkcjonować lub byłoby to bardzo ciężkie.

      Rozważ zysk wygenerowany przez tego pracownika i czy strata tej osoby w sposób uzasadniony zagrażałaby integralności firmy.

      Eksperci sugerują, abyś „popatrzył na swój biznes i zastanowił się, kto jest niezastąpiony w krótkim okresie czasu”.

 

Określ kwotę ubezpieczenia na życie dla tego niezbędnego pracownika. Weź pod uwagę fakt, że zarobki Twojej firmy znacznie spadłyby po śmierci tej osoby. Pomyśl, ile pieniędzy zajęłoby szkolenie na nowo pracownika, aby był przynajmniej w połowie tak dobry, jak ten, którego straciłeś. Trzeba rozważyć różne czynniki, takie jak projekty, które zostałyby utracone, wielkość sprzedaży wygenerowana przez kluczowego pracownika oraz koszty związane z zastąpieniem pracownika. Poza tym, jeżeli jest to pracownik, który często podróżuje, należy zadbać o dodatkowe ubezpieczenie turystyczne - więcej informacji na ten temat znajdziesz tu https://www.ubezpieczeniaonline.pl/turystyczne/0.html.

Sprawdź oferty ubezpieczycieli

Postaraj się uzyskać przynajmniej kilka ofert ubezpieczeń na życie od różnych agentów. Skontaktuj się z niezależnym agentem ubezpieczeniowym i poproś o wycenę ubezpieczenia od kilku najbardziej renomowanych firm. Niech weźmie pod uwagę tylko te firmy, które oferują polisy dostosowane do Twoich potrzeb i sytuacji. Oceń oferty przedstawione przez agenta ubezpieczeniowego. Weź pod uwagę cenę polisy oraz cechy i specyfikacje rzeczywistego produktu. Zdecyduj, która firma Twoim zdaniem oferuje najlepszą polisę ubezpieczeniową na życie za rozsądną stawkę. Weź pod uwagę także fakt, że polisa powinna mieścić się w granicach Twojego budżetu.

Wypełnij wniosek o ubezpieczenie na życie. Poproś agenta ubezpieczeniowego o pomoc w prawidłowym wypełnieniu formularzy. Ubieganie się o ubezpieczenie na życie w biznesie nie różni się zbytnio od ubiegania się o ubezpieczenie na życie jako osoba fizyczna, ale firma ubezpieczeniowa będzie wymagać szczegółowych informacji na temat Twojej firmy - oprócz szczegółów dotyczących pracownika, który ma być ubezpieczony. Złóż wniosek do firmy ubezpieczeniowej. Prześlij wypełniony formularz zgłoszeniowy wraz z wszelkimi dodatkowymi dokumentami wymaganymi przez firmę ubezpieczeniową. Podanie z wyprzedzeniem wszystkich niezbędnych informacji przyspieszy rozpatrzenie wniosku o ubezpieczenie na życie Twojej firmy.

 *Wpis w ramach współpracy

Komentarze

  1. Nawet w modelu biznesowym dobrze jest pomyśleć o ubezpieczeniu na życie dla pracownika.
    Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie pomyślała bym, że nawet taką opcję można ubezpieczyć

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka