O czym należy pamiętać organizując wieczór panieński?

Moda na organizowanie wieczorów panieńskich dla przyszłej Panny Młodej przyszła do nas stosunkowo niedawno, ale od razu zyskała bardzo dużą popularność. Obecnie zdecydowana większość przyszłych Panien Młodych  ma taką imprezę, którą zazwyczaj organizuje świadkowa lub siostra czy bliska przyjaciółka. Przy jej organizacji trzeba pamiętać o wielu kwestiach - jedną z nich są z pewnością różnego rodzaju gadżety na wieczór panieński, takie jest zaprezentowany poniżej zestaw dedykowany właśnie na wieczór panieński - Ostatnia Noc Wolności, który zawiera koronę z welonem, balony, girlandę oraz zadania dla przyszłej Panny Młodej.

O czym należy pamiętać organizując wieczór panieński? 


Lista gości - odgrywa ona kluczową rolę, ponieważ ma to być święto przyszłej Panny Młodej, dlatego osoba organizująca wieczór panieński powinna mieć pewność, że zaprasza osoby przez nią lubiane i bliskie jej sercu. 

Kiedy? - Wieczór panieński organizuje się zazwyczaj na tydzień lub dwa przed datą ślubu, warto wybrać termin, który będzie odpowiadał wszystkim z listy gości, oczywiście o ile jest to możliwe. 

Gdzie? - Kluczowe pytanie, ponieważ wpływa na pozostałe kwestie związane z wieczorem panieńskim. 


Wieczór panieński - pomysły na miejsce organizacji:


 • domówka, czyli impreza zorganizowana w domu, gdzie najczęściej każda z uczestniczek przynosi coś do jedzenia i wszelkie atrakcje są przygotowane na miejscu 
 • impreza - wyjście do klubu czy dyskoteki, warto wcześniej zadzwonić i zarezerwować lożę, aby zapewnić sobie wspólne miejsce do świętowania panieńskiego 
 • pidżama party - trochę inna wersja domówki, bo połączona ze wspólnym nocowaniem
 • garden party - wersja idealna na lato, gdzie można urządzić przyjęcie w ogrodzie, np. w stylu boho
 • wyjazd do SPA - to już wersja znacznie kosztowniejsza, ale ostatnio coraz bardziej popularna, czyli wieczór panieński połączony z wyjazdem do jakiegoś ośrodka i zabiegami SPA 
Miejsce organizacji panieńskiego zależy zazwyczaj od preferencji uczestniczek, a także środków, jakie przeznaczają na wieczór panieński, ponieważ przyjęło się, że całość imprezy dla przyszłej Panny Młodej pokrywają pozostałe uczestniczki. Dlatego w  zależności od miejsca imprezy, atrakcji i prezentów mogą być to koszty od powiedzmy 200 zł na osobę do nawet kilkuset złotych. Organizując wieczór panieński warto wziąć pod uwagę możliwości finansowe uczestniczek - często wiele rzeczy można samemu przygotować w domu, co zacznie zmniejsza koszty. 

Prezent dla przyszłej Panny Młodej


Tradycją stały się już prezenty dla przyszłej Panny Młodej, dość popularne stały się vouchery do ulubionych sklepów, ale warto też pomyśleć o czymś bardziej wyszukanym. Może jakaś bielizna lub inne rzeczy, które będą idealne na "noc poślubną" - duży wybór tego typu gadżetów można znaleźć w sklepie https://erotic-med.pl/  - który ma bardzo różnorodną ofertę, dzięki czemu znajdziemy zarówno coś dla tradycjonalistki, jak i dla tej  bardziej szalonej Panny Młodej.

Gadżety i atrakcje


Poza wspomnianymi wcześniej balonami i koroną z welonem warto pomyśleć o innych atrakcjach. Ciekawą opcją są różnorodne zadania dedykowane przyszłej Pannie Młodej, która musi nimi pokazać, że nadaje się na bycie żoną - oczywiście wszystko to przybiera formę żartu/zabawy. Jeśli wśród znajomych mamy np. kosmetyczkę można zorganizować to, że wykona ona makijaż przyszłej Pannie Młodej, co może się okazać szczególnie fajną opcją, jeśli impreza jest organizowana w tajemnicy przed główną zainteresowaną. 

Stylizacje


Ostatni element to strój - zazwyczaj uczestniczki umawiają się, że ubierają się na ten sam kolor, w tym samym stylu. Wybierając się na imprezę mogą to być czarne sukienki, a organizując garder party - sukienki w kwiaty. Ważne, aby przyszła Panna Młoda miała kontrastową kreację, aby wyróżniała się spośród pozostałych uczestniczek - przykładowo poprzez założenie białej sukienki, która będzie niejako nawiązywała do jej sukni ślubnej.  


*Wpis we współpracy z erotic-med.pl

Komentarze

 1. Wpis na czasie, bo w maju córka bierze ślub. Przekażę jej :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten wpis bardzo mi się teraz przyda. Dzięki wielkie ❤️

  OdpowiedzUsuń
 3. Mój wieczór panieński wspominam źle. Dziewczyny przeciągnęły mnie po klubach. One bawiły się świetnie, a ja tylko się uśmiechałam i udawałam, że mi się to podoba

  OdpowiedzUsuń
 4. Wpis z pewnością się przyda młodym. Warto się orientować 🙂

  OdpowiedzUsuń
 5. Wpis z pewnością się przyda młodym. Warto się orientować 🙂

  OdpowiedzUsuń
 6. W zeszłym roku miałam swój wieczór panieński i to była zdecydowanie jedna z najlepszych (jak nie najlepsza) imprez w moim życiu! Wszystko musi być dopięte na ostatni guzik!

  https://paniblondynka.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. ja nie miałam wieczoru panieńskiego:) pandemia i te sprawy. Ale nie żal mi, w sumie nie czułam potrzeby xd

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka