Pielęgnacja ciała - peeling + balsam

 Pielęgnacja ciała jest bardzo ważna, a często o niej zapominamy, pomijamy ją. Co ciekawe najczęściej zupełnie przeciwnie do tego, jak bardzo dbamy o skórę twarzy, na którą nakładamy maseczki, kremy czy peelingi. Właśnie dlatego w dzisiejszym wpisie będzie trochę o pielęgnacji ciała - w takiej podstawowej i niezbędnej wersji w moim odczuciu. Potrzebne są do tego tak na prawdę dwa kosmetyki - peeling do ciała oraz jakiś balsam lub olejek do ciała, który zadba o potrzeby naszej skóry. Ja najczęściej tego typu kosmetyki zamawiam na NOTINO wraz z innymi zakupami kosmetycznymi. 

Peeling do ciała - to nic innego jak pozbycie się martwego naskórka, przy użyciu odpowiednich kosmetyków pozbywamy się warstwy rogowej naskórka co przynosi wiele dobrego naszej skórze. Do wyboru mamy między innymi peelingi cukrowe, kawowe czy też solne.  Niezależnie od tego, jaki rodzaj peelingu wybierzemy, to każdy z nich w pozytywny sposób wpływa na naszą skórę i stymuluje proces jej regeneracji. 

Dlaczego warto stosować peeling  do ciała?

  • wpływa pozytywnie na wygląd skóry - wygląda ona zdecydowanie "zdrowiej"
  • stymuluję skórę do produkcji nowych komórek
  • jest idealnym "podkładem" pod inne zabiegi na ciało, które po zastosowaniu wcześniej peelingu działają lepiej
  • pływa na pobudzenie krążenia
  • wyrównuje koloryt skóry
  • sprawia, że składniki odżywcze z nakładanych później kosmetyków zdecydowanie lepiej się wchłaniają i działają.

Kiedy szczególnie warto wykonać peeling ciała? 

  • przed depilacją  - pozwoli uniknąć problemu z wrastającymi włoskami
  • przed opalaniem - dzięki temu uzyskamy lepszy efekt jeśli chodzi o opaleniznę
  • przed zastosowanie samoopalacza - pozwoli nam to uzyskać równomierną opaleniznę bez smug 

Kolejny krok w odpowiedniej pielęgnacji skóry ciała to nałożenie balsamu do ciała, który pozwoli dostarczyć naszej skórze odpowiednich składników odżywczych w zależności od jej potrzeb. Możemy wybierać z wielu rodzajów balsamów, takich jak balsamy nawilżające, regenerujące, odżywcze, ujędrniające, itp. - wybór jest bardzo duży.  Alternatywę dla balsamu do ciała stanowi olejek do ciała - produkt ten cieszy się coraz większą popularnością i zyskuje wiele zwolenniczek, sama polubiłam formę oleju w mojej pielęgnacji ciała i chętnie po nie sięgam. 

*Wpis powstał we współpracy z NOTINO

Komentarze

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka