Walczymy z alergenami kurzu domowego z Allergoff

Alergie są chorobą naszych czasów, chcąc nie chcąc dotyczą wielu z nas - jeśli nie bezpośrednio, to  z pewnością mamy w swoim  bliskim otoczeniu alergików. Niestety w mojej rodzinie od pewnego czasu borykamy się z problemami zdrowotnymi świadczącymi o alergiach, na ostateczną diagnozę jeszcze czekamy, nie mniej jednak profilaktyka odgrywa tutaj bardzo ważną rolę. Zrozumie to szczególnie każdy rodzic, który ma w domu małe dzieci, które często chorują. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się na zastosowanie preparatu, który eliminuje alergeny kurzu domowego, czyli Allergoff Neutralizator Alergenów Kurzu Domowego.

Jakie są najczęstsze objawy alergii ? 

Alergia na kurz domowy może objawiać się poprzez pojawienie się takich chorób, jak:
 • - alergiczny nieżyt nosa 
 • - alergiczne zapalenie spojówek
 • - atopowe zapalenie skóry 
 • - astma alergiczna / astma oskrzelowa
Aż ok. 70% dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym ma różnego rodzaju alergie. Im mniejsze dziecko i silniejsza alergia, tym reakcja alergiczna może być silniejsza i cięższa dla malucha.


Profilaktyka w walce z alergią

Odgrywa ona bardzo ważną rolę, bo przecież wiadomo, że lepiej przeciwdziałać niż leczyć. W walce z alergenami kurzu domowego możemy podejmować następujące działania:
 • częste wietrzenie mieszania
 • regularne odkurzanie odkurzaczami z filtrami HEPA
 • częste pranie pościeli, kocy, poduszek, ale również pluszowych zabawek 
Wymienione wyżej działania przyczyniają się do zmniejszenia liczebności roztoczy , nie mniej jednak zdarza się, że pomimo spełnienia powyższych działań problem alergii nie mija - przykładowo udaje nam się zmniejszyć ilość roztoczy, ale ich alergeny pozostają nadal aktywne. Właśnie dlatego warto wesprzeć działania profilaktyczne poprzez użycie sprayu Allergoff Neutralizator Alergenów.

Allergoff Neutralizator Alergenów
 • jest to innowacyjny produkt, który służy do redukcji stężenia alergenów kurzu domowego
 • po naniesieniu preparatu ALLERGOFF® spray na chronioną powierzchnię następuje związanie drobin kurzu i obniżenie stężenia alergenów we wdychanym powietrzu.
 • produkt można zamówić na stronie sklep.icbpharma.pl lub w wybranych aptekach
 • opakowanie ma pojemność 300 ml i według producenta wystarczy to do spryskania ok. 40m2 powierzchni
 • preparat posiada atest  Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny i jest bezpieczny w stosowaniu dla ludzi oraz zwierząt
 • DEFINICJA: "Allergoff to wodna zawiesina polimerowych mikrokapsułek, których zawartość działająca na alergeny Der p1, Der f 1 jest uwalniana przez 6 miesięcy po jednorazowym zastosowaniu."

Jak stosować preparat Alleroff?
 • spray stosujemy na powierzchnie, które są głównymi siedliskami kurzu domowego i roztoczy, czyli na: wszelkiego rodzaju meble tapicerowane, materace w łóżkach, dywany, ale także pluszowe zabawki. 
 • jego użycie polega na tym, iż na wybrane powierzchnie robimy oprysk, bardzo ważne jest by przez 3 dni po użyciu produktu nie odkurzać
 • produkt ma dwukierunkowe  działanie ochronne - po pierwsze neutralizuje najczęściej uczulające alergeny, które znajdują się w kurzu, po drugie posiada on właściwości scalające drobiny kurzu, które są nośnikami alergenów wziewnych - wszystko to sprawia, iż dezaktywuje on alergeny zawarte w kurzu domowym i uniemożliwia im unoszenie się w powietrzu
 • w opakowaniu ze sprayem Allergoff o pojemności 300 ml producent umieścił również gratis w formie ampułki do namaczania tkanin, która warto użyć by dodatkowo pozbyć się alergenów z poszewek czy kocy - jest to możliwe, ponieważ preparat działa nawet w niskiej temperaturze nawet poniżej 60 stopni
 • spray Allergoff ma tzw. mikrokapsułową formułę, dzięki temu jego działanie jest stopniowe i trwa do 6 miesięcy, wynika to z faktu, iż składniki sprayu są zamknięte w "małych kapsułkach", które poprzez stopniowe pękanie uwalniają preparat we wcześniej opryskaną powierzchnię i sprawiają, że ochrona zostaje przedłużona

WARTO OBEJRZEĆ:

Moja opinia o sprayu Allergoff - Neutralizator Alergenów

Muszę przyznać, iż preparat ten bardzo mnie zaciekawił i zaintrygował od razu, gdy tylko pierwszy raz o nim usłyszałam. Od razu doszłam do wniosku, iż jest to preparat potrzebny w naszym domu, gdzie obecnie czekamy na potwierdzenie alergii i jednocześnie borykamy się z chorobami ściśle związanymi i świadczącymi właśnie o alergii. Do produkty Allergoff podeszłam ze sporą rezerwą i jednocześnie nadzieją, że pomoże nam przetrwać obecny trudny czas - alergie często szczególnie mocno uaktywniają się w okresie jesiennym, gdy rozpoczyna się sezon grzewczy, a alergeny roztoczy i kurzu domowego dostają "pole do popisu".
Okazało się, iż preparat jest bardzo łatwy w użyciu, jedno opakowanie okazało się być dla nas optymalne. Sprayu używa się z łatwością, a cała akcja przebiega szybko i sprawnie.
 Zawsze trudno jest je jednoznacznie określić efekty, tym bardziej, iż podeszłam do tego sprayu jako do preparatu, który przede wszystkim ma działać profilaktycznie i myślę, że tą rolę spełnia bardzo dobrze. Jako przykład z życia wzięty widzę, że ostatnie reakcje alergiczne u nas w domu były znacznie krótsze i odpukać nie przerodziły się w nic cięższego, co niestety miało miejsce kilka razy w ciągu ostatnich miesięcy. Właśnie dlatego uważam, że warto zastosować Allergoff Spray- Neutralizator Alergenów, gdyż jeśli możemy zrobić coś, co pozwoli nam zmniejszyć objawy alergii i tym samym pozytywnie wpłynie na nasze zdrowie, to z pewnością warto skorzystać  z tej opcji.
U siebie zauważyłam poprawę komfortu snu i tego, że rano nie budzę się z tzw. "zatkanym nosem", że katar nie leci mi "ciurkiem" co niestety wcześniej było u mnie dużym problemem. Dało mi to ogromny komfort i sprawiło, że czuję się lepiej.

Znacie preparaty Allergoff?
Borykacie się z problemami związanym z alergiami? 

Komentarze

 1. Na szczęście nie mam problemów związanych z alergiami :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo mądry i potrzebny wpis, nie zdawałam sobie sprawy z wiely rzeczy...

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka