Zadania na jesień - czas wybrać się na masaż

Jesienna aura nie zawsze jest dla nas łaskawa i niestety w związku z tym mamy skłonność do popadania w przygnębienie, poziom codziennego stresu też jest jakiś większy. Właśnie dlatego moja kolejna propozycja ZADAŃ NA JESIEŃ to pomysł na to, aby wybrać się na jakiś masaż. Ciekawą opcją są masaże tajskie - oferują takie salony www.thaisun.pl - muszę przyznać, że sama jeszcze nie byłam na tego typu masażu, a chętnie bym się wybrała. 

Na jaki masaż się zdecydować ? 
 • masaż po okresie ciąży
 • masaż odchudzający
 • masaż świecą 
 • masaż gorącym olejkiem kokosowym
 • masaż gorącymi kamieniami 
 • masaż sportowy
 • masaż pleców, ramio i głowy 
 • masaż stóp i nóg (refleksologia)
 • masaż stemplami ziołowymi
 • masaż z olejkami aromatycznymi 
 • klasyczny masaż tajski 


Masaż tajski  - co to jest ? 

Jest to masaż, który łączy w sobie wiele technik zaczerpniętych z różnego rodzaju masaży orientalnych. Znajdziemy w nim elementy takich technik, jak: joga pasywna, chińska akupresura, refleksologia czy też hinduska ajurweda. Jest świetnym sposobem na "odstresowanie", ponieważ ma działanie rozluźniające - jego celem jest osiągnięcie "stanu harmonii" naszego ciała i duszy.  

Zadania na jesień to rzeczy, na które warto zdecydować się właśnie jesienią, jest to dobry moment by wybrać się na swój pierwszy w życiu klasyczny masaż tajski, ponieważ jest to bardzo skuteczne narzędzie do walki ze stresem i przemęczeniem. Warto wiedzieć, iż masaż tajski może być stosowany przez osoby w różnym wieku i o różnym stopniu sprawności fizycznej, dzięki czemu nie musimy się obawiać, że coś nas ogranicza jeśli chodzi o taką formę relaksu. Ważnym elementem tego typu masażu jest rozciąganie i rozmasowywanie, przebieg tego typu masażu i jego intensywność zależy od preferencji osoby masowanej i od stopnia zaawansowania. 


Oczywiście jest to tylko jedna z propozycji / możliwości masażu, od dawna bardzo ciekawi mnie masaż gorącymi kamieniami. Odbywa się on w pozycji leżącej, w pierwszej kolejności są używane specjalne olejki, a następnie masażystka układa kamienie wzdłuż kręgosłupa, gdy ciało jest odpowiednio rozgrzane kontynuuje masaż na pozostałych częściach ciała.  Tego typu masaż ma nie tylko właściwości relaksacyjne, ale również ma wpływ na układ krwionośny i poprawę metabolizmu. 


Mieliście okazję być na tego typu masażach ? 
Jakie są Wasze wrażenia ? 

Komentarze

 1. Nigdy na żadnym masażu nie byłam, ale chciałabym :) Masaż tajski to jest to <3

  OdpowiedzUsuń
 2. Marzy mi się taki masaż, wszystkie te masaże mi się marzą 😍 Miałam kiedyś masaż gorącymi kamieniami, coś cudownego, polecam 💞

  OdpowiedzUsuń
 3. Nigdy nie miałam możliwości - skorzystania z profesjonalnego MASAŻU,ale w przyszłości na pewno sobie taki sprawię :) To musi być na prawdę przyjemne doświadczenie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Podczas zajęć w szkole ćwiczyłyśmy różne masaże. Ten z gorącymi kamieniami nie zrobił na mnie wielkiego wrażenia.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka