„Siła niedoskonałości. Dlaczego perfekcyjnie nie zawsze oznacza najlepiej” Malwina Huńczak

Wciąż dążymy do perfekcjonizmu w każdym aspekcie naszego życia, chcemy być perfekcyjnymi Paniami Domu, żonami, matkami i pracownikami. Niestety tak bardzo, jak chcemy być perfekcyjne i idealne, tak łatwo możemy popaść w depresję, gdyż nie udaje nam się być perfekcyjnymi w każdej dziedzinie życia- to nie jest możliwe. Właśnie, dlatego warto przeczytać książkę „Siła niedoskonałości. Dlaczego perfekcyjnie nie zawsze oznacza najlepiej” Malwiny Huńczak.


„Siła niedoskonałości. Dlaczego perfekcyjnie nie zawsze oznacza najlepiej”

 • Autor: Malwina Huńczak
 • Wydawnictwo: Samo Sedno
 • ISBN: 9788365884510
 • Liczba stron: 240


Bardzo ciekawa książka, która pokazuje, że perfekcjonizm nie zawsze jest czymś idealnym. Istnieje perfekcjonizm konstruktywny, który jest pożądany, ale również często perfekcjonizm ma charakter destruktywny, co źle na nas wpływa. Książka ma na celu pokazanie czytelnikowi, iż niedoskonałość może być naszą siłą, a nie słabością.


W książce „Siła niedoskonałości” najbardziej podoba mi się forma przekazania treści. Autorka w bardzo ciekawy sposób przedstawia różne aspekty perfekcjonizmu. Moją uwagę szczególnie przykuł rozdział „Wpływ stylów wychowawczych na powstawanie perfekcjonizmu”- pokazuje on, jaki wpływ na perfekcjonizm dziś miało nasze dzieciństwo. Okazuje się, że często niepozorne zachowania, które pokazują nam nasi rodzice mają przeogromny wpływ na budowanie naszej wartości w przyszłości i na nasze skłonności do popadania w dążenie do przesadzonego perfekcjonizmu.


Książka „Siła niedoskonałości” to bardzo ciekawy i godny uwago poradnik, który warto przeczytać. Zawarte w nim liczne przykłady, które są „z życia wzięte” sprawiają, że łatwo jest je nam odnieść do siebie, do swojego życia. Dzięki czemu łatwiej jest nam dostrzec problem nadmiernego dążenia do perfekcjonizmu i wyciągnąć z tego wnioski.

Komentarze

 1. Na szczęście, już uporałam się z moim instynktownym perfekcjonizmem. Szkoda, że kiedy trwał ten proces nie trafiłam na taką książkę, chętnie bym ją przeczytała. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. na szczęście w końcu przy dzieciach nauczyłam się nie być perfekcyjna

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawy poradnik, aczkolwiek nie przepadam za tego typu literaturą.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

instagram @lifebymarcelka